Re: سقط

سلام
اول از همه باید تحت نظر متخصص حاذقی اقدام کنید.
بعد از آن : اگر برای از دست رفتن بارداری قبلی علتی حتی احتمال رقته است ؛ آن مشکل برطرف شود مثلاً عفونت یا نارسایی سرویکس یا ...
اگر چنانچه هیچ علتی یافت نشده است، برای بارداری بعدی می توان آزمایشاتی که برای سقط راجعه انجام می شود را درخواست کرد نظیر فاکتورهای انعقادی ، پروتئین c و s ، آنتی کوآگولانت فاکتور، آنتی فسفولیپید آنتی بادی، pt، ptt ، و ...
عفونتهایی نظیر سفلیس و ویروس سایتومگال نیز اگر چک نشده ، بشود
پاپ اسمیر سالم و بدون هیچ عفونتی داشته باشید و سپس اقدام کنید
ممکن است تصویر برداری از رحم(جهت رد اختلالات آناتومیک رحم مانند رحم سپتوم_دیواره_ دار) نیز توصیه شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام میشه لطفاً جواب منو بدید در ضمن من در بارداری قبلیم که منجر به سقط شد آزمایشهای روتین بارداری همچنین تیروئید و toxo رو دادم و مشکلی نبود می خواستم بدونم در اقدام بعدی چه آزمایش های رو بدم متشکرم.

باسلام.من ۳هفته جنین به علت عدم رشد در شکم مرده بود و هیچ علا متی نداشتم.بعد از سونو فهمیدم که جنین تحلیل رفته و تبدیل به ۴هفته شده.دکتر کورتاژ م کرد.ولی بعد از ۲۰روز همچنان خونریزی و گاهی لخته هایی سیاه رنگ میبینم خیلی نگرانم که مشکلی داشته باشم ..مفنامیک اسید هر ۸ساعت ۲تا استفاده میکنم.ایا این خونریزی و لخته ها خطرناک است؟؟ودکتر بعد ۲۰روز ازمایش هم برای خودم و همسرم داده ایا بعد قطع خونریزی ازمایشات را انجام دهم یا با این شرایط خونریزی انجام دهم؟

من چون خودم ۳۱وشوهرم ۴۰سالشه و یکساله ازدواج کردیم اولین بارداریم به علت عدم رشد جنین کورتاژ شدم :و بخاطر اصرار خودم دکتر ازمایش نوشت تا علت بررسی شود چون بار دیگر این اتفاق ان شاا.. پیش نیاید..چرا شما در پست های دوستان تاکید دارید در سقط اول ازمایش لازم نیست انجام شود؟؟بهتر نیست ازمایش زودتر انجام شود تا سقط بعدی اتفاق نیفتد؟

دوست عزیزم از نظر علمی سقط راجعه نیازمند انجام آزمایشات علت یابی ست و یکبار سقط به اختلالات کروموزومی محصول لقاح نسبت داده می شود.
اما خوب بدیهی ست اگر فردی بخواهد این آزمایشات را با یکبار سقط هم انجام دهد کسی مانع نمی شود و ایرادی هم ندارد. این فقط قاعده ی روتین علمی ست که موظفیم مادران را مطلع کنیم.
كارشناس مامايي فيروز

صدری جون نوشته شده:باسلام.من ۳هفته جنین به علت عدم رشد در شکم مرده بود و هیچ علا متی نداشتم.بعد از سونو فهمیدم که جنین تحلیل رفته و تبدیل به ۴هفته شده.دکتر کورتاژ م کرد.ولی بعد از ۲۰روز همچنان خونریزی و گاهی لخته هایی سیاه رنگ میبینم خیلی نگرانم که مشکلی داشته باشم ..مفنامیک اسید هر ۸ساعت ۲تا استفاده میکنم.ایا این خونریزی و لخته ها خطرناک است؟؟ودکتر بعد ۲۰روز ازمایش هم برای خودم و همسرم داده ایا بعد قطع خونریزی ازمایشات را انجام دهم یا با این شرایط خونریزی انجام دهم؟
صدری عزیز! انجام آزمایشات رو زمان خونریزی هم می توانید انجام دهید (اگر ادرار نباشد) و منعی ندارد .
اما کلاً سونوی دال بر تخلیه کامل رحم داشته اید ؟
كارشناس مامايي فيروز

باسلام من با فاصله ۱ماه از کورتاژ اول دوباره به علت رزیدو مجبور به کورتاژ مجدد شدم..دکتر به من ۱۴شب قرص استرومارین داده وگفته بعد اتمام دوره ۱۴روز ،قرص بعدی که duphaston نام دارد را بهمدت ۱۰شب استفاده کنم..میخاستم بدونم مصرف این قرص ها خوبه و برای چی دکتر تجویز کرده..البته سفالکسین بعد کورتاژ ۱۰روز استفاده کردم ..

سفالكسين كه آنتي بيوتيك جهت پيشگيري از عفونت است و دوفاستون پرو‍‍ژسترون است كه بعد از كورتا‍ژ و تراشيده شدن ديوراه رحم جهت بهبود وضعيت تجويز مي شود و سيكل را نيز منظم مي كند. استروژن هم ممكن است جهت پيشگيري از لكه بيني و ... در اين بازه زماني تجويز شده باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان