حنا برای شپش

#1
موپیروسین یک آنتی بیوتیک موضعی است که برای مبارزه با باکتریهای گرم مثبت موثر است. قیمت نسخه ایرانی آن با بیمه بین 7500 تا 24000 تومان می باشد. موپیروسین برای درمان عفونت های باکتریایی مانند استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA)، فولیکولیت و ایمپتیگو (زردزخم) استفاده می شود. همچنین برای درمان نیش حشرات، زخم های کوچک و عفونت های ناشی از باکتری های گرم مثبت استفاده می شود. از آنجایی که این یک داروی ضد باکتری است، برای درمان عفونت های ویروسی و قارچی ناکارآمد است.
 موپیروسین از سال 1987 مورد تأیید FDA (سازمان غذا و دارو) قرار گرفته است و تحت نامهای تجاری Bactroban و Centany به فروش می رسد. چندین شرکت دارویی نیز فرم عمومی این دارو را تولید می کنند.

پماد موپیروسین

 
شپش مشکلی آزار دهنده است که معمولا با خارش شدید سر و پدیدار شدن ذره‌های سفید روی پایه موها همراه است که بسیار شبیه شوره سر است و به سختی از مو جدا میشود.
 موضوع مهم اینکه کودکان اغلب در اثر تماس با فردی که دارای شپش سر است یا استفاده از وسایل شخصی او نظیر برس و شانه آلوده یا دراز کشیدن بر روی ملحفه‌ای که فرد مبتلا قبلا روی آن دراز کشیده است به این بیماری گرفتار می‌شوند و آن را به سایر افراد خانواده خود نیز انتقال می‌دهند.   

حنا برای شپش


ارسال پست

بازگشت به “ازدواج”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان