هورمون مردانه

سلام....
من 4 سال ازدواج کردم و 2 بار اقدام برای بارداری کردم که متاسفانه هردوبار ناموفق بود...

اولی بعد از 5 روز عقب انداختن جواب آز خونم + بود ولی بعد از 7 روز پریود شدم و اصلاً متوجه نشدم که چی شد...

ولی بار دوم آز خونم 2800 بود و به حساب خودم 5 هفتم بود سونو که دادم گفتند باید 2 هفته بعد بیای....بعد از دوهفته که رفتم گفتند قلب نداره و اگر لکه بینی پیدا گردی باید کورتاژ بشی ...که متاسفانه کورتاژ شدم

بعد از 5 ماه امروز رفتم دکتر که آزمایشمو نشون بدم دکتر میردامادی گفتند تا یکی دو سال نباید باردار بشم می گفتند که هورمون مردانت باید به زنانه تبدیل بشه جواب آزمو تایپ می کنم خیلی نگرانم ...

اگه می تونید کمکم کنید... فکر می کنم دو سال دیگه خیلی دیره...بعدش واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی می تونم نی نی داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
total thyroxin(t4:137
TSH:1.76
LH: 17
FSH: 4.1
prolactin: 17.6
Estradiol: 244
progesteron: 0.54
Inhibin B: 26
free testosteron: 0.84

هورمون مردانه

[quote="KarshenaseMamaee"]سلام
دوست عزیزم معیارهای کیت آزمایشگاهی که درا«جا آزمایش دادید هم بسایر مهم هستند پس لطفاً آنها را هم ذکر کنید.[/q
total thyroxin: normal.....60-160

TSH:1.76 normal .....0.17-4005
LH: 17 normal .....1.2-7.8
FSH: 4.1 normal .........1.4-15.4
prolactin: 17.6 normal ........2.8-29.2
Estradiol: 244 normal ....57-227
progesteron: 0.54 normal ........0.13-1.26
Inhibin B: 26 normal .........5-200
free testosteron: 0.84 normal ...........0.01-7.01

uote]

ممنون از توجهتان...

کیت آزم براتون می فرستم لطفاً جواب بدیید....

total thyroxin: normal.....60-160

TSH:1.76 normal .....0.17-4005
LH: 17 normal .....1.2-7.8
FSH: 4.1 normal .........1.4-15.4
prolactin: 17.6 normal ........2.8-29.2
Estradiol: 244 normal ....57-227
progesteron: 0.54 normal ........0.13-1.26
Inhibin B: 26 normal .........5-200
free testosteron: 0.84 normal ...........0.01-7.01

uote] :(

سلام
دوست عزیز درست است که تا به حال بارداری های ناموفقی داشتید که اضطرابی هم که برای شما به وجود آمده مسلماً با یاد آوردن اونها دامن زده می شود اما توصیه می کنم سعی کنید دیگر به اونها نپردازید و ذهنتون رو بر همین مورد آخر (تنظیم هورمونی) متمرکز کنید.
زیادی آندروژن یا هورمون مردانه احتمالاً بر اثر اختلال عملکرد تخمدان یا غدد فوق کلیه ایجاد می شود. زیادی آندروژن محدوده ی وسیعی دارد و انواع مختلف. و بستگی به مورد مسبب آن و شدتش، شیوه و طول درمان متفاوتی دارد.
اغلب معیار سنجش میزان بالا بودن آندروژن را در آزمایش میزان تستوسترون آزاد در نظر می گیرند اما معمولاً معیار کیت آن بین 0/4 تا 2/4 % است- اما در آزمایش شما این طور که تایپ کردید محدوده ی نرمال متفاوتی دارد.که مایلم بدانم آیا واحد آنهم به درصد بیان شده؟
اما عواملی که باعث افزایش آندورژن می شوند شامل:
"* سندرم تخمدان پلی کیستیک( که در اینمورد اختلال تخمک گذاری نیز داریم)
یکی از علائمی که به نفع این سندرم است بالا بودن نسبت LH به FSH است که در آزمایش شما هم مشهود است.
*زیادی آندروژن ناشی از فوق کلیه
*مصرف داروهای پروژستینی با فعالین آندروژنی
*مصرف دانازول، گولوکوکورتیکوئید ها
*هورمون رشد
*چاقی
*کم کاری تیروئید
*بالا بودن پرولاکتین"
دوست عزیزم شدت بیماری هم بستگی به میزان اختلال در قاعدگی، پرمویی و بروز سایر صفات مردانه دارد.
اما نحوه ی درمان آن، نیاز به تخصص ویژه در این زمینه دارد. که باید با مراجعه به متخصص حاذقی مسیر طبیعیش رو طی کنید.
درک می کنم که 2 سال انتظار سخت به نظر می آید ولی به این فکر کنید که اگر روند بارداری شما با اطمینان خاطر بیشتری شروع شود هم در طول بارداری آرامش دارید و هم پیامد بهتری خواهد داشت و هم همیشه خاطرتان از این بابت آسوده است که کاری رو بدون در نظر گرفتن شرایطش شروع نکردید.
مطمئن باشید لذت چیزی که به سختی به دستش آوردید بسیار بیشتر خواهد بود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 68 مهمان