زردی نوزاد

سلام وقت بخیر خسته نباشین ببخشید من بچم شش روزه بدنبا اومده تو سه روزگیش آزمایش زردی گرفتن 13.8 بود 12ساعت گذاشتنش تو دستگاه بعد بازم آزمایش گرفتن شد7.6 دکتر گف دیگه نیازی به دستگاه نیس قطره ی بیلی ناستر داد وقتی از قطره بهش میدم حس میکنم بچه رو سست و خواب آلو میکنه طبیعیه؟ و ببخشید برا بهبود سریع زردی پیشنهادی دارین؟ خواب آلودگی بعد قطره خیلی نگرانم میکنه

Re: زردی نوزاد

در طب سنتی ایران از ماده‌ای به نام شیر خشت، در درمان زردی نوزادان استفاده می‌گردد. این ماده با داشتن قندهایی چون مانیتول یکی از درمان‌های مهم برای زردی به شمار می‌رود و چنانچه به روش بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد، بسیار موثر خواهد بود. جنبه درمانی آن به صورت علمی نیز به اثبات رسیده است.
امروزه، استفاده قطره خوراکی عصاره گیاه دارویی شیر خشت معروف به قطره بیلی ناستر، به همراه نور درمانی تا حد زیادی در درمان نوزادان مبتلا به زردی موثر است به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش درمانی در حدود ۹۰ درصد نوزادان بهبود می‌یابند. مصرف این قطره باعث کاهش میزان بیلی روبین خون می‌شود.

سلام دوست عزیز
به نظر نمی رسد که نوع تغذیه مادر، بر میزان زردی نوزاد تاثیری چشمگیری داشته باشد. لذا توصیه به خوردن غذاهای گرمی یا سردی، اغلب بیفایده است. بهترین راه پیشگیری از زردی نوزادی، توصیه به شیردهی مکرر با شیر مادر است. شیردهی مداوم، سبب افزاش دفع مدفوع و نیز افزایش دفع زردی می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین وقت بخیر شرمنده من پسرم 16 روزس تو 5 روزگیش زردیش13.8 بود بعد 12 ساعت تو نوردرمانی موندن شد 7.6 هر 8 ساعت 5قطره قطره ی بیلی ناستر میدادم بردم دکتر تو 10 روزگیش زردیش شده بود 9.5 دکتر گف پنج شش روز هم قطره رو بدم قطع کنم، میخواستم ببینم آخه الان از کجا بفهمم زردیش کم شده یا نه که قطره رو ادامه بدم یا قطع کنم؟

اقدامات درمانی شامل سه روش است :
1- تجویز قرص فنوباربیتال که موجب تحریک کبد برای تصفیه بیشتر بیلی روبین میشود.
2- استفاده از فتوتراپی که معمولا" برای مقادیر 14 تا 18 مورد استفاده قرار میگیرد و با پوشاندن چشم و ناحیه تناسلی نوزاد، زیر نور با طول موج خاص قرار میدهند تا بعلت تابش نور، بیلیروبین در پوست نوزاد به لومی روبین تبدیل شود که لومی روبین محلول در آب بوده و از طریق ادرار دفع میشود.برای مقادیر 18 تا 20 معمولا" از فتوتراپی شدید استفاده میشود.
3- تعویض خون : اگر بیلی روبین به مقادیر 20 و بالاتر برسد برای جلوگیری از رسوب در مغز و ایجاد مشکلی بنام کرن ایکتروس ( که موجب برخی مشکلات ذهنی میشود ) اقدام به تعویض خون نوزاد میشود.
با توجه به توضیحات شما احتمال بالا رفتن زردی به حدی که موجب ایجاد مشکل شود وجود نداشته ولی برای اطمینان میتوانید بیلیروبین ایشان را اندازه گیری کنید.

دانلود رایگان ۴ تا از بهترین جزوه های PDF آموزش برنامه نویسی پایتون
دنبه گوسفند، تاثیر بر پوست، قوای جنسی و روحیه انسان (تحقیقات جدید)
روش افزایش اعتماد به نفس در جوانان و نوجوانان
درمان ساده وزوز گوش با پیاز و 14 نکته مهم که باید بدانید!

ارسال پست

بازگشت به “تغیرات بدن بعد از زایمان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان