ترشح زرد مایل به سبز در بارداری

سلام کارشناس عزیز .
من هفته 20 بارداری هستم و تشحات زرد مایل به سبز دارم که بدون بو و خارش هست . رفتم دکتر و برای 10 روز مترونیدازول داد.10 روز خوردم و دیروز تموم شد ولی اصلا خوب نشدم و همچنان ترشخ وجود داره . ضمنا بعد از نزدیکی متوجه ترشخات پنیری هم شدم که در حالت عادی متوجهش نشده بودم . یعنی هر بار خودم رو با آینه نگاه میکردم چیزی نمیدیدم و فقط بعد از نزدیکی دیدم.
حالا به نظرتون چیکار کنم؟
لطفا بگین اگه این عفونت ادامه داشته باشه چه ضرری برای جنین داره؟ برای این موضوع خیلی نگرانم. نکنه کیسه آبمو سوراخ کنه ؟؟؟؟
تروخدا کامل برام توضیح بدین که تنها امیدم شمایین.
با این ترشخات چیکار کنم؟ نگرانم

سلام
دوست عزیزم اصلاً به این مساله فکر نکنید که ادامه داشتن عفونت با بارداری چگونه تضادی دارد چراکه به هیچ عنوان نباید بگذاریم ادامه دار باشد یعنی به هر حال باید درمان شود پس دوست عزیزم به پزشکتان یا پزشک حاذق تری مراجعه نمائید و ضمن مطلع کردن ایشان از عدم درمان با این دارو، درمان مناسبتر را دریافت کنید. خیالتان هم راحت باشد هم این مشکل در بارداری رایج است هم قابل درمان. فقط باید به موقع و به جا اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز

این هم شرح آزمایشم :
W.B.C / hpf pus cell : 28-30
Epithelial Cell sguamos Smea : Gram positive Cocci & Gram
pos Bacilli & Gram Neg Bacilli & Mycelium form
Bacterai

Vaginal Culture culture : Growth Klebsiella oxytoca & Candida albicans

Antibiogram:
SEnsitive : Nitrofurantion(FM)-Cotrimoxazol(SXt)-Genthamycin(GM)-Cephalothin(CF)-Ciprofloxacin(CP)-Ceftriaxon(CRO)

intermedicate : Cefazidime(CAZ)
Resistant : Cefixime (CFM)- Ceftizoxim(CT)-Nalidixic(NA)-Tetracyclin(TE)

ببخشید اگه خیلی در هم نوشتم.
لطفا برام توضیح بدین که چه عفونتی دارم ؟

ضمنا دکتر برام شیاف واژِینال کلوتریمازول و قرص نیتروفورانتوئین نوشت

من منتظرم . ممنون از لطف بی نهایت شما

سلام
در اسمیر سلولهای اپی تلیال:
باسیل گرم منفی و مثبت/ کوکسی گرم مثبت
در کشت واژن:کلبسییلا و قارچ( نوع کاندیدا)
در صورت ادامه ی ترشحات بعد از درمان مجدداً پیگیری کنید.(البته امیدوارم که به آن مرحله نرسد)
كارشناس مامايي فيروز

میشه بیشتر توضیح بدین ؟اینا چی هستن؟
خطر ناکه ؟ چرا اینهمه زیاد ؟ آیا داروهام کافی هستن؟
راستی دکتر 10 روز بعد از اتمام دارو هام آزمایش ادرار برام نوشته یعنی تاریخ 17 خرداد.
به نظرتون چرا 10 روز بعد از تموم شدن دارو؟یعنی اثر دارو تا 10 روز دیگه هم میمونه ؟
ترو خدا زود جواب بدین خیلی نگرانم

کارشناس عزیز قرصها رو خوردم و تموم شد ولی ترشحاتم تغیری نکرد دوباره رفتم دکتر ولی دکتر دیگه چیزی به فکرش نرسید و فقط گفت شیاف کلوتریمازول رو دوباره واسه 7 روز دیگه استفاده کنم .
به نظرتون چیکار کنم؟
تازه 3 روز هم وقفه افتاده از 7 روز اولی که استفاده کرده بودم و حالا از امشب دوباره میخوام شروع کنم.
میشه راهنماییم کنین ؟؟
ممنون میشم و منتظرم

سلام
دوست عزیز! چیزی که مسلم است این است که این ترشحات باید با درمان مناسب برطرف گردد و اگر به واقع اینطور است که بعد از اتمام درمان هیچ تغییر و بهبودی را مشاهده نمی کنید توصیه دارم برای درمان مورد نظر(که حتماً باید از درمانگر بالینی حاذقی دریافت کنید) با پزشک حاذق دیگری در اسرع وقت مشورت کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست خوبم.
من شیاف رو هم استفاده کردم . دیروز کشت ادرار دادم بازم کشتم مثبت بود . دیگه اعصابم خورده . تو شهری هم که هستیم دکترا هیچی حالیشون نیست . دکتر اصلیم گفته بود قرص که خوردی خوب نشدی دیگه قرص نمیخواد !!!
منو به امان خدا ول کرد . رفتم یه دکتر دیگه اون واسم آزمایش نوشت ولی اونم قبلش گفت دیگه نمیدونم چی بهت بدم !!!
خالا فردا قراره جواب آزمایش رو بهش نشون بدم ولی میدونم اونم سوادش نمیکشه .

15 روز دیگه نوبت دکتر تو یه شهر دیگه دارم . ترو خدا بگین چیکار کنم . نکنه تو این 15 روز اتفاقی برای نی نی بیفته؟؟
من خیلی دلشوره دارم.

سلام عزیزم!
بسپارید به خدا و بهش بگید هرچه از دستتون بر می آمده برای سلامتی فرزندتون انجام دادید خود خدا این سلامتی را تضمین می کند . انشالله
اما از نظر اقدامی که باید انجام دهید:
مسلماً مشاوره برای چگونگی رفع یا کم کردن این عفونت در بارداری باید توسط یک متخصص بالینی حاذق صورت گیرد.(پس در انتخاب پزشک بسیار تحقیق کنید) در این مدت هم مساماً هیچ درمانی جز از طریق بالینی صحیح نمی باشد پس چاره ای به جز صبر نداریم.
كارشناس مامايي فيروز

من جواب آزمایش ادرارم رو گرفتم .ظاهرا عفونتم کمه . دکتر 5 روز سفالکسین نوشت و گفت کافیه و فقط مایعات زیاد بخورم.
ممنون از لطف شما.بازم در جریان میذارمتون

سلام کار شناس محترم . من بلاخره رفتم یه شهر دیگه و پیش یه دکتر معتبر و معروف . برام 14 شب قرص واژینال نیستاتین نوشت و گفت هر شب یکی تا ته ببرم داخل.
حالا سوالی که داشتم اینه که آیا شیاف رو تا ته ببرم داخل خطرناک نیست؟ مگه دهانه رحمم بسته نیست ؟ پس این قرص داخل رحمم میشه یا نمیشه؟
همش به این موضوع فکر میکنم که اگه دهانه رحم در بارداری بسته میشه پس این شیاف کجا میره ؟
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان