Re: کیست تخمدان و خونریزی بعد از دو هفته

سلام
بالاخره دکتر قرصهای ضد بارداری به من دادند. با خوردن قرص اول تقریبا خونریزی قطع شد ولی باید تا دوهفته این درمان با این قرص رو ادامه بدهم. چیزی که الان خیلی اذیتم میکنه اینه که دچار التهاب شدید در ناحیه دهانه رحم و یا دهانه لوله ادرار شدم. بطوریکه بعد از ادرار دچار درد و التهاب شدید میشم. آیا راهی برای درمان هست.

جناب کارشناس مامایی!
من دو هفته قرصهای ضد بارداری که به گفته دکتر از نوع مخصوص هم بودند رو مصرف کردم. دقیقا بعد از 15 روز دوباره دچار خونریزی شبیه پریود شدم. اول خونریزی خیلی سیاه رنگ و غلیط داشتم. بعد دچار دردها پریودی شدم یعنی کمر درد و دل درد. بتدریج دردم بیشتر شد و تخمدان سمت چپ هم بشدت درد گرفت. درد در ناحیه شکم و تخمدان به اوج خودش رسید شبیه دردهای زایمان و قابل تحمل نبود. مجبور شدم دو قرص استامینوفن برای تسکین درد بخورم هر چند میدانستم که با خوردن این قرص خونریزی شدیدتر خواهد شد. به دکتر مراجعه کردم و گفت علت درد شدید و خونریزی شدید دریافت نکردن قرص هورمونی بوده و بدن هم خودش دیگه هورمونی تولید نمی کنه. قرصهای ضد بارداری رو برای من تمدید کرد ولی نوعش رو عوض کرد وگفت این قرص NATAZIA قوی تر از نوع قبلی.GENERESS هست. ولی بعد از دو روز و دریافت 4 قرص که از نظر هورمونی قوی تر هم هستند من هنوز خونریزی شدید دارم. سوال من این هست که آیا بدن من دیگه در مقابل این قرصها مقاوم شده و جواب نمیده در حالیکه سری قبل خونریزی تقریبا بعد دریافت اولین قرص قطع شد. و اینکه این خونریزی ها چه عواقبی میتونه برای من داشته باشه. و چطور میتونم بطور طبیعی خونریزی رو متوقف کنم.

سلام
دوست عزیزم !
ممکنه خونریزی شما اینبار که قطع شد و با ادامه داروی هورمونی بعدی کنترل شود . اما نظر درمانگرتون در مورد کیست نابوتین ریزی که در سگمان تحتانی رحم بود چه بود؟
كارشناس مامايي فيروز

از نظر دکتر کیست رحمی بسیار کوچک و معمولی است. کیستهای کوچک اصلا کیست به حساب نیامدند. فقط درمان برای کیست تخمدان سمت چپ هست. یعد از قطع خونریزی هر روز لکه بینی دارم و داروهای مسکن آنرا شدید می کند. از تاثیرات قرص NATAZIA دچار سردرد و سرگیجه شده ام ولی وحشت از خوردن مسکن دارم که باعث خونریزی مجدد شود.حالت عجیبی است.

سلام
دوست عزیزم خیلی دوست دارم کمکی کنم اما به واقع در این مورد از طریق مجازی کار زیادی نمی شود کرد. تصمیم با شماست اما این وضعیت خونریزی که الان هم قطع نشده و همچنان لکه بینی دارید شاید لازم باشد با درمانگر دیگری مشورت کنید و داروها رو عوض کنید یا اقدام دیگری...
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم!
من فقط به دنبال آگاهی بیشتر بودم و نه معالجه از طریق دنیای مجازی. هفته گذشته دوباره آلتروساند داشتم و کیست تخمدان از بین رفته بود. ولی من نفهمیدم که چطور یک کیست چطور تحلیل رفته. تقریبا هر روز لکه های خون غلیظ و سیاه و گاهی همراه با هورمون دارم. آیا این ترشحات مرحله ای از تحلیل رفتن و دفع شدن کیست هستند یا اصلا ربطی ندارند؟

سلام
نه عزیزم خود کیست در همان جا تحلیل می رود و به اصطلاح غیر علمی و عامیانه : آب می شود. و اینطور نیست که فرد شواهد تحلیل رفتن آن را متوجه شود و یا از طرق رحم چیزی دفع شود. کیست در تخمدان است و همانجا تحلیل می رود. و این مساله عادی و رایج است.
كارشناس مامايي فيروز

خانمي 46 ساله هستم و هنوز يائسه نشدم 20 روز ژيش تست پاپ اسمير دادم جواب آن اين بود:
Mic:
Unsatisfactory for evaluation of epithelial abnormalities
Scant squamous cells
Obscuring by inflammation
- Inflammation: severe
-‌ endocervical cells are absent
-‌ hormonal pattern incompatible with age and history

جواب ونو ترانس واژينال، ترانس ابدومينال بهاين ترتيبه:
رحم به ابعاد 42*61*81 ميليمتر اكوپاترن هموژن دارد
كيست نابوتين 18mm در سرويكس رويت شد

آندومتر به ضخامت 11mm مي باشد

Endometrial-myometrial junction طبيعي است

تخمدان سمت چپ طبيعي است
مايع آزاد مختصر در كلدوساك مشاهده شد
دو كيست ساده به ابعاد 62*53mm و 42*32mm در تخمدان راست

تو رو خدا بگين آيا سرطان دارم و در چه مرحله ايه؟
خواهش ميكنم زودتر جوابمو بدين
منتظرم

سرطان نه
احتمالا هنگام اخذ پاپ اسمیر شما عفونت داشتید که التهاب زیادی در بافتها بوده
بهتره بعدا دوباره تست پاپ اسمیر به روشliquid prepانجام بدید
در مورد سونو گرافی باید بفرمایید روز چندم سیکلتون بوده
ولی اون کیست ۶۰کمی مسله ساز است که که اول باید با یه سونوگرافی کالر داپلر ماهیت کیستها روشن شود بعد در صورت نرمال بودن با آمپول دیفرلین درمان میشود شما بخاطر سنتون از قرصهای جلوگیری برای درمان کیست نباید استفاده کنی
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان