راهنمای انتخاب مبل به صورت هوشمند

#1
چگونه یک مبل جدید انتخاب می کنید؟
در مورد نقشی که مبل شما در حال حاضر در خانه شما ایفا می کند و همچنین آنچه که می خواهید تغییر دهید فکر کنید. آیا کاناپه مکان مورد علاقه شما برای چرت بعد از ظهر است؟ آیا به یک مبل خواب برای مهمانان شبانه نیاز دارید؟ آیا صندلی جمع و جور برای یک آپارتمان استودیویی می خواهید یا صندلی های درازکش برای کاناپه جدیدتان ضروری است؟ پاسخ به این سوالات و موارد دیگر به شما کمک می کند مبل راحتی را انتخاب کنید که مناسب سبک زندگی شما باشد.
تصویر

انواع کاناپه
همانطور که شروع به خرید می کنید، اولین قدم این است که نوع مبل و ویژگی هایی را که برای فضای شما و نیازهای شما مناسب است، تعیین کنید. نگاهی به این انواع مبل بیندازید تا انتخاب های خود را محدود کنید:


مبل های صندلی عاشق
صندلی عشق یک مبل کوچکتر است که معمولاً دو نفر را در خود جای می دهد. صندلی‌های عاشقانه در طرح‌های بدون بازو، پشتی بلند و نیمکت‌ها و همچنین به سبک سنتی مبل با بازوها عرضه می‌شوند. این قطعه همه کاره دارای صدها گزینه برای انتخاب از جمله اندازه، مدل پشتی، مدل بالش، جنس، ویژگی های درازکش یا قابلیت تبدیل به تخت خواب دوقلو است.

مبل قهوه ای با شزلون
مبل راحتی
یک شزلون زمانی به عنوان مکانی مجلل برای استراحت به تنهایی دیده می شد. سبک های مبل امروزی این راحتی را با مبل راحتی ترکیب کرده اند و بهترین ها را در هر دو دنیا به شما ارائه می دهند. دراز بکشید و در یک انتها استراحت کنید یا در سمت دیگر صاف بنشینید. این طرح برای زوج ها، یک خانواده کوچک یا صاحبان حیوانات خانگی که می خواهند مبل را به اشتراک بگذارند ایده آل است.

مبل سکشنال رنگ خنثی
مبل های سکشنال
اگر اتاق بزرگ یا خانواده ای پرجمعیت دارید، یک مبل سکشنال انتخابی عالی است. این کاناپه‌ها معمولاً شش نفر یا بیشتر جای می‌گیرند، بنابراین برای سرگرمی، تماشای تلویزیون یا بازی‌های خانوادگی در شب ایده‌آل هستند. چه چرم انتخاب کنید چه پارچه، حالت خوابیده، بدون بازو یا سبک خوابیده، سکشنال بیانیه ای را ارائه می دهد. برای مشاوره در مورد گزینه های مقطعی و نکات اندازه گیری، راهنمای خرید مبل سکشنال را بخوانید.

مبل خواب خنثی
مبل تختخواب شو
شما یک خریدار باهوش هستید - پس چرا اجازه ندهید یک مبلمان کار دو را انجام دهد؟ مبل راحتی این کار را انجام می دهد. شما ظاهر و عملکرد یک مبل را با تطبیق پذیری برای برداشتن کوسن ها و بیرون کشیدن تخت در صورت نیاز به دست می آورید. این مدل مبل برای خوابیدن، اتاق مهمان یا حتی یک ماراتن فیلم ایده آل است. نگاهی به مبل های تخت خواب امروزی بیندازید و برای ایده های بیشتر، نحوه انتخاب بهترین مبل تختخواب شو را بخوانید.

مبل راحتی چرمی
مبل های تکیه دار
برای حداکثر راحتی، یک مبل راحتی یا صندلی عاشقانه مطمئناً خوشایند است. مدل‌های امروزی ویژگی‌های مختلفی از جمله جا لیوانی داخلی، دسته‌های نگهدارنده، پورت‌های USB و طرح‌های بغل دیواری را ارائه می‌دهند. آماده استراحت هستید؟ یک مبل تکیه دار برقی را برای استراحت انتخاب کنید و به راحتی با یک دکمه دراز بکشید.

مبل مبلمانی است که احتمالاً برای سالیان متمادی خواهید داشت، بنابراین هم نیازهای فعلی خود را در نظر بگیرید و هم اینکه مبل چگونه در طرح کلی دکوراسیون شما قرار می گیرد. به عنوان مثال، اگر مبل را با بچه‌ها و حیوانات خانگی به اشتراک می‌گذارید، یک مبل تکی در نظر بگیرید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه را به راحتی بنشیند. از سوی دیگر، اگر مبل را در یک اتاق نشیمن رسمی قرار می دهید که واقعاً فقط برای پذیرایی از مهمانان از آن استفاده می کنید، پیدا کردن مبل متناسب با طرح دکوراسیون اتاق ممکن است مهم تر باشد.

نحوه انتخاب سایز مبل
بعد از اینکه فهمیدید چگونه از مبل استفاده می کنید، وقت آن است که دقیقاً بفهمید با چه مقدار اتاق کار می کنید. اگر مبل برای اتاق خیلی بزرگ است، ممکن است فضای کافی برای راه رفتن یا قرار دادن سایر وسایل مهم در اطراف نداشته باشید. اگر خیلی کوچک است، ممکن است فضایی را هدر داده باشید که طراحی اتاق را مختل می کند.

ابعاد اتاق، از جمله طول، عرض و ارتفاع دیوارها را اندازه گیری کنید. حتماً به عرض و ارتفاع درهای منتهی به اتاق نیز توجه داشته باشید، زیرا مبلمان باید در یکی از آنها قرار بگیرند. برنامه ریزی کنید که حداقل 30 اینچ بین مبل و سایر مبلمان و حدود 16 اینچ فضا برای یک میز قهوه خوری بگذارید.

دستورالعمل اندازه مبل
نمودار اندازه گیری مبل

اندازه استاندارد مبل معمولاً بسته به سبک و سازنده بین 72 تا 96 اینچ طول و 30 تا 40 اینچ عمق دارد. بیشتر مبل‌ها سه نفر را به راحتی در خود جای می‌دهند، اما طول آن تعیین می‌کند که چند نفر می‌توانند روی مبل بنشینند... و چه کسی می‌تواند برای چرت زدن روی آن دراز بکشد.

عمق مبل نیز بر راحتی شما تأثیر می گذارد. عمق کم صندلی ممکن است هنگام نشستن برای مدت طولانی احساس ناراحتی کند، به خصوص اگر پاهای بلندی دارید. اندازه مبل ایده‌آل شما فضای مناسبی برای اتاق باسن و پا دارد، بعلاوه فضایی در جلوی مبل باقی می‌گذارد تا راه رفتن آسان باشد و فضای کافی برای سایر وسایل اتاق نشیمن.

مبانی ساخت مبل
نحوه ساخت مبل ممکن است آخرین چیزی باشد که هنگام خرید به ذهن شما می رسد. با این حال، اگر به دنبال مبلمانی هستید که در طول زمان ماندگار شود، باید در نظر بگیرید. در اینجا چند عنصر طراحی وجود دارد که باید هنگام جستجوی مبل جدید خود به صورت آنلاین در نظر بگیرید:

جزئیات کنار مبل چوبی

قاب مبل
فریم مبل ممکن است چوبی یا فلزی باشد. قاب های چوبی و فلزی از دوام بیشتری برخوردار هستند زیرا کمتر در معرض آسیب ناشی از رطوبت و فشار هستند. قاب های تخته خرده چوب سبک و مقرون به صرفه هستند. همچنین باید بررسی کنید که آیا قاب با منگنه یا رولپلاک به هم چسبیده است. یکی با مجموعه رولپلاک دوام بیشتری دارد، اما ساخت آن به زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه بیشتری نیز دارد.

جزئیات بازو مبل مخملی

بازوهای مبل
بازوهای مبل نه تنها به تعریف سبک مبل کمک می کنند، بلکه در راحتی شما نیز نقش دارند. بازوهای بلندی که حتی با پشتی مبل قرار دارند، شکل دراماتیکی به قطعه می دهند. همچنین اگر دوست دارید در گوشه ای حلقه بزنید یا هنگام نشستن در انتهای مبل به تکیه گاه اضافی نیاز دارید، مفید هستند. بازوهای پایین به عنوان تکیه گاه سر برای حمایت از گردن و سر در هنگام چرت زدن یا لم دادن به پهلو عمل می کنند. در اینجا چند اصطلاح کلیدی برای دانستن وجود دارد:

بازوهای رول شده: رول هایی با شیب ملایم که ظاهری سنتی به مبل می دهد
بازوهای زین: بازوهای بالشتکی که شبیه صندلی اضافی در انتهای مبل هستند
بازوهای مسیر: خطوط مستقیمی که شکل L را در انتهای مبل تشکیل می دهند و به راحتی در فضاهای تنگ قرار می گیرند.
نمای نزدیک مبل بژ

کوسن مبل
مبل های استاندارد دو یا سه بالشتک دارند. در بیشتر موارد، تعداد کوسن ها به شما می گوید که چند نفر می توانند به راحتی در آنجا بنشینند. در امتداد پشت، مبل ممکن است دارای یک کوسن (یا کوسن) یا بالش های قابل جابجایی باشد. اگرچه کوسن‌های متصل پشتیبانی بیشتری می‌کنند، اما کوسن‌های قابل جابجایی تمیز کردن مبل و شخصی‌سازی ظاهر را آسان‌تر می‌کنند. کوسن ها معمولاً چندین لایه زیر روکش دارند که مشخص می کند کوسن چقدر سفت یا نرم است.


هسته بالشتک فوم با چگالی کم یا زیاد است. هر چه تراکم بیشتر باشد، احساس سفت تر است و کوسن بهتر شکل خود را حفظ می کند. این هسته توسط یک الیاف یا روکش لایه ای احاطه شده است که لطافتی به فوم می بخشد. درست در زیر اثاثه یا لوازم داخلی یک لایه تیک تاک است. اگر یک مبل نرم دوست دارید، به دنبال کوسنی باشید که لایه‌هایی از کف آن را احاطه کرده است. برای احساس سفت تر، کوسنی با فوم با چگالی بالاتر و لایه های کمتری در اطراف آن انتخاب کنید.

کوسن های مبل چرم قهوه ای

مواد مبل
راحتی ممکن است کلید خرید مبل شما باشد، اما شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که متریال مناسب را انتخاب می کنید. در حالی که برخی از پارچه ها می توانند در برابر استفاده روزانه، کودکان، لکه ها و حیوانات خانگی مقاومت کنند، برخی دیگر به محیطی ملایم تر نیاز دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر انتخاب، مقاله آشنایی با اثاثه یا لوازم داخلی از پارچه تا قاب ما را بخوانید. در اینجا چند مزایا و معایب مواد رایج مبل وجود دارد:


چرم: روکش های چرمی بسته به درجه و نوع آن می توانند از نظر قیمت و کیفیت بسیار متفاوت باشند. مطمئن شوید که می‌دانید کدام نوع چرم را خریداری می‌کنید و چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که در طول سال‌ها عملکرد آن را داشته باشد.
چرم مصنوعی: ساخته شده از پلی اورتان و سازگارتر با محیط زیست نسبت به وینیل، چرم مصنوعی نسبت به PVC قابلیت تنفس بیشتری دارد و همچنین تجزیه پذیر است.
پارچه: این دسته طیف وسیعی از مواد را شامل می شود، از الیاف طبیعی مانند پنبه، پشم و شنل گرفته تا الیاف مصنوعی از جمله نایلون، پلی استر و ابریشم مصنوعی. حتما محتوای فیبر و برچسب های مراقبت را بررسی کنید زیرا دوام و روش های تمیز کردن متفاوت است.

میکروفایبر: میکروفایبر شبیه جیر است، اما تمیز کردن آن آسان تر، بادوام و مقاوم در برابر رطوبت است. معمولاً پارچه‌ای کم‌هزینه، میکروفایبر برای مبل‌های سکشنال و دیگر سبک‌های معمولی ایده‌آل است.
مخمل: نرم و مجلل، مخمل جلوه ای از زیبایی را به اتاق شما می بخشد. مخملی که به دلیل راحتی، بافت و رنگ غنی آن متمایز است، تمیز کردن آن نیز دشوارتر است.
کاناپه ای که انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر ظاهر اتاق نشیمن، اتاق خانواده یا اتاق خانه شما می گذارد. استفاده از این نکات مفید برای تعیین اندازه و شکل مناسب مبل باعث می شود که با انتخاب سبک مناسب، سرگرم کننده تر شود. سپس می توانید با انتخاب اثاثه یا لوازم داخلی، رنگ، طرح و بالش، انتخاب خود را با ترجیحات سبک خود سفارشی کنید و آماده شوید تا سال ها از مبلمان جدید خود لذت ببرید.


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان