روشهای عذر خواهی از همسر

عذرخواهي از همسر يا نامـزدتان ممكن است مشكل بنظر برسد بخصوص زماني كه بر سر موضوعي با هم چندين بار مخالفت كرده باشيد. ممكن اسـت در خـود توان گفتن "متاسفم" را نبينيد و شايد هم هركاري را كه فكر ميكرديد به او ميفهماند از كرده خود پشـيـمـان هستيد را انجام داده ايد.
وضعيت اينگونه مي باشد: سكوت، جوابهاي سـربـالا،درب قفل شده اتاق خواب، پريشـان خـاطـري، در ايـن شرايط ميخواهيد موي سر خود را بكنيد، رك بگوييـم، ديگر فكري بنظرتان نميرسد و نمي دانيد چه بكنيد.

پیشنهاد شما چیست ؟؟
در اين قسمت با کمک شما روش هایی جهت عذرخواهي مطرح می شود كه تـوسـط حـل و فصل نمودن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب به قضيه خاتمه خواهد داد.

كارشناس روانشناسي فيروز

سلام
اگر چنین اتفاقی برای من بیفته سعی میکنم با وساطت مادرش ازش معذرت بخوام چون هم حرفش رو گوش میده هم محرم اسرارمونه وهم خیلی دلسوزه.

سلام دوست عزيز.از ابراز نظرت تشكر مي كنم
هر چند راه پيشنهادي شما خوب است وليكن به لحاظ حفظ حرمت واحترام همسرتان.حداقل براي ابتداي كار توصيه نمي شود.اگر اقدامات بين زوجين جهت حل مساله به نتيجه نرسيد.ميتوان از اطرافيان كه محرم اسرار.آگاه.باتجربه ودلسوز هستند كمك گرفت.
موفق وسرافراز باشيد.
مشاور پزشكي فيروز

روش هاي عذر خواستن

براي عذر خواهي روش هاي زيادي براي طرفين وجود دارد كه هرشخص با توجه به شخصيتي كه دارد يك يا چند نوع آنها را انتخاب ميكند.
يك خان با درست كردن يك شام يا ناهار خوشمزه و لبخند و مهرباني كه ميكند به همسرش بفهماند كه متوجه اشتباهش شده است.
با نوشتن يك يادداشت و قرار دادن آن در جيب لباس همسرمان ميتوانيم اين كار را انجام دهيم.
يا با نوشتن يك جمله ي زيبا همراه با عذر خواهي و چسباندن آن به در ورودي يا زدن آن به آينه و ...
يك مرد ميتواند با خريد يك هديه يا گل يا يادداشت و يا رفتن به يك رستوران اين كار را انجام دهد
زدن اس ام اس يا ايميل يا پست كردن نامه هم ميتواند جالب باشد
در كل بهتر است كه مشكلات در درون خانه حل شوند تا با وساطت.
متشكرم

سلام دوستان عزیزم
منم با نظر ندا جون کاملا موافقم. در ضمن زمان هم همه چیزو حل می کنه . اول که عصبانی هستیم ممکنه هر کاری رو انجام بدیم. اما بعدا از کرده ی خودمون پشیمون میشیم. بهترین کار هم اینه که به خودمون فرصت بدیم تا عصبانیتمون فروکش کنه بعد تصمیم بگیریم.
در پناه خداوند متعال.
بهترین ها را برایتان آرزو می کنم.
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان