رفتارهاي بي ادبانه كودكم

سلام
من يك پسر پنج ساله دارم كه به خاطر توجهات زياد من و پدرش كمي لوس شده و رفتارهاي بي ادبانه اي از او سر ميزنه كه بعضي از رفتارهاي او در جمع ما را واقعا شرمنده ميكنه.براي اصلاح رفتارهاي كودكم لطفا من را راهنمايي كنيد

بنام خدا
مريم عزيز سلام
مسئله اي كه شما در رابطه با كودكتان مطرح كرديد، مشكل بسياري از خانواده ها نيز مي باشد، كودك در هفت سال اول زندگي به محبت و عطوفت فراوان تري نياز دارد، ولي بايد از زياده روي در محبت ببرهيزيد، تا از لوس شدن او جلوگيري كنيد، محبت و توجه شما به كودكتان بايد داراي اعتدال و حساب شده باشد.
در صورتيكه براي اصلاح رفتار فرزندتان مصمم هستيد، به نكات زير توجه نمائيد.
1. براي اينكه فرزندتان در خارج از خانه رفتار مناسبي داشته باشد،بايد در خانه نيز رفتاري درست داشته باشد، شما بايد رفتار مناسب را به كودكتان آموزش دهيد، شايد واقعا او نمي داند رفتار صحيح چيست و وقتي رفتار مناسبي دارد او را تحسين كنيد.
2. وقتي كودكتان به گونه اي رفتار مي كند كه دوست داريد آن گونه باشد، توجه مثبت خود را به او نشان دهيد.
3. فرصت هايي ايجاد كنيد تا فرزندتان نشان دهد كه تا چه حد توانائي دارد، تا به اين ترتيب عزت نفس بيدا كند.
4. رفتار بد فرزندتان هر اندازه ناراحت كننده است، از سرزنش او در برابر ديگران اجتناب كنيد و به هيچ عنوان او را تحقير نكنيد.
5. يادتان باشد هميشه الگوي رفتاري باشيد كه دوست داريد از فرزندتان ببينيد . چرا كه خانه اولين مدرسه كودك است، معلمان خوبي برايش باشيد.
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان