Re: کارشناس مامایی

سلام وقت کارشناس عزیز و محترم به خیر
من هفته شونزده بارداری هستم رفتم بهداشت و خودشون بدون توصیه پزشکم واکسن کزاز تزریق کردند
من تو نت خوندم این واکسن در هفته 28 باید تزریق بشه
میخواستم بدونم زبونم لال مشکلی برلی بچم پیش نمیاد
و اینکه چرا هفته 28بهتر هست?

فروغ گلی نوشته شده:
یک‌شنبه 14 دی 1399, 1:22 pm
سلام خسته نباشید
میشه عکس رنگیمو تفسیر کنید?
یعنی لوله سمت راستم باید عمل بشه?
3ساله اقدام به بارداری میکنم و 2 بارiui ناموفق
after injection of contrast media in the uterine cavity. in sterile condition: reveals normal uterine cavity. there is no mass lesion or deformity in uterine cavity identified. left fallopian tube is normal. there is no salpingitis identified. spillage in to the peritoneal cavity from left fallopian tube is noted. bydrosalpinx with mucosal thickening in 1/2 distal right fallopian tube with narrowing of proximal end without spill into the belly is noted.
ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام دوست عزیز
متاسفانه لوله سمت راست چسبندگی دارد ولیکن این مورد نمیتواند تنها دلیل عدم موفقیت شما در بارداری باشد چون لوله سمت چپ مشکلی ندارد و همانطور که میدانیدمعمولا در هرسیکل قاعدگی یکی از تخمدانها فعال و تخمک گذاری دارند
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد مورد دیگه اینکه بهداشت به من قرص ویتامین d3 ،1000رو گفتند روزانه و مرتب باید مصرف کنی آیا این مورد من مشکلی نداره ممنون از راهنماییتونو در آخر متاسفانه با دستگاهی که داخل مرکز بهداشت بود موفق به شنیدن صدای قلب جنین نشدند  😔
آیا این مورد طبیعه لطفا راهنمایی کنید نگرانم 

Ninijoon نوشته شده:
سه‌شنبه 16 دی 1399, 3:24 pm
سلام وقت کارشناس عزیز و محترم به خیر
من هفته شونزده بارداری هستم رفتم بهداشت و خودشون بدون توصیه پزشکم واکسن کزاز تزریق کردند
من تو نت خوندم این واکسن در هفته 28 باید تزریق بشه
میخواستم بدونم زبونم لال مشکلی برلی بچم پیش نمیاد
و اینکه چرا هفته 28بهتر هست?
سلام دوست عزیز
هر زمان بعد از اطلاع از بارداری میتوان واکسن رو تزریق کرد و هیچ مشکل و عارضه ای برای جنین شما پیش نمی آید
كارشناس مامايي فيروز

Ninijoon نوشته شده:
سه‌شنبه 16 دی 1399, 4:33 pm
سلام مجدد مورد دیگه اینکه بهداشت به من قرص ویتامین d3 ،1000رو گفتند روزانه و مرتب باید مصرف کنی آیا این مورد من مشکلی نداره ممنون از راهنماییتونو در آخر متاسفانه با دستگاهی که داخل مرکز بهداشت بود موفق به شنیدن صدای قلب جنین نشدند  😔
آیا این مورد طبیعه لطفا راهنمایی کنید نگرانم 
[/quote
سلام دوست عزیز
اتفاقا در روزهای همه گیری کرونا و قرنطینه مصرف ویتامین D3ضروریست .در مورد شنیده نشدن صدای قلب حساسیت دستگاه سونی کیدبسیار مهم است شاید مشکل از دستگاه سونی کید بوده
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم دکتر. من بخاطر نامنظمی پریود و کیست های ریزم قرص فیفول و دوفاستون مصرف میکردم اما گاهی یادم میرفت و بعد چندساعت میخوردم.دوره هام با خوردن دارو ۲۵ روزه شده بود ولی این ماه ک ۵ الی ۱۱ بهمن پریود بودم با درد شدید.۲۰ بهمن دوباره پریود شدم ک ۵ روز طول کشید و از روز اول قهوه ای خیلییی غلیظ و تیره و کم .... بعد کم کم در روز های بعد زیاد شد.خیلی غلیظ و تیره بود..لطفا کمکم کنین

قرص دوفاستون از روز ۱۶ قاعدگی باید میخوردم.ماه قبل خوردم.ولی این ماه روز ۱۶ نشده بود ک دوباره پریود شدم و نتونستم بخورم.روز ۱۵ قاعدگی دوباره پریود شدم.۵ بهمن پریود شده بودم دوباره ۲۰ بهمن شدم.ماه قبل قرص خوردم ولی این ماه خیر

سلام
من تاریخ آخرین پریودیم ۸ دی ماه بود و من اقدام به بارداری کردم در تاریخ ۲۰ دی ماه و در تاریخ ۲۵ دی ماه خونریزی مانند پریودی برام اتفاق افتاد و ۴ روز ادامه داشت و بعد ازون لکه بینی داشتم هر روز . تا اینکه در تاریخ ۱۱ بهمن ماه شک کردم که شاید باردار باشم به خاطر لکه بینی قهوه ای ، بی بی چک زدم مثبت شد و ازمایش بتا دادم بیشتر از ۵۰۰ شد .رفتم دکتر به خاطر لکه بینی و چون در سونو خود مطب چیزی ندید من را ارجاع داد به سونو واژینال که در آنجا گزارش کرد که ساک حاملگی داخل رحم با زرده و بدون فتال پل مشاهد ه گردید و سن بارداری کمتر از ۵ هفته ، سونو را به دکتر نشان دادم برای لکه بینی هایم شیاف پروژسترون تجویز کرد و گفت دو هفته دیگه بیا .من استفاده کردم لکه بینی ام قطع شد و مجدد بعد از دو هفته در حد یه قطره لکه بینی داشتم که رفتم دکتر .با دستگاه خود مطب نگاه کرد و گفت در رحم چیزی نمی بینم و گفت سونو رحم و تخمدان بگیرم که انجام دادم و گزارش شد که رحم خالی است و چیزی مشاهده نشده و شما باردار نیستید و اگر باردار هم بودید سقط شده است . سونو رو به دکترم نشان دادم و برام تست بتا نوشت که انجام دادم و ۴۰ بود و گفت احتمالا سقط شده .
از شما راهنمایی می خوام اولا اینکه واقعا چه اتفاقی افتاده ، من شدیدا گیج شدم .دوما من هنوز لکه بینی دارم و باید چیکار کنم .سوما من گروه خونی منفی دارم و همسرم مثبت هست من باید چیکار کنم برای روگام .دکترم میگه اگه خونریزی کردی رگام بزن
ترو خدا راهنماییم کنید . برام رگام خیلی می ترسم که دیر بشه و من در بارداری بعدی مشکل پیدا کنم
و چرا لکه بینی من قطع نمیشه و تا کی ادامه داره
ممنون میشم راهنماییم کنید .
با سپاس

سلام دوست عزیز
متاسفانه شواهد موجود در سونو و آزمایش نشان می دهد که جنین شما سقط شده است .هرچه زودتر از درمانگرتان بخواهید که برای شما روگام تجویز نمایید و برای قطع شدن لکه بینی ها هم دارو وجود دارد که در صورت پیگیری حتما برای شما تجویز خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

با سلام .ممنون از جوابتون
آیا امکان دارد سقط انجام شود ولی من خونریزی زیاد مبنی بر سقط نداشته باشم؟؟؟
من نمی دونم کی سقط شده اگه الان رگام بزنم امکان داره دیر شده باشه؟؟
اگه رگام بزنم و در چند روز آینده خونریزی داشته باشم مجدد باید بزنم؟؟
داخل دفترچه رگام برام نوشته شده .میشه خودم خریداری کنم و در درمانگاه بزنم ؟؟
اگر آزمایش دایرکت کمبس و ایندایرکت کمبس بدهم معلوم میشه بدنم آنتی بادی ساخته است یا نه؟؟
واقعا ممنون میشم اگه پاسخ بدهید .و در ضمن از شما تشکر می کنم . چون واقعا از دکترم بیشتر و بهتر احساس میکنم راهنمایی می کنید .واقعا ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان