Re: لکه بینی/ لکه های قهوه ای در بارداری

باسلام
ازدوست عزیزی که بهم دلگرمی دادن ممنونم. ان شااله نی نی خوشگلت بسلامت بدنیا بیاد.
از کاشناس محترم هم کمال تشکر رو دارم .ممنون
از همه التماس دعا دارم من دوباره لکه دیدم.خیلی وضعیت سختیه آدم الان میفهمه مادر یعنی چی.

عالیه عزیز همه این لحظات با همه سختی هاش شیرینه ، حتی وقتی کوچولوت به دنیا میاد هم راحتی درکار نیست ولی همش شیرینو خاطره انگیزه
خدا توی دل مامانا علاوه بر نینی صبوری و استقامت رو هم میذاره وگرنه همون اول کار کم میاوردیم
به امید سلامتی همه مامانا و نینی های نازشون...

قربونت برم عزیزم
ممنون از اینکه جواب دادید.دیروز که به دکتر گفتم توی سونو از جفت چیزی قید نشده گفتن فعلا تشکیل نمیشه! یه چیزی تو این مایه ها!
بابت اینکه دلگرمی بهم دادید بازهم سپاس.لطفا برام دعا کنید این لکه بینی و درد خیلی داره عذابم میده.ممنون

دوست عزیزمن شنیدم تا دوماهگی جنین هنوز جفتی پیشش نیست که بخاد تغذیه کنه چون زوده
مگر شیاف استفاده نمیکنی؟
ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

بارداری : هفته های 1 تا 6 ـ
رشد و نمو یک بچه طی 40 هفته یک موضوع شگفت انگیز است. در هر هفته یک اتفاق جدید می افتد!

هفته اول بارداری ـ
شما باردار نمی باشید . این اولین هفته شروع دوره است . همچنان که پوشش رحمی ریزش می کند و خونریزی ایجاد می کند، هورمونها برای آزادی تخمکی دیگر آماده می شوند.

هفته دوم بارداری ـ
شما هنوز باردار نیستید. پوشش رحمی ضخیم است و تخمک گذاری در حال وقوع است . شما ممکن است همزمان با تخمک گذاری احساس درد کنید.

هفته سوم بارداری ـ
وقتی یک تخمک به درون لوله رحمی آزاد می شود،آن می تواند با اسپرم همسرتان روبرو شود. اسپرمهایی که بتوانند خود را به لوله رحم برسانند ، در آنجا می تواند به مدت 4 روز برای تخمک منتظر بماند .زمانی که یک اسپرم بتواند درون یک تخمک نفوذ کند ، لقاح صورت گرفته است. تخم بارور شده یک زیگوت نامیده می شود که به سرعت شروع به تقسیم شدن می کند و از لوله رحم وارد رحم می شود. هم اکنون شما باردار هستید.

هفته چهارم باردرای ـ
واکنشهای زیادی در این زمان انجام می شود که شما از آن آگاه نیستید.زیگوت کوچک شما در رحم محلی برای لانه گزینی پیدا می کند و سپس بلاستوسیست نامیده می شود که به دو بخش تقسیم می شود:
یک قسمت به دیواره رحم می چسبد و تبدیل به جفت می شود که تغذیه کننده جنین و سیستم دفعی او می باشد.
قسمت دیگر جنین می شود . سونوگرافی ترانس وازینال (داخلی) در این زمان یک ساک حاملگی را نشان می دهد. در پایان این هفته ، شما دچار تاخیر قاعدگی شده که اولین نشانه بارداری می باشد. بعضی از زنان در زمان لانه گزینی بلاستوسیست در داخل دیواره رحم ، دچار لکه بینی روشن می شوند.

هفته پنجم بارداری ـ
در این زمان تست باردرای وجود بارداری را تایید می کند. فرزند شما به اندازه یک دانه سیب می باشد و هم اکنون جنین نامیده شده و دارای ضربان قلب می باشد. جفت و بند ناف حداکثر فعالیت خود را دارند. شما متعجب خواهید شد اگر بدانید فرزندتان با چه سرعتی در خال رشد و نمو است :
ـ چینهای سر و ناحیه دمی مجزا هستند.
ـ حفرات مغزی اولیه تشکیل می شود
ـ سیستم عصبی شروع به رشد و نمو می کند.
ـ دو لوله قلبی در خط وسط به هم چسبیده و شروع به انقباض می کند.

هفته ششم بارداری ـ
در این هفته احساسات فیزیکی بارداری معمولا ظاهر می شود:تهوع ـ پستان دردناک ـ خستگی و تکرر ادراری ، که همه از نشانه های پروسه رشد باورنکردنی است . جنین بیشتر شبیه بچه قورباغه است تا انسان ،اما بدن بسرعت در حال رشد است:
ـ سر ـ ناحیه دم ـ و جوانه بازو به راحتی قابل رویت است .
ـ حفرات بینایی و لنزها تشکیل می شود.
ـ جوانه های اندامی وجود دارند.

ـ اشکال ابتدایی کبد ـ پانکراس ـ ریه ها و غده تیروئید ـ و قلب ظاهر می شود
ـ گردش خون جنین به خوبی جریان یافته و قلب از بدن برجستگی می یابد.
ـ نیمکره های مغزی بزرگ می شود.
ـ در محل معده ، حلقه های روده اولیه ایجاد می شود.

در این چند هفته طی ماه اول بارداری اتفاقات زیادی می افتد. فقط به این دلیل که شکم در حال رشد شما دیده نمی شود ، نباید فکر کنید که چیزی اتفاق نیافتاده که نیاز به توجه پزشکی داشته باشد . ماه اول را بدون ویزیت یک پزشک به پایان نرسانید......

بچه ها اینو از وبسایت دکتر آذری متخصص زنان آوردم
همونطور که می بینید توی هفته چهارم که تخم وارد رحم میشه و در اونجا لانه گزینی میکنه جفت هم تشکیل میشه. اصلا جنین بدون جفت نمیتونه تغذیه کنه. فقط توی سونوهای اولیه حرفی از جفت نمیزنن هیچ وقت
مال منم توی هفت هفتگی حرفی از جفت نبود ولی توی 12 هفتگی که رفتم محل جفت رو نوشت.

سلام,من هفته یازده بارداری هستم,هفته هشتم خونریزی قهوه ای رنگ داشتم,شیاف سیکلوژست گذاشتم و استراحت کردم,خونریزی همانروز
تمام شد,اما در هفته دهم سونو انجام دادم,یه هماتوم به ابعاد22*9 میلیمتر کنار ساک بارداری دیده شد,خیلی نگرانم چیکار کنم؟خیلی حس بدی
دارم و غمگینم

سلام
نه دوست عزیزم همان شیاف و استراحت(اگر تجویز شده، دارید) کاری ست که از دست شما برمی آید و اینکه در سونوی های بعد پیگیری شود گه کوچک شده یا ...
اما حس بدی نداشته باشید بارداری هایی که این چنین بوده اند و موفق هم به پایان رسیده اند، زیادند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان