تشکیل نشدن قلب جنین وکورتاژ

سلام من 33 دارم تاریخ اخرین پریودم 12 /2 /91 بوده و پس از ازمایش متوجه بارداری شدم در سونوگرافی 6 هفتگی ساک حاملگی دیده شد ولی قلب دیده نشد در 7 هفتگی مجدد سونو انجام شد باز هم قلب دیده نشد در 8 هفتگی سونوی واژینال انجام شد و مشخص شد قلب تشکیل نشده و روز بهد بستری شدم و عمل کوتاژ انجام دادم بعد از دو هفته خون ریزی خفیف به رنگ قهوه ایی ( البته بیشتر مثل لکه بینی ) دارم در زمان بارداری و حتی بعد از آن در قسمت سمت راست درد داشتم اگر لطف کنید می خواستم بدونم 1- علت تشکیل نشدن قلب چیست
2- ایا در بارداری دوم مشکل خواهم داشت من خیلی اضطراب دارم

--------------------------------------------------------------------------------

سلام من 33 دارم تاریخ اخرین پریودم 12 /2 /91 بوده و پس از ازمایش متوجه بارداری شدم در سونوگرافی 6 هفتگی ساک حاملگی دیده شد ولی قلب دیده نشد در 7 هفتگی مجدد سونو انجام شد باز هم قلب دیده نشد در 8 هفتگی سونوی واژینال انجام شد و مشخص شد قلب تشکیل نشده و روز بهد بستری شدم و عمل کوتاژ انجام دادم بعد از دو هفته خون ریزی خفیف به رنگ قهوه ایی ( البته بیشتر مثل لکه بینی ) دارم در زمان بارداری و حتی بعد از آن در قسمت سمت راست درد داشتم اگر لطف کنید می خواستم بدونم 1- علت تشکیل نشدن قلب چیست
2- ایا در بارداری دوم مشکل خواهم داشت من خیلی اضطراب دارم

سلام
مورد شما همان سقط ساده است که یکبار با تشکیل نشدن قلب جنین خود را نشان می دهد و بارد دیگر با از کار افتادن قلب و ...
یکبار نیاز به علت یابی ندارد و نگران تکرار هم نباید باشید(از نظر علمی)
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من 45 روز بعد از سقط مجدد پریود شدم البته با دل درد های خیلی شدید از یک هفته قبل ار پریود و خونریزی بسبار شدیدی داشتم و بعد از یک هفته قطع شد و یه کم لکه بینی دارم به تظر شماابن طبیعی است

سلام بله طبیعی ست . اما اگر لکه بینی ادامه دار شود یا اینکه پیش از پریودتون تا سقط همانطور لکه داشته بودید این غیر طبیغی بود.الان در حال پیشگیری هستید دیگر؟
كارشناس مامايي فيروز

اگر کم کاری تیروئید مطزح باشد اغلب برای اینکه همیشه هورمون تحت کنترل بماند تجویز دارو ادامه دار می شود و با رخداد بارداری حتی دوز دارو در اغلب اوقات باید بیشتر هم بشود.
حتماً از سطح هورمونی تون اطلاعات کسب کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام بر کارشناس محترم
من 25ساله و جنینم در هفته 6 با سونوی وازینال ضربان قلب نداشت و دکتر به طور قطع گفت یک تیکه گوشت اضافه و بی مصرفه و باید سقط شه.علت ضربان نداشتن در هفته 6چیه؟در صورتی که دکتری میگفت تا هفته 9فرصت بر ضربان قلب هست.ولی دقیقا حرف سونوگراف شد و 2روز بعد سر به خونریزی شدید زدم و سقط شد.به نظر شما علتش چیه؟

Re: تشکیل نشدن قلب جنین وکورتاژ

سلام
من تاریخ آخرین پریودم 31 فروردین بود در تاریخ 6 خرداد با آزمایش بتا (110)فهمیدم باردارم 12 خرداد رفتم سونو ولی دکتر گفت هیچ ساک حاملگی دیده نمی شه دوباره 14 خرداد رفتم آز بتا که مقدار آن 341 کم کم لکه بینی شروع شد که 16 خرداد خونریزی داشتم و جنین شبیه بافت خارج شد بعد رفتم برای کورتاژ ، می خوام بدونم چرا سونو ، جنین نشون نمی داد ممکنه مشکل دستگاه سونو باشه یا نه دلیل دیگر دارد (در ضمن طبق محاسبه دکتر بیمارستان جنین شش هفته و سه روز داشت)ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان