زایمان زودرس در هفته 26

با عرض سلام و احترام.من 31 سالمه و دو تا سقط در 16 هفته و یک زایمان زودرس در 26 هفته داشتم.بعد از دو سقط اولم که در 16 هفته بودند جهت بررسی علت سقط به مرکز ابن سینا مراجعه کردم که علت را مشکل انعقادی تشخیص دادند و کمی هم ایمنی.که در بارداری سومم با مصرف آمپول سلکسان تا هفته 26 پیش رفتم.و البته در مورد مشکل ایمنی هم تا هفته 7 و قبل از بارداری پردنیزولون مصرف میکردم ولی بدلیل بالا رفتن قندم تشخیص دکتر مبنی بر قطع کردن آن را انجام دادم.تا هفته 26 مشکلی نداشتم تا اینکه یک روز صبح که از خواب بیدار شدم دچار خونریزی و دردهای زایمان شدم.دو روز در بیمارستان بستری شدم و در روز سوم بدلیل درد شدید زایمان بطور طبیعی زایمان کردم.نوزاد تا یک هفته در دستگاه بود ولی بدلیل نارس بودن ریه فوت شد.دو هفته قبل از شروع دردام یه کم لکه بینی داشتم بدون هیچ دردی که دکترم برام ایزوپرین تجویز کرد و آمپول پرولوتون هم میزدم هفته ای یکی.در صورتی که میگفتن اینا جلوی زایمان زودرس رو میگیره.بعد از این قضیه من مجددا به ابن سینا مراجعه کردم.نظر اونا اینه که برای زایمان زودرس دلیل مشخصی وجود نداره ولی باید همه عوامل موثر رو بررسی کرد :( با آزمایشات مختلف معلوم شد مشکل ایمنی هم دارم و tpo بالا دارم.البته من مشکل کم کاری تیروئید هم دارم.تنها چیزی که گفتن اینه که باید سرکلاژانجام دهم در بارداری بعدی و سرم ivig بگیرم و انسولین هم تزریق کنم(چون اونجا تحت نظر متخصص غدد هم هستم).با توجه به شرح حالم چقدر میتونم بارداری موفقی به امید خدا داشته باشم؟چون واقعا وحشت دارم و شبها کابوس میبینم.هر سه زایمانم هم طبیعی بود و درد زیادی کشیدم.از کارشناس محترم تقاضا دارم بنده را راهنمایی فرمایند که آیا واقعا این دو راه (سرکلاژ و گرفتن سرم ivig) میتواند موثر باشد؟ با تشکر فراوان از شما و عذرخواهی بدلیل طولانی شدن متن.

Re: زایمان زودرس در هفته 26

سلام
دوست عزیزم متاثر شدم از شرح حالی که دادید و از صمیم قلب امیدوارم بارداری بعدی تون سلامت و بی دغدغه تا انتها پیش برود و فرزندی سالم و صالح از خدا هدیه بگیرید و همانطور که او دوست دارد، رشدش دهید...
اگر یکی از مشکلات آن ، نقص ایمنی باشد ایمونوگلوبین وریدی تجویز شده می تواند موثر باشد. (با تجویز قبل از بارداری و ادامه تا ماه ششم )البته پیش از آن ایمونوگلوبین به نام 1gA باید در شما اندازه گیری شود.
در مورد مشکل انعقادی هم ، همچنان پیش از بارداری و در طی آن داروهای مربوط باید تجویز شود.
اما در مورد زایمان زودرس (که علت های متفاوتی در هر فردی دارد)اگر علت شما نارسایی سرویکس باشد؛ بله با سرکلاژ پیش گیری می شود.علت های دیگرش برای شما رد شده؟ نظیر نقص آناتومیک در رحم یا عفونت ها یا مشکل غدد...؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون.در عکس رنگی که چند سال پیش گرفتم نقصی مشاهده نشده و مشکلی نبوده.در مورد عفونت هم یک هفته قبل از زایمانم آزمایش داده بودم و عفونتی نبود.در مورد غدد هم که همانطور که گفتم کم کاری تیروئید دارم که تحت نظر متخصص غدد هستم و روزی یک لووتیروکسین میخورم.در مورد تزریق سرم به من گفتند که بعد از مثبت شدن تست باید تزریق کنم و در مورد تزریق قبل از بارداری چیزی نگفتند.

به مقاله ای که در سایت عاطفه (لینکش در بالای صفحه است) با نام درمان سقط مکرر با ivig قرارداده ام، مراجعه کنید عزیزم.
و نیز در مورد اینکه آزمایشات ویروسی تون کامل بوده یا خیر از درمانگر دیگری مشاوره بگیرید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “زایمان زودرس”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان