درد شدید بعد از سقط

سلام خدمت کارشناس محترم
من متاسفانه تو هفته ششم به دلیل خونریزی و عدم رشد جنین دچار سقط به صورت طبیعی شدم, یعنی به تشخیص دکترم با عدم استفاده شیاف پروژسترون به صورت خود به خود سقط صورت گرفت ,که البته اصلا نمیدونم کامل دفع شده یا نه, شب اول دردهای خیلی وحشتناک تو قسمت کمر و زیر دلم داشتم که با مراجعه به اورژانس پزشکم آمپول هیوسین تجویز کرد. بعد از اینکه به خونه برگشتم تا صبح به اندازه 5-6 تا لخته متوسط خون و یک چیزی که مثل لخته بود ولی دراز و باریک, حالا من نمیدونم کامل دفع شده یا نه ؟ آیا باید منتظر چیز دیگه ای هم باشم ؟ چون شنیدم یک چیزی مثل توپ و بافت های سفید رنگ هم باید دفع بشه ، بعد گذشت دو روز به محض اینکه تاثیر قرص هیوسین میره همون درد های وحشتناک به سراغم میاد که البته شب ها خیلی شدیدتره و فقط با مصرف آمپول آروم میشم, خونریزی هم دارم که نسبت به پریودهام خیلی بیشتره ،
چه باید بکنم تا رحمم کامل تخلیه بشه ، دردها خیلی وحشتناکه و من نگران و ناراحت... آیا مصرف هیوسین اصلا درسته یا اینکه جلوی تخلیه رو میگیره؟

Re: درد شدید بعد از سقط

با سلام
من ٣ روز از عملم كه (تشخيص d&c) بود ميگذرد سقط ناقص داشتم و دكتر چنين عملى رو توصيه كردن در حال حاضر بعد از اين مدت درد شكم و زير شكم زياد و همچنين لكه بينى دارم ميخواستم لطف كنيد و پاسخ من را بدهيد كه علت چيست

با سلام من حدود 5 روز قبل سقط داشتم در هفته چهارم بارداری. چند لخته خون كه گویا جنین و محصولاتش بود در روز اول خونریزی خارج شد. روزهای بعد خونریزی خیلی نورمال در حد قاعدگی داشتم. امروز كه روز پنجم است، آرام آرام دچار درد و ضعف و خونریزی نسبتا غلیظ و كمی شبیه لختگی شدم. هنوز به دكتر مراجعه نكردم. این علایم نشان چی می تواند باشد؟ و راه درمان دارویی دارد؟

Mahdis j نوشته شده:با سلام
من ٣ روز از عملم كه (تشخيص d&c) بود ميگذرد سقط ناقص داشتم و دكتر چنين عملى رو توصيه كردن در حال حاضر بعد از اين مدت درد شكم و زير شكم زياد و همچنين لكه بينى دارم ميخواستم لطف كنيد و پاسخ من را بدهيد كه علت چيست

سلام
تشخیص با درمانگر شماست عزیزم اما
دارو چه مصرف می کنید عزیزم؟
سونو دال بر تخلیه داشتید بعد از عمل؟
كارشناس مامايي فيروز

Momtaz.j نوشته شده:با سلام من حدود 5 روز قبل سقط داشتم در هفته چهارم بارداری. چند لخته خون كه گویا جنین و محصولاتش بود در روز اول خونریزی خارج شد. روزهای بعد خونریزی خیلی نورمال در حد قاعدگی داشتم. امروز كه روز پنجم است، آرام آرام دچار درد و ضعف و خونریزی نسبتا غلیظ و كمی شبیه لختگی شدم. هنوز به دكتر مراجعه نكردم. این علایم نشان چی می تواند باشد؟ و راه درمان دارویی دارد؟
سلام
شاید ادامه محصولات حاملگی ست که باقی مانده بوده
بله با درمان دارویی هم کمک می شود که زودتر تخلیه صورت بگیرد و از عفونت و کم خونی با دارو پیشگیری می شود و ...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان