چطور کودکم را شاد کنم؟

سلام خدمت کارشناس محترم فیروز
پسر هفت ساله من گاهی زیاد شاد نیست ، احساس می کنم اون شادی و نشاط بچه گانه در وجودش نیست و از این بابت ناراحتم.
اینم بگم که من یه پسر سه ساله دارم که بر عکس برادرش شاد و بانشاطه.
چطور می تونم به شاد کردن فرزندم کمک کنم؟ :?:

سلام ندای عزیز
راههای زیادی برای شاد کردن کودک و تربیت کودکانی شاد و با نشاط وجود داره...که به اونها اشاره می کنیم.

از دوستان خوبم (کاربران عزیز) هم می خوام تا در بحث ما شرکت کنند و با توجه به تجربیات و دانسته هاشون با ما همکاری کنند.
كارشناس روانشناسي فيروز

تـقـريـبا تمام متخصصان و روان‌شناسان كودك معتقدند كه يك كودك شاد داراي ويژگي‌هاي خاص است كه او را از ساير كودكان متمايز مي‌كند. برخي از اين ويژگي‌ها عبارتند از:
اعتماد به نفس، آرامش، درك بهتر محيط، اجتماعي بودن، خوش‌بيني و... و البته اين والدين هستند كه مي‌توانند اين ويژگي‌ها را در كودكان خود ايجاد كنند و پرورش دهند.
نشانه‌هاي خوشحال نبودن كودك نيز واضح است. اين كودك خجالتي و ساكت است، كم غذا مي‌خورد، دوست ندارد به جمع كودكان ديگر بپيوندد، بازي نمي‌كند، سـوال نمي‌پرسد، نمي‌خندد و بسيار كم صحبت مي‌كند.
كارشناس روانشناسي فيروز

او را بخندانيد

با هم خنديدن را فراموش نكنيد. خنديدن با فرزند نشان از اين دارد كه شما از نقش يك والد هميشه سختگير خارج شده و لحظات خوشي را با او در كنارش داريد. سعي كنيد فضاي خنديدن را در محيط خانه به وجود بياوريد. اين كه مدام در آشپزخانه يا در حال روزنامه خواندن باشيد، شما را از فرزندتان دورتر و دورتر مي‌كند و او بناچار به دنياي بازي‌هاي رايانه پناه مي‌برد.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
كارشناس روانشناسي فيروز

ایجاد شادی و نشاط در کودکان با توجه به فضایی که در آن قرار دارند متفادت است.
گاهی کودک احساس تنهایی می کند ، شرایطی فراهم کنید تا با همسالانش بازی کند.
گاهی در آپارتمان باز ی کردن خسته کننده است ، برای ایجاد نشاط او را به فضای باز ببرید ، پارک ، خرید ، گردش و ...
گاهی از بگو و مگو با خواهر و برادر خسته شده ، فرصتی را برایش مهیا کنید تا به تنهایی بازی کند ، با شما باشد ، شما و فرزندتان ( برایش قصه بگوئید ، شعر ، آواز ؛ شکلک و ... :lol: )
كارشناس روانشناسي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان