خال های قرمز رنگ در دوران بارداری

سلام دوست خوبم
حدود یک هفته است که متوجه چیزهایی شبیه جوش یا خال روی پوستم شدم که هیچ خارش، سوزش و یا دردی ندارد.
این خالها فقط روی دست چپم هست و فقط یکی شون بزرگ و برجسته شده. پیش دکتر پوست رفتم گفت در بعضی مواقع در بارداری به علت ترشح زیاد استروزن این خالها ایجاد میشن و بعد از بارداری معمولا از بین میرن.
البته گفت ممکنه به علت کم خونی و کمبود گلبول های قرمزم باشه. برای همین ازمایش خون نوشت تا انجام بدم.
فردا میخوام برم پیش دکتر خودم تا اون هم نظرش رو بده و چون قرار بود اخر 6 ماهگی یکبار دیگه آزمایشات کلی تکرار بشه ،حتما میرم که برام همه ی ازمایش ها رو بنویسه که دیگه 2 بار ازمایش ندم.
فکر خیلی مشغول شده ، اگه مشکل خونی باشه به جنینم اسیب میرسه؟
بار اولی هم که تو 2 ماهگی آزمایش کلی دادم ، کم خونی داشتم که از همون موقع آهن و اسید فولیک دارم میخورم(البته اسید فولیک رو از 6 ماه قبل بارداری میخوردم)
الان صبح ها آهن، همراه ناهار کلسیم، عصر مولتی ویتامین و شب موقع خواب قرص ترکیبی اهن و اسید فولیک میخورم. ممکنه گاهی کلسیم و مولتی ویتامین یادم بره اما اهن و اسید فولیک رو همیشه درست خوردم.
دوست خوبم حالا نینی مشکل پیدا میکنه؟
یک دنیا از محبت هاتون ممنونم

سلام دوست جونم
من هنوز منتظرم
فردا 6 دی ساعت 10 صبح دکتر بهم وقت داد.
خیلی دلم میخواد قبل از رفتن به دکتر نظر شما رو بدونم و یکم اطلاعات داشته باشم.
منتظرم

سلام
شیدا جان! در مورد تغییرات پوستی بارداری: 1- به دلیل نوسانات سطح هورمونی،شامل هورمونهای تحریک کننده رنگدانه ساز در پوست، لکه های قهوه ای کم رنگی در صورت، پیشانی و چانه ها ممکن است رخ دهد. به این مشکل ماسک حاملگی یا کلو آسما گفته می شود که غالباً مدت کوتاهی پس از زایمان از بین می روند
2- همچنين در طول بارداري خال‌هاي تيره ممكن است بزرگتر و يا تيره‌تر شده و خال‌هايي كه قبلا مورد توجه قرار نگرفته‌اند، مشخص شوند. بايد توجه داشت كه تغييرات ذكر شده در خال‌ها، به طور كم و بيش يكسان و متناسب در تمام خال‌هاي بدن صورت مي‌گيرد، ولي چنانچه يكي از خال‌ها تغييرات واضح در اندازه و يا رنگ پيدا كند و يا دچار علايمي نظير خارش، سوزش و يا احيانا خونريزي گردد، حتما بايد توسط متخصص پوست بررسي گردد.
اما این ضایعات پوستی که فرمودید مشخص نیست که جزو این دسته ها باشد یا خیر
اما نگرانی چرا!؟ فقط برای اطمینان از نبود کم خونی و با ... یک آزمایش خون برای اطمینان انجام می شود . اولاً که هنوز موردی نیست ثانیا هرچه باشد درمان دارد اصلاً اگر قرار بود به فرض مطلع شدن مثلاً از کم خونی درمان ی وجود نداشته باشد اصلاً آزمایش هم درخواست نمی شد در ثانی شما مکمل آهن هم استفاده کرده اید، خیالتان راحت باشد دوست عزیزم
مثل همیشه با خیال آسوده حفظ این هدیه را هم به هدیه دهنده بسپارید...
من هم از نتیجه آزمایش مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست خوبم
امروز پیش دکتر خودم که قبلا گفته بودم رفتم.راستش چون میدونستم این ماه قراراه ازمایشهای کلی تکرار بشه ، ازمایش خون 2 روز پیش رو ندادم.
حالا فردا باید برم ازمایش.
دکترم گفت احتمالا حساسیت به چیزی داشتی، چون اگه مربوط به بارداری بود باید خارشم داشت و حداقل روی شکم و پاها هم دیده میشد .اما من فقط دست چپمه بدون خارش.
دیگه اینکه گفت اگه مربوط به کم خونی هم باشه باید لکه های تیره بین قهوه ای یا کبودی روی پوست ظاهر بشه و کسی اینجوری میشه که پلاکت های خونش خیلی پایین باشه و گلبول قرمز خیلی کمی داشته باشه و از اونجایی که من آهن و فولیک اسید و مولتی ویتامین هم میخورم و اخرین بارم تو ازمایش کم خونینم در این حد نبوده نباید نگران مشکل خونی باشم و دلیل این لکه های قرمز به احنمال زیاد حساسیته.( حساسیت به مواد خوراکی یا یه لباسی که تازه پوشیدم یا اپلیدی و تیغ )
خلاصه اینکه گفت خیالم راحت باشه موضوع مهمی نیست ، بعد هم یک سری ازمایش کامل این دوره رو نوشت و گفت حالا تا چند روز دیگه خیالت راحته راحت میشه.
خیلی خیلی از لطف و محبتتون ممنونم

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان