لکه بینی و تنبلی تخمدان

سلام خسته نباشید من از مهر ماه مشکل دارم اول خونریزی داشتم بعد با دارو رفع صد و لکه بینیم شروع شد مخصوصا حین نزدیکی سونو رفتم که دیواره رحمم ضخیم شده بود رحم حجیم به تشخیص پزشک کورتاژ تشخیصی شدم که نمونه چیز خاصی نشون نداد فقط دکترم گفت زخم و عفونت داشتی بعد از کورتاژ همیشه حین نزدیکی لکه بینی داشتم و دکترم و عوض کرد ایشون سونو واژینال گرفت ازم که گفت یه زخم کوچیک دارم و دارو داد مجددا مراجعه کردم که گفتن عفونت و زخمم برطرف شده در ضمن من تنبلی تخمدان دارم وقرص متفورمین و دوفاستون مصرف میکنم اما پریودم باز هم منظم نشده مثلا ماه پیش 28پریود شدم ولی این ماه یازده روزه که قرص دوفاستون و قطع کردم فقط لکه بینی دارم هنوز پریود نشدم وطبق معمول هنگام نزدیکی لکه بینی بخدا خسنه شدم از این همه دکتر رفتن و خوب نشدن در ضمن تست پاپ اسمیر هم دادم :cry: سالم بوده و همچنین کلیه آزمایش های هورمونی تو رو خدا راهنماییم کنین نزدیکی برام یه کابوس شده

Re: لکه بینی و تنبلی تخمدان

سلام
فاطمه جان! لکه بینی پس از نزدیکی اغلب اوقات به ضایعات روی دهانه ی رحم مربوط است اگربا دارو زخمتون خوب نشده ممکن است برای مورد شما، لازم باشد فریز هم کنید
در مورد نظر قاعدگی، شما در حال اقدام برای بارداری هم هستید یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون خب من وقتی رفتم دکتر معاینم کرد گفت زخمت خیلی کوچیکه باعث خونریزی نمیشه اصلا دارو که مصرف کردم ده روز پیش رفتم گفت زخم و عفونت دیگه ندارم اصلا موندم علتش چیه در مورد بچه هم دکتر میگه بیاری مشکلاتت کمتر میشه ولی خودم چندان موافق نیستم یه دختر سه ساله ونیم دارم

دوست عزیزم سلام
اگز لکه بینی فقط بعد از نزدیکی باشد احتمال ضایعات مطرح است حتی اگر لازم باشد مجدد توسط معاینه گر دیگری رویت دقیق انجام شود.
در مورد نظرم سیکل : اگر از مدروکسی پروژسترون و ... بهره ای در نظم قاعدگی نداشتید ممکن است دیان یا سیپروترون کارساز باشد(اگر فعلاً فرزند نمی خواهید)
كارشناس مامايي فيروز

فقط بعد از نزویکی نیست الان یک هفته ی ترشحاتم قهوه ای رنگ شده موقع نزدیکی هم تو این هفته هم خون میبینم این ترشحات همیشه نشانه ی پریودیم بوده ولی هنوز پریود نشدم دارو گیاهی برای باز شدن خیلی مصرف کردم ولی پریود نشدم فقط لکه بینی به نظرتون چکار کنم؟

پس اگر اینطور است نیاز به نظم دهنده های هورمونی هست . که ممکن است دیان و پس از آن ، ocp ها نظیر روکین و ld و ... پیشنهاد شوند.
البته ابتدا باید پریود اتفاق بیافتد و سپس شروع کنید.اگر لکه بینی تون تبدیل به قاعدگی نشد درمانگرتون آمپول پروژسترون رو تجویز می کنند
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید بالاخره پس از هفت روز پریود شدم خودم فک میکنم دیدن خون موقع نزدیکی بخاطر شروع پریودم است نظر شما چطور است؟ میتونم بجای دوفاستون از سیپروترون کامپاند استفاده کنم و متفورمین هم روزی سه تا مصرف میکنم

اگر سیر قاعدگی شروع شده باشد با نزدیکی کردن ، این خون سریع تر خارج می شود اما نزدیکی باعث شروع پریود نمی شود و یا اینکه 2-3 روز قبل از شروع قاعدگی ، عادی باشد که پس از نزدیکی لک دیده شود؛ این نیز علمی نیست.
طبق تجویز درمانگرتون باید دارو مصرف یا اضافه و کم شود اما روتین علمی متفورمین تا روزی 3 تا (به تدریج) هم هست.بله سیپروترون متفاوت است و ممکن است اثر بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید پس چرا بیشتر وقتا نزدیک پریودیم موقع نزدیکی لک میبینم البته فک کنم هنگام لکه بینی این خون دیدن بعدش طبیعی باشه حدود یکساله که همیشه نزدیک پریودم لکه بینی دارم البته دکترم میگه این بخاطر تنبلیه تخمدانم هست

سلام خسته نباشید من تنبلیه تخمدان دارم وقبل از عید کورتاژ شدم تو پیام های قبلیم هم گفتم متفورمین مصرف میکنم روزی سه عدد ودوره های قبا دوفاستون مصرف میکردم این دوره قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم ام دقیقا از پانزدهم پریودیم ترشحام میل به صورتی و قهوه ای میشه گاهی اوقات خیلی استرس دارم من خیلی دکتر رفتم ودرمان کردم اما هنوز مشکل دارم لطفا راهنماییم کنین ممنون

باید دو سه دوره از مصرف قرصهای منظم کننده بگذرد تا اثر نظمش جدی شود. حتی گاهی تغییر داروی هورمونی خودش برای فردی که لکه بینی هم نداشته ایجاد لکه بینی می کند.پس از درمانتون لزوماً نباید ناامید شویم
كارشناس مامايي فيروز

اگر هنگام شروع سیپروترون از نبود بارداری مطمئن بوده اید و پریود نرمالی داشته اید و الان هم مطمئنید لکه بینی را به همان تنبلی تخمدان و اینکه با داروی جدید هنوز منظم نشده اید؛ نسبت می توانیم بدهیم.البته تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان