ورزش و کالری سوزی

#1
تصویر


کالری سوزی پیاده روی

پیاده روی یک فعالیت عالی و رایگان است که می‌تواند در کاهش وزن و بهبود سلامت و افزایش استقامت قلبی عروقی کمک کند. اگر به دنبال کاهش وزن هستید، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که با پیاده‌روی چقدر کالری می‌سوزانم؟

هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد، زیرا کالری‌سوزیِ پیاده‌روی به عوامل مختلفی از جمله وزن فعلی شما، سرعت، شیب زمین و موارد دیگر مربوط است، اما به‌طورکلی می‌توان گفت که کالری‌سوزی پیاده‌روی نهایتا در سطح متوسط قرار دارد و عدد خیلی بالایی نیست.

یک فرد بزرگسال در هر یک ساعت پیاده‌روی با سرعت متوسط (نه خیلی آهسته) حدود 300 کالری می‌سوزاند. با توجه به این که این مقدار کالری‌سوزی، کم است و خاصیت عضله‌سازی یا تقویت دستگاه قلبی عروقی چندانی هم ندارد، نمی‌تواند جایگزین ورزش و فعالیت بدنی باشد.

تصویر

کالری سوزی بدنسازی

تمرینات قدرتی، از جمله ورزش بدنسازی، به افزایشِ توده عضلانی کمک می‌کند که این امر متابولیسم را تسریع کرده و در طولانی مدت باعث می‌شود که کالری و چربی بیشتری سوزانده شود.

بدنسازی (که می‌تواند هم با وزنه و دمبل و هم بدون آن انجام شود) شاید چندان باعث عرق ریختن شما نشود، اما به نسبت ورزش‌های هوازی، در کاهش وزن شما موثرتر خواهد بود. اگر می‌خواهید کالری‌سوزی بدن‌تان را در مجموع بالا ببرید، بدنسازی یک انتخاب خوب و مناسب است.

به‌طور کلی بدنسازی، به مدت 30 دقیقه (با توجه به وزن بدن هر فرد) می‌تواند بین 90 تا 126 کالری بسوزاند. وزنه زدن و بدنسازی شدید به مدت 30 دقیقه (با توجه به وزن بدن هر فرد) بین 180 تا 252 کالری می‌سوزاند.

اما، فقط کالری‌سوزی مختص به جلسه تمرین نیست؛ بلکه پس از تمرین هم کالری سوزی همچنان بالا خواهد بود. بدنسازی باعث عضله‌سازی می‌شود و عضلات موجب بالا رفتن متابولیسم پایه شما خواهد شد؛ به این معنا که پس از مدتی شما عضلات بیشتری دارید و بدنتان حتی در حالت استراحت، نسبت به کسی که این مقدار عضله ندارد کالری بیشتری مصرف می‌کند.


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان