لکه بینی

سلام خسته نباشید.
من در تاریخ 18/4 89 زمام یریودم بود که شدم ولی خیلی نسبت به دفعه های گذشه کمتر بود ولی به هرحال 7 روز خونریزی مختصری داشتم روز 8 یکبار نزدیکی کردیم دو ماهی هست که جلوگیری نمیکنم . برای بارداری . ولی در حالی که انتظار داشتم .پریود تمام بشه الان که 10 روز میگذره لکه بینی خیلی کم قهوهای دارم .کم ولی ادامه داره آیا میتونم نزدیکی کنم .علت این لکه بینی چی میتونه باشه .آیا در زمان لکه بینی تخمک گذاری انجام میشه. یا ممکنه باردار باشم .ولکه بینی زیاد هم نشده .همونطور کم . نمیدونم چیکار کنم کمک کنید .یکبار هم سقط جنین داشتم تقریبا یسال پیش. خیلی میترسم ممکن آدم باردار یریود بشه.یا این لکهبینی از چی میتونه باشه. کمکم کنید

سلام من این رو دیشب براتون نوشتم صبح به دکتر مراجعه کرددم برام آزنیش خون نوشت وآزمیش 315 رو نشون داد و گفت بترداری بعد اظهر به متخصص مراجعه کردم برام سونو واپینال داد اثری از بارداری نبود .ولی لکه بینی ها ادامه داره ولی آزمایش رو خواست که دوباره تکرار کنم .این یعنی چی چرا باید دوباره آزمیش رو تکرار کنم در حالی که چیزی نبوده ÷س این لمه بینی ها برای چی می تونه باشه. ج.ابم رو بدید میدونید دکترها اصلا با آدم حرف نمیزنن و جواب نمیدن .

سلام من باز نگران اومدم صبح دوباره رفتم و آزمایش مثبت نشون داد ولی چون 5 شنبه بود دکتر نبود که برم نمیدونم چیکار کنم آیا میتونه خارج از رحم باشه آیا با سون وازینال اگر خارج از رحم بو تشخیص داده میشد خیلی میترسم همش دارم گریه میکنم چیکار کنم . خسته سدم کمک کنید البته آزنمایشکاه بهم گفت که ما دوهفته زودتر از سونوییم آزمایشم 400 به بالا بود . جوابم وبدید دارم از قصه میمیرم اگه دوباره یک چیزی احساس بشه چی

سلام
فریماه عزیزم! پزشک شما کار بسیار صحیحی انجام دادند و توصیه شون هم مبنی بر تکرار آزمایش کاملاً به جا و علمی ست چراکه
1-از نظر علمی در برخورد با هر خونریزی نامنظمی اولین اقدام آزمایش بتامی باشد.
2-از آنجایی که آزمایش مثبت بوده، چه در سونو چیزی دیده شود چه خیر، باید آزمایش تکرار شود که ببینیم رو به افزایش است یا کمتر می شود و ... حاتل با توجه به نتیجه ی آن، مجدد سونوگرافی با فاصله ی زمانی باید انجام شود.(چراکه ممکن است بارداری در مراحل اولیه باشد که سونوگرافی تشخیص نداده است، که اگر این احتمال باشد آزمایش رو به افزایش می رود و سونوگرافی هم چیزی یافت میشودو که در این صورت باید برای قطع لکه بینی و ... اقدام کرد.)
اما این سونوگارفی باید دقیق انجام شود که توصیه می کنم به محل معتبری مراجعه کنید. در این سونو باید رحم و همچنین لوله و تخمدان کاملاً بررسی شوند.
هم احتمال بارداری رحمی وجود دارد که گفتم و هم باید خارج رحمی را بررسی کنیم( در بتای 1000 به بالا اگر رحم خالی دیده شود، 99% احتمال بارداری داخل رحمی زنده را رد می کند ولی در بتایی که شما دارید هیچ بعید نیست که بارداری در ممارحل اولیه بوده باشد و سونوی بعدی نشان دهد) ولی خودتون را تا قبل از انجام سونوی مجدد نگران نکنید فریماه عزیز!
لطفاً مجدد ذکر کنید که بتای ازمایش اول و دوم دقیقاً چند بوده است؟
بسپارید به خدا و از او آرامش بخواهید که به صلاح ما آگاه تر ار ماست...
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیز
من دیروز رفتم دکتر بتا هم روز چهارشنبه .صبح 315و پنجشنبه 418 بود وروز شنبه وقتی رفتم دکتربهشون گفتم من 18 تیر مطمئنم ÷ریود شدم وبعد گرفته گفت پس زود برای سونو وبالا رفتن بتا هم خوب بوده لکه بینیم هم حالت ترشح قهوهای پیدا کرده بود.گفت یک ماه دیگه بیا سونوو.ومیتونی امیدوار باشی. و خوشحال شدم.و تنها یک آم÷ول برای قطع لکه بینی داد. در ضمن گفت بعد از یکماه میتونیم خارج از رحم رو تشخیص بدیم و اگه بود با درد شدیدی همراه بودی.خوب حالا مشکل دیگهای پیدا کردم یکی از دندانهای پر کردم درد میکنه شدید نیست میتونم تحمل کنم ولی درد رو دارم باید چیکار کنم تحمل کنم.یا به دکتر مراجعه کنم .آیا میتونم شبها که خیلی درد میگیره یک مسکن بخورم .

سلام
خوشحالم که وضعیت خوشحال کننده تری پیدا کردید!
به خصوص شما که در ابتدای بارداری هستید
1-به دندانپزشک مراجعه کنید تا عفونت و ... نداشته باشید.
2-تاکید بسیار بر باردار بودنتان کنید.
3- از مسکن هم استفاده نکنید مگر اینکه از پزشکتان مجوز گرفته باشید(فقط در موارد شدید و غیر قابل تحمل و هنگامی که چاره ای نیست مادر می تواند از استامینافن ساده استفاده کند. اما در کل در بارداری ارجح این است که هیچ دارویی استفاده نشود. )
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

43959 نوشته شده:سلام منظور از پرده بكارت كه ميگن 5رفته چيه؟پرده حلقوي نازك وجلو كمك كنيد ممنون
سلام
معمولاً معاینه پرده بکارت به این صورت است که هایمن(پرده بکارت) دایره ای در نظر گرفته می شود که روی آن دایره، مانند ساعت از عدد 1تا 12 تصور می شود. هنگامی پرده بکارت سالم باشد هیچ کدام از نواحی این دایره( از 1تا12) آسیب ندیده است.
اما در مورد شما در ناحیه عدد 5 آسیب دیدگی پرده بکارت مشخص شده است.
و از نظر معاینه، این جواب، یعنی پرده بکارت سالم نمی باشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مندوباره اومدم خیلی نا امید و غمگین
هفته پیش که بتا 418 در 5 شنبه و سون روز شنبه چیزی نشون نداد . بعد از اون آمپول PROLTON DEPOT زدم یکدونه . لکه بینیم کاملا قطع شده بود . تاروز جمعه که ظهر یکدفعه به لکه بینی افتادم کمی شدید بود و بعد کم شد رفتم روز شنبه دکتر سونو کر د ایندفعه یک کیسه هفت میلی تشکیل شده بود و بتا هم 1800 بود دوباره آزمایش دادم به نظر شما سن حاملگی چطور سونو هیچ زمانو هفته ای رو تشخیص نداد یعنی ممکن اندازه یتا توی آدماه فرق کنه. حال قرار شد دوباره سون بدم . ممکن برای یکهفته خوب باشه بفاصله یک هفته این کیسه تشکیل شده و بتا هم رفته بالا.ولی لکه بینی دارم و دوباره امپول زدم لطفا کمک کنید . یعنی ممکن خوب پیش بره و بمونه . ممنونم

سلام
فریماه عزیزم! تا وقتی اندازه کیسه حاملگی به 20 میلی متر نرسد دیده نشدن چیزی در آن طبیعی ست. به خصوص که طبق پریودتان( 18 تیرماه ) هم روز سونو در 3هفته و1 روز بودید و جز این انتظار نمی رود.
در ثانی همین که در سونو ساک دیده شده و درون رحم دیده شده یعنی خارج از رحم هم رد می شودو بسیار خوشحال کننده است.
بسیاری از بارداری ها روهم داشتیم که با وجود ایمن نبودن و لکه بینی با اقدامات مناسب حالت ایمنی به خود گرفتند پس از رحت خدا ناامید نباشید.
تا می توانید استراحت داشته باشید. انشالله که لکه بینی هم سریعاً برطرف شود.
از خودتون مطلعم کنید دوست عزیزم
براتون از خدای مهربان بهترین اتفاقات رو آرزو دارم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون از دل گرمیتون همه امیدم به خداست . چون خیچ چاره های جز این ندارم از دلگرمیهای شما هم خیلی متشکرم . ممنونم . میخواستم بدونمچرا د کتر این آمپولها رو بیشتر بهم نمیده . تا لکه بینیک کاملا قطع بشه .آیا ضرر هم داره اینها . آیا گل گاب زبان برای بارداری ضرر داره من خیلی بی خواب شدم . وشبها که میخورم . خوابم میبره . چیکار باید بکنم .آیا میتونم خودم از آمپولها استفاده کنم .لکه بینی تا چه حد موردی نداره من تقریبا لکه های قهوه ای خیلی کم مبینم اونم توی دستمال یا وقتی ادرار میکنم . خون اصلا تا حالا ندیدم این لکه بینی تا کی ادامه پیدا میکنه . ممنون

سلام خانمی با اطلاعاتی که من از گیاهان دارویی دارم گل گاوزبان برای بارداری مضره و یک بازکننده قاعدگی محسوب شده و باعث سقط میشه،دیگه مصرف نکن سعی کن با کسب ارامش از راه های دیگه یه خواب راحت رو تجربه کنی،به سایت سینای سلامت مراجعه کن و با عطاریشون تماس بگیر شاید داروی مفید برای قطع لکه بینی داشته باشن و شایدم لکه بینیت برای گل گاوزبان باشه که با قطعش بهتر شه،نگران نباش :)

سلام
فریماه عزیزم! همانطور که مهیاجان هم گقتند به هیچ عنوان و هرگز از گل گاو زبان استفاده نکنید، ای کاش زودتر این رو بهم می گفتید.
در مورد مصرف داروهای گیاهی: تصور مردم بر این است که داروهای گیاهی معموااً بی ضرر هستند اما بدانید از آنجایی که تحقیقات کامل برای اثر آنها در بارداری انجام نشده است، خودسرانه و بدون مجوز از پزشکتان اصلاً مصرف نکنید.
تبصره: عرق نعنا ضرری ندارد.در ماههای آخر هم خوردن عرق کاسنی توصیه شده است.
آمپولها هم در حد نیاز باید تجویز شود که نیاز را فقط درمانگر شما می داند و بیشتر از آن اصلاً استفاده نکنید( حتی گاهی در لکه بینی ها فقط ضیاف داده می وشد و اصلاً آمپول تجویز نمی شود)
تا می توانید استراحت مطلق داشته باشید و از وضعیتتون مدام پزکتون را مطلع کنید.
فریماه عزیزم به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان