مقدار شير دادن براي مادران كارمن

سلام
من يه پسر 8 ماهه دارم كه تا 6 ماه فقط شير خودم رو خورد .اما الان سر كار ميرم و 4 بعد ازظهر ميرسم خونه . سر كار حدود 200 سي سي شير براي پسرم ميدوشم كه فرداش مامابزرگش بهش بده . حدود 70 سي سي هم شير خشك ميدن . در ضمن پسرم خوب غذا ميخوره .
نميدونم اين مقدار شير براي پسرم كافيه يا نه ؟
پنجشنبه پسرم رو بردم مركز بهداشت . 200 گرم كمتر از نمودارش بود . گفت غذا رو كم كن و شير بيشتر بده .ميتونه به خاطر دندون در آوردن باشه ؟
كلا براي اين سن در 10 ساعت ( كه من نيستم ) چند سي سي شير و چه قدر غذا بخوره؟

با سلام وتشکر از سوال خوبتون ,زیرا بسیاری از مادران این سوال را داشته و میپرسند:
ابتدا لازم است توضیح دهم تا پایان 6 ماهگی باید فقط از شیر خودتون تغذیه نوزاد انجام دهید پس از آن تغذیه تکمیلی ضروری است تغذیه با شیر مادر در مقام دوم قرار گرفته از ضرورت آن کاسته میگردد,بنابر این واجب است در مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشتی در دسترس ,از اصول تغذیه تکمیلی اطلاعات بیشتری کسب نمایید,شیر خشک توصیه نمیشود,بهترین شاخص معرف رشد کودک,نمودار وزن است,بله میتواند بخاطر رویش جوانه دندانی باشد ,حتما شیر خودتون را در این شرایط بیشتر بدهید,بستگی به نوزاد شما داشته,تنها پس از معاینه بالینی و اندازه گیری دور سر,قد و وزن و بررسی سیر رشد این پارامترها قابل قضاوت است,لذا مراجعه مجدد به مرکز بهداشت توصیه میگردد.
موفق و سلامت باشید.
مشاور پزشكي فيروز

ممنونم كه راهنماييم كرديد . اما مركز بهداشت گفت در مورد شير وادر نميتونه بگه چند سي سي و در مورد شير خشك هم گفت خودت برو روي قوطيش رو بخون !
بر طبق جدول روي قوطي من بايد حدود 350 سي سي شير به پسرم بدم كه حدود 250 تا شير خودم رو ميذارم و 100 سي سي هم شير خشك . نظرتون چيه كافيه ؟
( پسرم تا 6 ماه فقط شير خودم رو خورد و وزنش هميشه عالي بود )

در مورد غذا هم طبق دستور دكترش براش درست ميكنم و همه غذاش رو خوب ميخوره .
آيا بايد غذاش رو كم كنم و شير بيشتر بخوره ؟
الان سه وعده غذاي اصلي ( ماكزيمم 8 قاشق مربا خوري ) + دو وعده ميان وعده ( ميوه ) ميخوره

سلام. سه وعده غذاي اصلي براي كودك 8 ماهه كم هست ضمنا بايد تنوع غذايي نيز رعايت بشه اين يه نمونه برنامه هست كه ميشه براي بچه پياده كرد و دربين اون هم از شير و ميوه هاي مجاز استفاده كنه.كه چون شما نيستين ميتونه برنامه دريافت شير به ساعت 4 به بعد موكول بشه.
برنامه غذايي كودك در دو هفته آخر ماه هشتم زندگي
صبح: 3 قاشق مرباخوري فرني يا حريره + نصف زرده تخم مرغ
ساعت ده صبح: 3 قاشق مرباخوري فرني يا حريره و يا پوره
ظهر: 3 تا 6 قاشق مرباخوري سوپ + 2 تا 4 قاشق مرباخوري ماست
عصر: 3 قاشق مرباخوري فرني يا حريره و يا پوره
شب: 3 تا 6 قاشق مرباخوري سوپ + 2 تا 4 قاشق مرباخوري ماست
ارسال پست

بازگشت به “نحوه ی شیردهی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان