سرکلاژ

سلام
من هفته پیش به خاطر کوتاهی دهانه رحم سرکلاز کردم دکترم توضیح زیادی برام نداد و حتی نگفت کهفعالیتم محدود باشه حتی گفت میتونم بعد یه هفته برم سرکار ممکنه سما در مورد محدودیت هام برام توضیح بدین
میخوام بدونم پیاده روی وورزش میتونم داشته باشم اگه میشه تا چه حدی
مسافرت ونزدیکی چطور ؟چه چیزایی رو باید بیشتر رعایت کنم
ممنون میشم جواب سوالمو بدین
ضمنا من این اولین بارداریمه وتا حالا سابقه سقط یا زایمان زودرس نداشتم فقط دکترم جهت پیشگیری سرکلاژو توصیه کرد طول دهانه رحم من در هفته 12 28 میلی متر بود باید درحالت طبیعی چقدر باشه؟

سلام. خوشبختم از آشنایی تون
سرکلاژ در درمان نارسایی دهانه ی رحم ( کوتاه بودن طول دهانه ی رحم و یا ناکافی بودن مقاومت دهانه ی رحم )
و اما طول دهانه ی رحم : گروهی از پزشکان بر این باورند که در حالت طبیعی، طول دهانه ی رحم در طول بارداری نباید به کمتر از cm3 برسد و عقیده ی گروه دیگه اینه که در محدوده ی 2.5 تا 3cm ، طول دهانه ی رحم، نرمال درنظر گرفته می شه .
پس اگر با معیار اول بسنجیم دهانه ی رحم شما cm2/0 (که البته زیاد هم نیست ) کوتاهتر است و اگر با معیار دوم بسنجیم ؛ طول دهانه ی رحم شما طبیعی ست.
پس امکان داره که پزشک شما متوجه عوامل دیگری هم مثل مقاومت دهانه ی رحم شده باشند و در نتیجه اقدام به سرکلاژ کردند.
گفته می شه که بعد از سرکلاژ تا 2 هفته فعالیت ها باید محدود تر باشند، مسافرت و نزدیکی و ... در این زمان عموما ممنوعیت داره.اما بعد از گذشت 2 هفته فعالیت ها آزادتر شده و فقط شخص باید از موارد زیر دوری کنه:
انجام کارهای طاقت فرسا
بلند کردن اجسام سنگین
ورزش های سنگین و پیاده روی های بیش از حد طولانی
و کارهایی از این قبیل.
اما ورزش ساده، پیاده روی عادی، مسافرت و نزدیکی با رعایت احتیاط (البته بعد از 2 هفته ) منعی نداره.
مراقب عفونت و ترشحات غیر عادی باشید و در صورت مواجه شدن با هر کدام از علامات خطر، نظیر آبریزش و خونریزی و ... به پزشک مراجعه کنید.
توکلتون به خدا باشه
كارشناس مامايي فيروز

Re: سرکلاژ

سلام من یک هفته پیش سرکلاژ کردم .و استراحت مطلق هستم الان یکی از اقوام خیلی نزدیک فوت شده ومن باید با اتوبوس هفت هشت ساعت توی مسیر باشم . ایا میتونم برم یا بخاطر سرکلاژ باید استراحت باشم . سن بارداری 18هفته طول سرویکسم 29بود و بعداز چند هفته به 20رسید واورژانسی عمل کردم
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان