رفع مشکلات افتادگی سینه در دوران شیردهی با عمل لیفت سینه

#1
لیفت سینه به معنی بالا کشیدن سینه و فرم دادن به آن می باشد. سینه های خوش فرم اندام یک خانم را بسیار زیباتر و متناسب تر می نماید. در صورتی که افتادگی در سینه ها وجود داشته باشد می توان به وسیله ی عمل جراحی لیفت این افتادگی را از بین برد.
 
لیفت سینه چیست؟
بالا کشیدن سینه یا همان لیفت سبب می شود تا شما سینه هایی خوش فرم داشته باشید. افتادگی سینه و در مواردی بزرگ بودن بیش از اندازه سینه سبب ایجاد مشکلاتی برای خانم ها می گردد. با بالا بردن سینه ها وزن و فشار کمتری به گردن و ماهیچه های کتف وارد می شود. بعد از انجام عمل لیفت می توانید به راحتی و بدون استفاده از لباس های مخصوص اندامی خوش فرم و ایده آل داشته باشید.
 
فرق لیفت و پروتز پستان چیست؟
لیفت سینه و پروتز دائمي سينه دو جراحی کاملا مجزا هستند و کاملا با هم فرق داشته و برای اهداف متفاوتی صورت می گیرند. هدف از عمل لیفت سینه دادن فرم سربالا و رفع افتادگی سینه ها می باشد. اما هدف اصلی جراحی پروتز سینه دائمی ، حجم دادن به سینه ها و اصلاح عیوب و عدم تقارن ظاهر آنها می باشد. البته عمل پروتز برای رفع افتادگی های خفیف نیز مفید است. اما در صورت افتادگی شدید سینه ها، بهتر است از روش های لیفت سینه استفاده شود.

توجه داشته باشید که پروتز بزرگتر نمی تواند مشکل افتادگی سینه را حل کند.  برش هایی که در زمان جراحی لیفت سینه ایجاد می شود بستگی به اندازه مورد نظر، برای بالابردن سینه ها دارد. برای افتادگی سینه ها برش های بزرگتری لازم است. از طرف دیگر، برش های عمل پروتز به سایز پروتز مورد استفاده بستگی دارد.
تصویر
لیفت سینه مناسب چه افرادی است؟
حال این سوال پیش می آید که لیفت و بالا بردن سینه ها مناسب چه افرادی می باشد؟ حالت و فرم سینه کاملا ارثی و ژنتیکی می باشد. برخی از افراد به طور ژنتیکی سینه های خوش فرمی دارند اما برخی دیگر از داشتن سینه های افتاده رنج می برند.
 بارداری، شیردهی و کاهش یا افزایش ناگهانی وزن از جمله مواردی هستند که باعث افتادگی بیشتر سینه ها می شوند. هر خانمی که سینه های شل و افتاده ای دارد می تواند اقدام به انجام لیفت نماید. توجه داشته باشید که بهتر است بعد از انجام این عمل دیگر بارداری و شیردهی را تجربه ننمایید.
 زیرا در صورت شیردهی بعد از لیفت دوباره شاهد افتادگی سینه های خود خواهید شد. پس بنابراین این عمل را بعد از به دنیا آمدن آخرین فرزند خود انجام دهید.
تصویر
معرفی انواع لیفت سینه
عمل لیفت به روش های مختلفی انجام می شود. در زیر به مهم ترین و کاربردی ترین روش های لیفت اشاره می کنیم. هر یک از این روش ها متناسب با وضعیت جسمانی بیمار انتخاب می گردد. حتما باید روش مناسب خودتان را با مشورت پزشک متخصص انتخاب نمایید. انتخاب پزشک مناسب یکی از مهم ترین موارد در انجام این عمل می باشد.
لیفت سینه با نخ
در این روش از نخ های مخصوص برای لیفت و بالا کشیدن سینه استفاده می شود. پزشک نخ های مخصوص را در زیر پوست و داخل بافت قرار می دهد و به وسیله ی آن ها سینه را به سمت بالا می کشد. این روش نیازی به جراحی و ایجاد برش ندارد.
 دوران نقاهت سختی نیز وجود ندارد و معمولا ساعاتی بعد از انجام فرد می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی نماید. این نخ ها بعد از یک سال توسط بدن جذب می گردد و هیچ ضرری برای سلامتی فرد ندارد.
تصویر
لیفت سینه با جراحی
در روش جراحی پزشک با استفاده از تکنیک های مختلف جراحی اقدام به لیفت می نماید. این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها برای بالا بردن سینه می باشد. اغلب خانم ها در سراسر دنیا از این روش برای فرم دادن به سینه های خود استفاده می نمایند.
 برای انجام این عمل از روش بیهوشی یا بی حسی موضعی استفاده می نمایند. برش های به صورت عمودی یا افقی بر روی سینه و بافت آن ایجاد می گردد و توسط آن فرم و حالت سینه بهبود پیدا می کند. معمولا حدود دو هفته باید بعد از این جراحی استراحت مطلق انجام داد.
لیفت سینه با طب سوزنیطب سوزنی یک از روش های قدیمی برای درمان انواع بیماری ها است. این طب در لیفت و بالا بردن سینه نیز تاثیر گذار می باشد. در این روش از هیچ نوع جراحی و برشی استفاده نمی شود و متخصص توسط سوزن های مخصوص اقدام به لیفت می نماید.
 برای گرفتن نتیجه دلخواه و مطلوب حتما باید ۱۵ الی ۴۵ جلسه طب سوزنی انجام دهید. این روش نتیجه سریعی به همراه ندارد و برای مشاهده خوش فرمی سینه ها باید مدت زمان مشخصی را صبر نمایید. همچنین عوارض این روش برای لیفت نیز کمتر از سایر روش ها می باشد.
تصویر
لیفت سینه با CACI
در این روش ماهیچه های سینه ای تحریک و تقویت می گردند. پزشک با استفاده از دستگاه پالس های الکتریکی را به ماهیچه های سینه منتقل نموده و موجب تقویت عضلات می شود. در اغلب موارد شل بودن و افتادگی سینه به دلیل ضعف عضلات ماهیچه ای در این ناحیه می باشد.
 فرکانس های انتقالی به ماهیچه سبب افزایش قدرت آن و در نتیجه سفت شدن سینه ها می گردد. هر چقدر عضلات سینه سفت و محکم باشند، سینه ها حالت گرد و خوش فرم تری خواهند داشت. این اقدام با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می گردد.
 
روند عمل لیفت سینه
روند عمل لیفت بستگی به روش انتخابی شما برای لیفت دارد. به طور کلی دو روش جراحی و غیر جراحی برای انجام این کار وجود دارد. در روش های جراحی بیمار تحت بیهوشی قرار گرفته و برش هایی بر روی سینه و بدن ایجاد می شود. در این روش دوران نقاهت مشخصی وجود دارد و فرد حتما باید برای بهبودی استراحت مطلق داشته باشد.
 در روش های غیر جراحی هیچ بیهوشی وجود ندارد و میزان تهاجم و خطر کمتر می باشد. البته نتیجه حاصل از روش های جراحی سریع تر و بهتر از روش های غیر جراحی می باشد. هر فرد باید قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت نموده و تحت معاینه قرار گیرد.
 سوابق پزشکی بررسی شده و عمل لیفت با مناسب ترین روش انجام می شود. در صورت وجود ریسک بالا برای انجام روش جراحی پزشک سایر روش ها را پیشنهاد می دهد. توصیه می شود حتما عمل لیفت را توسط یک پزشک متخصص انجام دهید.
تصویر
مزایای لیفت سینه
از اصلی ترین مزیت و فواید لیفت خوش فرم تر شدن سینه ها می باشد. افتادگی و شل بودن سینه نمای خوبی ندارد و اغلب خانم ها در هنگام پوشیدن لباس دچار مشکل می شوند. علاوه بر زیبایی و خوش فرمی بدن، لیفت به دلیل کاهش حجم سینه و کم کردن وزن وارد به عضلات گردن نیز انجام می گیرد.
 در برخی از موارد به دلیل حجم بسیار بزرگ سینه و افتادگی آن انواع مشکلات مثل آرتروز گردن و اشکال در مهره ها ی کمر رخ می دهد. عمل بالا بردن سینه می تواند باعث کاهش وزن وارد شده به گردن شود و از ابتلای فرد به آرتروز جلوگیری نماید.
 
مراقبت های لازم بعد از جراحی لیفت
بعد از انجام عمل لیفت حدود دو هفته سینه های کبود و متورمی خواهید داشت. وجود درد در ناحیه جراحی نیز کاملا طبیعی است. رعایت برخی از اصول و مراقبت های لازم بعد از عمل بالا بردن سینه سبب می شود تا بهبودی زودتر حاصل گردد.
  • فشاری بر روی سینه های وارد نکرده و حتما به پشت بخوابید.
  • حتما باید از سوتین مخصوص بعد از جراحی استفاده نموده و نکات بهداشتی درباره ی آن را رعایت نمایید.
  • از انجام کارهای سنگین و ورزش خودداری نمایید. تا حدود دو هفته نیز نباید رابطه جنسی داشته باشید.
  • از درآوردن خودسرانه سوتین مخصوص خودداری نموده و حتما به صورت شبانه روزی از آن استفاده کنید.
  • داروها و مسکن های تجویز شده توسط پزشک حتما باید سر ساعت و به طور مرتب مصرف گردد.
  • تعویض مداوم لوله ها و بانداژ ها از موارد بسیار مهم می باشد.
منبع: https://drnaseryahoo.com/breast-lift/


کسی که با کتاب آشنا بشه هیچ وقت توی زندگی اش احساس تنهایی نمیکنه 💕
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شیر دهی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان