بهترین روش آب بندی نمای ساختمان کدام است؟

#1
 شاید با ورود آب باران از داخل از نمای ساختمان به داخل خانه یا دیدن شوره و کثیفی های روی نما شما هم به این فکر افتاده اید که بهترین روش آب بندی نما چه روشی می باشد؟ در این محتوا در مورد یکی از بهترین روش های آب بندی نما را معرفی می کنیم.
تصویر
 آب بندی نما به چه معناست؟
 در واقع آب بندی به این معناست که تمام درزها و منافذی که ممکن است آب از آن عبور کند و وارد ساختمان شود و باعث بروز شوره، از بین رفتن و تخریب دیوار های گچی شود پوشانده شود.
 مصالح ساختمانی که در نمای ساختمان به کار میروند آجر نما، سنگ، شیشه یا کامپوزیت دارای درز هایی هستند که اگر به خوبی پوشانده نشود باعث ورود آب به داخل ساختمان خواهد شد. این مواد و مصالح به کار رفته در نما جذب آب دارند و آب را به داخل خود میکشد و بنابراین حجم آب فراوانی که به داخل این مصالح نفوذ می کند در زمستان با یخ زدن و دوباره آب شدن موجب تخریب مصالح و از بین رفتن نمای ساختمان خواهد شد.
 همچنین مواد و املاحی که توی این مصالح به کار رفته در نما وجود داره در آب حل می شوند و باعث بروز شوره در نما خواهند شد در کنار این مسائل اشعه خورشید یکی از عواملی است که باعث تخریب و نمای ساختمانها می شود بنابراین استفاده از یک مایع مناسب برای آب بندی نما که در مقابل اشعه خورشید نیز مقاوم باشد لازم و ضروری است.
تصویر
روش های آب بندی نمای ساختمان:
 روش های مختلفی برای آب بندی نماهای ساختمان وجود دارد مانند:
  • چسب کاشی
  • چسب بتن
  • چسب آکواریوم
  • چسب ۱۲۳ 
  • رنگ آکریلیک مخصوص نقاشی
تمامی این مصالح تحت تاثیر رطوبت و باران های اسیدی از بین خواهند رفت و مقاومت بالایی را ایجاد نمی‌کنند دوام و ماندگاری این عایق ها بسیار پایین است و هر سال باید تمدید شود. البته از آنها برای هر نوع نمایی نمی توان استفاده کرد و از طرفی این عایق ها نمی توانند در برابر اشعه خورشید مقاومتی داشته باشد.
 پیشنهاد بهتر برای آب بندی نما چیست؟
 پیشنهاد ما استفاده از مواد نانو برای عایق آب بندی می باشد. محصولات نانو یک پوشش بر روی محصولات و مصالح ساختمان ایجاد می‌کند. این پوشش اجازه نفوذ آب را به درون مصالح ساختمانی نمی دهد و بدین ترتیب نمای را آب بندی میکند.
 با اجرای این عایق برای نما قطرات آب نمی‌توانند به داخل مصالح نفوذ کرده و از روی سطوح سر میخورند و پایین می‌افتند. این عایق ها دوام طولانی مدتی دارند و برای ۴ الی ۵ سال نمای ساختمان شما را عایق بندی کرده و مانع از نفوذ آب از طریق نما می شود.
 آب بندی نمای ساختمان با مواد نانو همچنین موجب می‌شود نمای ساختمان ما در برابر اشعه خورشید نیز مقاومت داشته باشد.
تصویر
 مزایای استفاده از مایع آب بندی نمای نانو چیست؟
 از مزایای این نوع مواد آب بندی این است که بر روی هر نمای قابلیت اجرا دارد!
 از هر نوع نمایی که استفاده کرده باشید از جمله نمای سنگی، نمای آجری، نمای چوب، نمای شیشه‌ای مواد آب بندی نانو نما برای آن کاربرد دارد. این مواد به راحتی بر روی نمایش اجرا شده و رنگ نما را تغییر نمی دهد در واقع یک پوشش بی رنگ بر روی نما اجرایی ایجاد می‌کند.
 با سر خوردن قطرات آب از روی نما موجب پاک شدن ذرات گرد و غبار مانده بر روی مصالح ساختمانی شده و به این ترتیب ساختمان از لحاظ گرد و غبار نیز پاکیزه می شود و یک نوع نماشویی ایجاد می‌شود.
 مواد آب بندی نانو نما ضد اسید بوده با مواد شوینده از بین می‌رود و در صورت بارش باران های اسیدی نیز می توانند مقاومت خود را حفظ نمایند و بنابراین سالهی بیشتر بر روی نما باقی می ماند.
 برای اطلاعات بیشتر در مورد آب بندی نما با مواد نانو به سایت دکتر نانو مراجعه کنیدو مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین محصول آب بندی هدیه بگیرد.


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان