حاملگی پوچ

سلام به شما دوست عزیز،

باز هم من برگشتم.

متاسفانه باز این دفعه هم حاملگیم با مشکل مواجه شد. آزمایش خونم مثبت بود ولی‌

من روز ۳۲ بد از پریود دچار لکّه بینی‌ شدم رفتم بیمارستان اونجا دوباره آزمایش خون گرفتن و یواس.

بتا ۶۶۰۰ بود ولی‌ درUS چیزی دیده نشده.من شرح آزمایشم رو براتون مینویسم:
There is endometrial thickening. There is a small fluid collection in the fundal portion of the endometrium.
The diameter of 6 mm is less than 5 weeks gestation.There is no evidence of a ylk sac or fatal pole.
There are no adnexal masses.There is no freee flluid.

اگر لطف کنین برای من توضیح بدین آزمایش رو ممنون میشم.

آخرین پریود من ژولای ۲۴ بود.

الان هنوز لکّه بینی‌ دارم و دل درد به من دکتر گفت فردا برم برا سونوگرافی دوم و آزمایش خوب برا چک کردن بتا.

به احتمال زیاد این حاملگی‌ هم پوچ بود.

ممکن همچنین آزمایشاتی که لازم هست برای بررسی اینکه چرا حاملگی‌ من پوچ میشد رو هم برای من بنویسید؟

واقعا ممنون از لطفتون که در همهٔ لحاظت در کنار ما هستید.

نیاز عزیزم سلام /!
سونو شما بیان گر این مطلب که احتمالا جنین تشکیل نشده و فقط دیواره رحم به دلیل حاملگی اندکی ضخیم شده اما برای نظر قطعی در این موارد باید حتما مجدد سونو کرد تا مطمون شد YOLK SAC تشکیل نشده و حاملگی پوچ است یا خیر ؟ در صورت تمایل می توان آزمایشات کروموزومی و ژنتیکی را برای بررسی بیشتر انجام داد !
گلم به لینک زیر برو تا اطلاعات کاملی در این باره بگیری !
http://bardari.persianblog.ir/post/66
در ضمن خیلی نگران نباش اغلب کسانی که حاملگی پوچ داشتند نهایتا صاحب یه نینی خوشگل شدن ! ان شائالله شما هم می شی !
كارشناس مامايي فيروز

Re: حاملگی پوچ

سلام ببخشید من اسفند ۹۷ باردار شدم که در سونوی ۶ هفتگی ضربان قلب ۹۹ تشخیص داده شد.ولی فروردین دچار لکه بینی شدم ودر سونو وازینال عدم ضربان قلب جنینی تشخیص ودر نهایت ۲۱ فروردین سقط با دارو انجام دادم.از مرداد اقدام برای بارداری انجام دادم.۱ آذر تاریخ اولین روز اخرین پریودیم بود که ۱ دی چند روز لکه بینی داشتم بعد از بتا دادم ۱۰۴۲ بود.دیروز به حساب تاریخ بارداری ۷ هفته و ۵ روز بودم که پزشک زنانم در مطب سونوگرافی واژینال انجام داد که یه ساک بارداری و crl:4.35بود که در سونو ۶هفته و ۲ روز بود که ضربان قلبی نداشت.و گفتن سونوی خوبی نبود.و برای ۳ روز دیگه سونو نوشتن که بیرون انجام بدم.ایا این بارداری هم مثل قبلیه.اگه سونو رو یک هفته دیگه انجام بدم امیدی هست نتایج خوب باشه و ضربان قلب داشته باشه.آزمایشات روتین و یسری ازمایشات تخصصی مثل تیروییدی و vdrl.rubella.coombs.cmv.توکساپلاسما.anti cardiolipin هم انجام دادم و خوب بود علتش چی میتونه باشه.من فقط تالاسمی مینورم و مشکل دیگه ندارم.همسرمم سالمه

الان لکه بینی و خونریزی ندارم.از دیروز فقط کمردرد دارم

سلام دوست عزیز
متاسفانه علائم زیاد امیدوار کننده نیست چون معمولا فتال پل در سونوگرافی واژینال در هفته ششم وبا crl۲-۴ دیده میشود ولی من خودم به شخصه مواردی رو دیدم که دیرتر از این فتال پل دیده شده و جنین کاملا نرمال بوده امیدوارم در مورد شما هم همینطور باشد .فقط یک نکته رو ذکر کنم که اگر خدای نکرده این حاملگی منجر به سقط شدمحصول حاملگی را داخل نرمال سالین به آزمایشگاه معتبری بفرستید تا از جهت کروموزومی بررسی شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدا قوت خیلی نگرانم لطفا جواب بدید آخرین تاریخ پریودم 18 مرداد بود البته 28 مرداد یک بار قرص اورژانسی مصرف کردم 18 شهریور بیبی چک مثبت بود هفت هفته و سه روز رفتم سونو گفت فقط 15 میلی متر ساک خالی دیده می شه و سن بارداری 5 هفته و سه روز . دو هفته بعد 22 آبان امروز رفتم سونو گفت سن بارداری شش هفته و دو روز جنین 5 5.6 میلیمتر بدون قلب .نمی دونم چکار کنم صبر کنم یا ممکن هست پوچ یا مول باشه ؟

سلام دوست عزیز
احتمال حاملگی پوچ و مول با توجه به دیده شدن جنین رد میشود ولیکن متاسفانه به نظر میرسد جنین رشد مناسبی نداشته و این بارداری ناموفق است و به زودی منجر به سقط خواهد شد.قطعا نظر پزشکتان در مورد اقدامات بعدی به دلیل شرح حال دقیقی که از شما دارند ارجح است ولی بهتر است بعد از ۲ هفته مجدد سونو را تکرار نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از پاسخگویی شما با توجه به اینکه من حالت تهوع ندارم و لک و خونریزی هم ندارم احتمال دارد خود به خود سقط شود البته از هفته پیش خیلی کم صبح ها وعصر ها حالت تهوع داشتم و سینه ها هم حساس شده و بزرگ شدن رحم رو هم از هفته پیش احساس کردم
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان