زایمان بدون درد

سلام
من در هفته 28 بارداری هستم و از الان به فکر زایمان هستم که کدوم روش رو انتخاب کنم بی زحمت اطلاعاتی در مورد زایمان بدون درد یا اپیدورال بهم بدین . و اینکه این روش در هفته 40 بارداری باید انجام بشه یا هر زمان درد زایمان شروع شد؟ و عوارض و مزیت این روش چیه؟
مرسی

Re: زایمان بدون درد

سلام تاجاییکه من اطلاع دارم برای زایمانوبی درد روشهای مختلفی هست.زایمان در اب...استنشاق یک بو و یا یک ماده مخصوص برای کاهش احساس درد. انا زایمان اپیدورال باید دردای زایمان شروع بشن و وقتی دهانه رحم به چهار سانت رسید با آمپولهایی که به نخاع تزریق میشه بطور مرحله ای درد رو کاهش میدن.... تا پایان زایمان این تزریق ادامه داره. دکتر بیهوشی من خیلی ازاین روش تعریف میکرد... خیلیا راضی ان. جز سردرد که اون بابت مواد بی حسی هست عارضه دیگه ای نداره که اونم دو سه روز طول میکشه. ببخشید من بزبان عامیانه گفتم.. شاید کامل هم نباشه اطلاعاتم

mehrnaz attar نوشته شده:سلام
من در هفته 28 بارداری هستم و از الان به فکر زایمان هستم که کدوم روش رو انتخاب کنم بی زحمت اطلاعاتی در مورد زایمان بدون درد یا اپیدورال بهم بدین . و اینکه این روش در هفته 40 بارداری باید انجام بشه یا هر زمان درد زایمان شروع شد؟ و عوارض و مزیت این روش چیه؟
مرسی
در موردنوع زایمان در صورت تایید امکان زایمان طبیعی توسط پزشکتون که البته به بررسی شرایط شما تا پایان هفته 38 دارد تا شما کاندید زایمان .طبیعی شوید که البته این کاندید شدن به معنای زایمان طبیعی قطعی نمی باشد.بهرحال درصورت کاندید شدن شما برای زایمان طبیعی روشهای کم درد شدن مثل استفاده ا گاز انتونوکس جهت کم کردن درد یا مخدر هایی مثل پتدین در زمان شروع فاز فعال زایمان و استفاده از ماساز درمانی برای کاهش درد یا استفاده از نرمشهای انتهای ماه 9 برای آماده شدن لگن جهت زایمان طبیعی می توان استفاده کرد .بی حسی اپیدورال روشی ست که در آن ماده بی حسی به یکی از فضاهای نخاعی تزریق شده و بیحسی کامل اتفاق افتاده در این روش، تزریق داروی بی‌حسی به قسمتی از گودی کمر شما، با استفاده از یک سوزن خمیده و توخالی است. سوزن از میان مهره‌های پشت شما می‌گذرد و به فضای بیرونی اطراف نخاع وارد می‌شود. یک لوله نازک و قابل انعطاف از درون سوزن رد می‌شود و سپس سوزن برداشته می‌شود. لوله نازک از قسمت پشت و شانه شما عبور داده شده و ثابت می‌شود. متخصص بیهوشی، یک داروی بی‌حسی موضعی را (مشابه با آنچه در دندان‌پزشکی استفاده می‌شود) وارد لوله می‌کند تا نیمه پایینی بدن را بی‌حس و کرخت نماید. در حالت کلی، پاهای شما نیز بی‌حس می‌شوند. شما دیگر انقباض‌های خود را احساس نخواهید کرد. گاهی اوقات، این لوله به یک پمپ کوچک متصل می شود تا بتوانید مقدار داروی بی‌حسی موضعی که وارد بدنتان می‌شود را کنترل نمایید؛ یا پمپ به گونه‌ای آماده می‌شود که هر چند دقیقه یک‌بار، مقدار کمی از داروی بی‌حسی را به بدن شما وارد کند...مزایا:درد در بیش از 90% از خانم‌ها به طور کامل از بین می‌رود. شما کاملا به‌هوش باقی می‌مانید. می‌تواند به کنترل فشار خون بالا کمک نماید. می‌تواند کنترل زایمان، و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند.ولی طول زمان زایمان را به علت کاهش pushوforseمادر بیشتر می کندمرحله دوم طولاني شده زايمان، سردرد و هيپرترمي بعد از زايمان بيشتر میشود.احتمال اینکه نیاز به استفاده از فورسپس یا ونتوز پیدا کنید بیشتر می‌شود، زیرا استفاده از اپیدورال غالبا منجر به این می‌شود که نوزاد نتواند در بهترین حالت برای زایمان قرار گیرد. اگر سوزن اپیدورال از محوطه مخصوص تزریق این دارو رد شود، پس از بیرون آوردن لوله، مقداری مایع مغزی- نخاعی از محل ورود لوله به بیرون ترشح خواهد کرد. این مایع، نقش ضربه‌گیر و محافظت کننده را برای مغز دارد و خروج حتی مقدار اندکی از آن نیز می‌تواند منجر به بروز سردرد شدید در شما شود. برخی از خانم‌ها، پس از استفاده از اپیدورال، برای دفع ادرار با مشکل مواجه می‌شوند.روش زایمان در آب نیز وجود داردکه در ایران تنها در چند بیمارستان خصوصی انجام می‌شود که به خاطر خاصیت و فشار آب، حالت بی‌جرمی ‌در آب به مادر برای کاهش درد کمک کرده .روش دیگررایحه‌درمانی است که بوی مطبوع و آرامش‌بخش بر هیپوکام و هیپوفیز اثر گذاشته و به خاطر پالس مثبت و آرامشی که ایجاد می‌کند، درد را کاهش می‌دهد.در روش طب سوزنی نیز از طریق مناطقی که مدارهای عصبی بلوکه می‌شود، با استفاده از سوزن درد زایمان را کاهش می‌دهند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
اگه عوارض سزارین رو میپرسیدی قطعا بیشتر از طبیعی هست. اینا که خانم کارشناس گفتن عوارض اپیدورال هست... من زایمان طبیعی داشتم از اپیدورال هم استفاده نکردم و خیلی هم راضی بودم!
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام مهرناز جان من الهه هستم الان پسرم 4 ساله هستش.من زایمان طبیعی داشتم اگه از من بپرسی میگم زایمان طبیعی یه کم سخت هستش ولی اون غول وحشتناکی که برخی خانمها ازش ساختن نیستش و اگه خود شما از نظر جسمی مشکلی نداشته باشی بهتره .خدا هم جوری این درد رو برای انسان گذاشته که مثلا در شروع درد های اولیه شما 2 دقیقه درد دارید 15 الی 20 دقیقه استراحت ما بین دردها ودر آخر هم که دردها نزدیک به هم هستن هم هنوز زمان درد و استراحت قابل تشخیص هستن و شما با کمک ماماها و دکتر خودتون و همکاری زیاد خودتون به راحتی میتونی زایمان طبیعی رو پشت سر بذاری گلم من خودم به شخصه خیلی از زایمان طبیعی میترسیدم ولی وقتی بچه ام به دنیا اومد دیدم خیلی هم وحشتناک نیستش من میخوام یه بچه دیگه بیارم و خودم به شخصه دوباره هم زایمان طبیعی رو انتخاب میکنم چون اثرات بیهوشی و داروهای بعد از سزارین رو روی شیر مادر نداره امیدوارم که توضیحاتم برات خوب باشه البته میتونی از خانم های دیگه هم که تجربه زایمان طبیعی داشتن رو بپرسی .دوست دارت الی :P

mehrnaz attar نوشته شده:ممنون از راهنمایی شما . با این توصیف کامل شما این روش پردرد سره فکر کنم همون سزارین بهتر از این روش باشه
حق با دوستانمونه عزیزم سزارین دستکاریه کل آناتومیک شکم برش ر دیواره رحم پارگی دایمی در پرده صفاق چسبندگی های شدید روده ها مثانه عوارض بیهوشی و........ قطعا زایمان طبیعی با روشهای کمکی از انجام سزارین بهتر است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مزایای شیر مادر”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان