Re: کارشناس مامایی

سلام خسته نباشید ...
من خیلی وقته اقدامم واسه بارداری حدودن دو ونیم ساله بخاطر کرونا دکتر نرفتم ...
عرضم به حضورتون من دوره های سیکلم ۲۶ روزه ست دیروز روز اول پریودیم بوده ولی لک قهوه ای دارم خیلی جزیی بود درحد یه لک امروزم همینطور وخیلی کمتر شده ...جوری که انگار روزهای آخری پریودیمو سپری میکنم ... وقتی ادرارم به واژنم برخورد میکنه یه دونه های خیلی خیلی ریز سیاه توی ادرارم هست ...هیچ اثری از خون قرمز نیست ...زرد قهوه ای میزنه .. تاحالا همچین چیزی نداشتم ممکنه لک لانه گزینی باشه هیچ علایمی هم ندارم فقط یخورده دردهای خیلی ریز توی شکمم حس میکنم وبشدت بی حوصله ام ...سردرد های ریزی هم دارم که انگاری از ضعف

KarshenaseMamaee نوشته شده:
پنج‌شنبه 26 فروردین 1400, 7:19 pm
سلام دوست عزیز
در صورتیکه خونریزی واضح شروع نشود احتمال لانه گزینی و خونریزی ناشی از آن مطرح می‌شود بنابراین در اولین فرصت یک بتا چک نمایید
مرسی که اینقد مهربونید ...😍
نه تا حالا خونریزی نداشتم انگاری کلن قطع شده عفونت پنیری شکل دارم زیاده دیروز اینو نداشتم ...امشب یه لحظه گردنم پیشانیم وشکمم داغ شد بعد نیم ساعت فرو کش کرد ....بی بی چک هم زدم هاله ش خیلی خیلی کمرنگه دوروز بعد تکرار میکنم ....
امروز به همراه شوهرم باماشین رفتیم شهرستان متاسفانه دست انداز خیلی زیاد بود امکان داره اگه جنینی درکار بود بلایی سرش بیاد ؟: ((
اینم عکس بی بی چکم که توی عکس هاله ش اصلن مشخص نیست ولی یه هاله خیلی خیلی کمرنگ صورتی داره
https://uupload.ir/files/0r0_۲۰۲۱۰۴۱۶_۰۱۳۳۲۴.jpg
https://uupload.ir/files/77t_۲۰۲۱۰۴۱۶_۱۲۱۸۰۹.jpg
زیر بغلم داغه مخصوصن پشتم حرارتو ازتوی گوشام حس میکنم به نظرتون خطرناکه من سابقه بارداری خارج رحم هم داشتم دوسال پیش
چون بی بی پک هنوز مشخص نیست یه هفته دیگه آزمایش بدم؟

سلام دوست عزیز
من متاسفانه متوجه هاله کمرنگ نشدم. در صورتیکه این هاله کمرنگ بلافاصله (دقایق اول) ظاهر شده است جواب بی‌بی چک مثبت است. در حاملگی های نرمال معمولا مشکلی ایجاد نمی شود ولی باید رعایت احتیاط را بکنید. جهت اطمینان از وضعیت بارداری یا آزمایش بتا انجام دهید یا چند روز دیگر مجددا از بی بیچک استفاده نمایید. به نظر بنده اگر سابقه حاملگی خارج از رحم داشته اید بهتر است بتا چک کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام متاسفانه یا خوشبختانه پریود شدم از سر در گمی در اومدم ...
من تا حالا قبل پریود لکه بینی نداشتم ...واسه همین یذره ترسیدم ...
به نظرتون این لکه بینی علتش ممکنه چی باشه
سرموعدم که ۲۵ فروردین بود باید پریود میشدم که لکه بینی قهوه ای بود فرداش هم یذره لکه بینی داشتم پس فرداش پاک پاک بودم روز چهارمش پریود اومد اونم چه اومدنی...
به نظرتون چی باعث شده اینجور بشه ...؟ممکنه بیماری خاصی باشه؟

سلام دوست عزیز
گاهی اوقات عفونت‌ها و اختلالات هورمونی مثل مشکلات تیروییدی یا کمبود پروژسترون باعث لکه بینی های قبل پریود می‌شوند. در صورتیکه این مشکل در سیکل های بعدی تکرار نشود مشکل خاصی مطرح نیست
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر من 19 هفته هستم سونوگرافی گفت جفت خیلی پایینه 35 بود و اینکه جفت خلفی گرید 2 که خیلی نگران شدم آیا بالا بودن گرید باعث آسیب به جنین میشه و مشکلات جسمی و ذهنی برای جنین به وجود می آید آیا درمانی داره من چیکار میتونم انجام بدم خیلی نگران هستم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

سلام دوست عزیز
گريد جفت يعني جواني يا پيري جفت و اينكه چه ميزان قدرت خونرساني به جنين را دارد كه از صفر تا٣ درجه بندي ميشود. هرچه سن بارداري افزايش بيابد گريد جفت بيشتر شده و در اواخر حاملگي و نزديك به زايمان به ٣مي رسد يعني با افزايش سن بارداري و جنين، جفت هم پيرتر و ضعيف تر شده و توانايي خونرساني كمتري دارد كه كاملا طبيعيست.
براي سن بارداري شما معمولا گريد ١مناسب است ولي نميتوان گفت وضعيت شما غيرطبيعيست. پزشك شما با توجه به شرايط سني و جسمي شما گريد را بررسي كرده و در صورت نياز با انجام سونوگرافی های سریال شما را تحت كنترل بيشتري قرار ميدهد تا از وزن گيري مناسب مادر و جنين مطمئن شود.در صورتیکه دستور مصرف آسپیرین را دارید همچنان استفاده نمایید به پهلوی چپ بخوابید و مایعات فراوان بنوشید. پایین بودن جفت نیز معمولا تا هفته ٢٨ اصلاح خواهد شد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم دکتر.من چندماه پیش رفته بودم دکتر.دارو داد تخمدان پلی کیستیکه اما نه خیلی شدید.گفت چیز خاصی نیست و حل میشه زود.دارو داد پریودم منظم بشه اما خوب نشد.همیشه دوره هام ۲۵ روز یا ۲۸ روز بود اما الان ۳۳ روز شده و خبری از پریودی نیست.رابطه با جلوگیری طبیعی دارم.ب نظرتون بخاطر کیسته یا امکان بارداری.موقع موعدم درد پریود داشتم اما نشدم‌.بدنمم یکم باز شده بود ک معمولا موقع پریود یکم باز میشه الانا دیگ تنگ شده.دیگ درد پریودم ندارم

سلام دوست عزیز
با اینکه نمی‌دانم چه داروهایی استفاده می‌کنید ولی معمولا داروهایی که جهت تخمدان پلی کیستیک تجویز می شوند باعث تاخیر پریود نمی شوند. ولی در هرحال، بعد از به تاخیر افتادن پریود در هر شرایطی اول باید از وضعیت بارداری خود اطلاع حاصل کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان