افزایش کند بتا و بارداری ناموفق

سلام
یک روز قبل از موعد بتا دادم 34
9 روز بعد بتا دادم 169
48 ساعت بعد در یک آزمایشگاه دیگه بتا دادم 230 متد clia
و دوباره 48 ساعت بعد در همون آزمایشگاه دوم آزمایش دادم 244 بود متد elfa
الان عیده و جایی نمی‌تونم برم
ممنون می‌شم شما راهنمایی کنید
جای نگرانی هست؟
لکه بینی و ... هم ندارم
اون دوتا متد خیلی با هم فرق دارن؟
سوال بعدیم هم اینه که با این بتای پایین سونوی واژینال چیزی رو نشون می‌ده؟

Re: افزایش کند بتا و بارداری ناموفق

سلام دوست عزیز
متاسفانه عدد بتا پایینه و روند صعودی مناسبی نداشته ولی با این حال بتا، برای تعیین سن حاملگی و سلامت حاملگی قطعیت کامل ندارد. لطفا شما تاریخ اولین روز آخرین قاعدگیتون رو بفرمایید تا خدمتتون عرض کنم که چه زمانی سونو واژینال انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
پنج‌شنبه 3 فروردین 1402, 8:37 pm
سلام دوست عزیز
متاسفانه عدد بتا پایینه و روند صعودی مناسبی نداشته ولی با این حال بتا، برای تعیین سن حاملگی و سلامت حاملگی قطعیت کامل ندارد. لطفا شما تاریخ اولین روز آخرین قاعدگیتون رو بفرمایید تا خدمتتون عرض کنم که چه زمانی سونو واژینال انجام شود

۲۱ بهمن اولین روز آخرین قاعدگی بود 
تقریبا هیچ امیدی به این بارداری نداشته باشم، درسته؟ 😔

جمعه 4 فروردین 1402, 4:29 pm
سلام دوست عزیز
چون از دو متد مختلف استفاده شده نمیتوان به راحتی در مورد سلامت حاملگی قضاوت کرد. بهتر است هر چه زودتر در یک مرکز معتبر یک سونو واژینال انجام دهید

سلام مجدد
ممنون از پاسختون
امروز سونو انجام دادم
پاسخش این بود:

سونوگرافى واژينال رحم و تخمدان ها :
سونوگرافى بعد از Missed period به مدت يک ماه و نيم انجام شده است.
رحم رتروورته با ابعاد تقريبي 70x35x58 داراى اكوى ميومتر طبيعي ميومتر طبيعي
ضخامت آندومتر معادل 10 میلی متر است.
در حال حاضر نمای تیپیک ساک حاملگی و یا واکنش دسیدوایی درون کاویته انـدومتر مشـهود نیسـت تکـرار تست 48، ساعت بعد و سونوگرافی فالوآپ چهارروز بعد توصیه می گردد
تخمدانها داراى اكو و ابعاد طبيعى مى باشد.
تخمدان راست به سایز35x12mm و تخمدان چپ به سایز39x12mm می‌باشد
درون تخمدان چپ یک کیست کوربوس لوتئوم هموراژیک به ابعاد 16 mm دیده میشود.
ضایعه فضاگیر solidدر تخمدان ها یا cystic در تخمدان راست روئیت نشد .
تصويرى به نفع مايع آزاد در فضای شکم و لگن ديده نشد.
در حال حاضر نمای تیپیک EP در آدنکسها مشهود نيست.

نظرتون چیه؟
کلا به این بارداری می‌شه امید داشت؟
ممکنه چهار روز دیگه چیزی دیده بشه؟
دکتر می‌گفت ممکنه و کلا بارداری داخل رحم منتفی نیست
اما خودم زیاد امیدی ندارم...

شنبه 5 فروردین 1402, 6:23 pm
سلام دوست عزیز
متاسفانه امکان یک حاملگی نرمال داخل رحمی بسیار کم است ولی از جهت حاملگی خارج رحمی حتما پیگیری صورت گیرد

سلام مجدد
متاسفانه من هفت فروردین پریود شدم و لخته خون ازم خارج شد و حدود ده روز خونریزی و لکه بینی داشتم
الان احتمالا پریود بعدیم حدودا پنجم، ششم اردیبهشت می‌شه که بنا به دلایلی باید حدود یک هفته تاخیر بندازم
قبلا یکبار این کار رو انجام داده بودم و دکتر برای این کار قرص سیپروترون کامپاند برام تجویز کردند که بخورم و سه چهار روز قبل از اون تاریخی که می‌خوام پریود بشم قطع کنم، اما یادم نیست روز شروع قرص از چه روزی توی سیکل بود، می‌شه راهنماییم کنید، ممنون

سلام دوست عزیز
زمان شروع مصرف صحیح قرص سبپروترون معمولا از روز اول تا پنجم پریود متغیر است و بستگی به نظر درمانگرتان دارد. در صورتیکه به درمانگرتان دسترسی ندارید بهتر است از روز پنجم شروع کنید
كارشناس مامايي فيروز

سه‌شنبه 22 فروردین 1402, 8:57 am
سلام دوست عزیز
زمان شروع مصرف صحیح قرص سبپروترون معمولا از روز اول تا پنجم پریود متغیر است و بستگی به نظر درمانگرتان دارد. در صورتیکه به درمانگرتان دسترسی ندارید بهتر است از روز پنجم شروع کنید

امروز روز پونزدهم دوره هست، بخورم دیگه فایده نداره؟ خیلی برام مهمه اردیبهشت قبل از سیزدهم پریود نشم...
چکار کنم؟

سلام وقت بخیر . من یه سقط داشتم تیر ۱۴۰۰ دارو مصرف کردم مهر ۱۴۰۰ باردار شدم که فقط ساک دیده شد بارداری پوچ بود هر کاری کردم دفع نشد مجبور شدم قرص بخورم بعد اینکه دفع شد نمونه رو دادم پاتولوژی گفتن مول بوده چند هفته پشت هم بتا دادم که منفی بود سونو هم دادم مشکلی نبود
دقیقا ۴۰ روز بعد سقط پریود شدم که تا ۸ ماه منظم بود بعد ۸ ماه باز بهم ریخت چون تنبلی تخمدان دارم من
از همون موقع بدون جلوگیری رابطه داشتیم ولی باردار نشدم
هفته پیش سونو واژینال دادم برای اقدامات قبل بارداری قبلا هر موقع سونو میدادم هیچ مشکلی نداشت فقط تنبلی تخمدان دارم ولی این سری یه چیزای دیگه نوشته هفته دیگه وقت دکتر دارم تا اون موقع میشه بهم کمک کنید لطفا .
توی سونو نوشته:
در بررسی سونو گرافی رحم دارای ابعاد ۲۷×۵۸ mm و با اکوی هتروژن رویت می‌شود حدود emj محو است. یافته ها به نفع ادنومیوزیس می باشد
ضخامت آندومتر ۱۰ mm است
تخمدان راست با ابعاد و اکوی پارانشیمال افزایش یافته و دارای فولیکول های ریز و متعدد پریفرال است که مطرح کننده pco است

اینجا چی نوشته؟ برای بارداری مشکل ایجاد میکنه؟ و اینکه راه درمانش چیه؟ خطرناکه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

Shabnam3386 نوشته شده:
سه‌شنبه 22 فروردین 1402, 12:26 pm
سه‌شنبه 22 فروردین 1402, 8:57 am
سلام دوست عزیز

امروز روز پونزدهم دوره هست، بخورم دیگه فایده نداره؟ خیلی برام مهمه اردیبهشت قبل از سیزدهم پریود نشم...
چکار کنم؟
سلام دوست عزیز
میتوانید ١٠ روز مانده به موعد سیپروترون را شروع کنید و هر زمان مشکلتان رفع شد قطع کنید تا پریود شوید
كارشناس مامايي فيروز

Rima7293 نوشته شده:
سه‌شنبه 22 فروردین 1402, 8:41 pm
سلام وقت بخیر . من یه سقط داشتم تیر ۱۴۰۰ دارو مصرف کردم مهر ۱۴۰۰ باردار شدم که فقط ساک دیده شد بارداری پوچ بود هر کاری کردم دفع نشد مجبور شدم قرص بخورم بعد اینکه دفع شد نمونه رو دادم پاتولوژی گفتن مول بوده چند هفته پشت هم بتا دادم که منفی بود سونو هم دادم مشکلی نبود
دقیقا ۴۰ روز بعد سقط پریود شدم که تا ۸ ماه منظم بود بعد ۸ ماه باز بهم ریخت چون تنبلی تخمدان دارم من
هفته پیش سونو واژینال دادم برای اقدامات قبل بارداری قبلا هر موقع سونو میدادم هیچ مشکلی نداشت فقط تنبلی تخمدان دارم ولی این سری یه چیزای دیگه نوشته هفته دیگه وقت دکتر دارم تا اون موقع میشه بهم کمک کنید لطفا .
توی سونو نوشته:
در بررسی سونو گرافی رحم دارای ابعاد ۲۷×۵۸ mm و با اکوی هتروژن رویت می‌شود حدود emj محو است. یافته ها به نفع ادنومیوزیس می باشد
ضخامت آندومتر ۱۰ mm است
تخمدان راست با ابعاد و اکوی پارانشیمال افزایش یافته و دارای فولیکول های ریز و متعدد پریفرال است که مطرح کننده pco است

Rima7293 نوشته شده: سلام وقت بخیر . من یه سقط داشتم تیر ۱۴۰۰ دارو مصرف کردم مهر ۱۴۰۰ باردار شدم که فقط ساک دیده شد بارداری پوچ بود هر کاری کردم دفع نشد مجبور شدم قرص بخورم بعد اینکه دفع شد نمونه رو دادم پاتولوژی گفتن مول بوده چند هفته پشت هم بتا دادم که منفی بود سونو هم دادم مشکلی نبود
توی سونو نوشته:
ضخامت آندومتر ۱۰ mm است

سلام دوست عزیز
بیماری‌ آدنومیوز یعنی رشد سلول‌های بافت داخلی رحم‌ در دیواره عضلانی رحم. این باعث ضخیم شدن دیواره‌های رحم و طولانی‌تر شدن قاعدگی یا خونریزی‌های شدید می‌شود. همچنین هنگام مقاربت یا قاعدگی موجب درد بیشتر می‌شود.خطرناک نیست ولی باید تحت درمان باشید و دارو مصرف کنید. دلیل اصلی باردارنشدن شما مشکل pco یا تنبلی تخمدان می باشد
كارشناس مامايي فيروز

ممنون بابت راهنماییتون
فقط من پریود طولانی مدت ندارم خون ریزی شدید هم اصلا ندارم
حدود یک ماه و نیم یکبار پریود میشم رور اول و دوم خوبه ولی بعدش در حد لکه بینی ۵ یا ۶ روزه هم تمومه حدودا
حتی درد هم ندارم موقع پریودی در حد کم روز اول فقط دل درد و کمر درد دارم که انقدر کم هست که قابل تحمل هست
با توجه به این شرایط بازم این مشکل رو دارم به نظرتون؟

سلام وقت بخیر
من امروز عکس رنگی انجام دادم
میشه برام تفسیر کنید لطفا
خیلی استرس دارم
اینی که نوشته چسبندگی خطرناکه ؟ برای بچه دار شدن مشکل ایجاد میکنه؟
پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم از ماده حاجب پر شده است
کاویته رحم جادار و کورنها کشیده و بدنه مناسب و جسم رحم در قسمت وسطی حفره لگن و در پوزیسیون آناتومیک قرار دارد
در کاویته آندومتریال تصویری دال بر توده فضا گیر و یا دیفکت مشخص دیده نمی‌شود
کانال سرویکال دارای طول و مخاط و قابلیت اتساع عادی است
ناحیه ایسم رحم سیلندریک و ماده حاجب به راحتی از این ناحیه عبور می‌کند

لوله فالوپ راست و چپ از ماده حاجب پر شده است و قسمت دیستال لوله راست چرخیده و در طرف راست رحم قرار دارد
اما لوله چپ کشیدگی به بالا و لترال نشان می‌دهد که بیانگر وجود چسبندگی در طرف چپ لگن است
در کلیشه کنترل لوله راست و چپ باز و کنتراست رد شده است
در post drainage film ماده حاجب به طور یکنواخت از دو لوله پخش شده است
ولی استاز کنتراست پس از تخلیه در انتهای لوله چپ مشهود است که مطرح کننده چسبندگی خفیف پری توبولار و یا یادگار سالپنژیت قدیمی می باشد
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 76 مهمان