لك بيني لانه گزيني يا پريود

با سلام. من در تاریخ 9 آذر در هفته 4بارداری سقط کردم. یعنی درست یک روز بعد از مثبت شدن جواب آزمایش بارداری. سه روز بیمارستان بستری بودم. دکتر بیمارستان صارم گفت تا سه ماه باید جلوگیری کنم اما دکتر خودم که بعد از مرخصی بهش مراجعه کردم. هم بستری کردنم رو بی دلیل دونست و هم جلوگیری رو. لازم به ذکره که بعد از ده ماه باردار شده بودم و با توجه به سنم 32 سال ، ترجیح دادم جلوگیری نکنم. از روز 9 دی دل درد دارم که فکر می کردم باید مثل قبل پریود بشم اما با خوندن جواب های شما به دوستان فهمیدم که تاریخ قبل از سقط دیگر اعتباری ندارد. امروز از صبح دل درد دارم و مدام فکر می کنم پریود می شود اما تاکنون فقط یک لک بینی مختصر بوده. ممکن است باردار باشم و این لک لانه گزینی باشد؟
آخرین ويرايش توسط 2 on sama58, ويرايش شده در 0.

امروز صبح بي بي چك زدم كمرنگ شد.درست مثل ماه پيش. خيلي مي ترسم دوباره همون بلاها سرم بياد.ممكنه اين كمرنگ شدن به خاطر سقط ماه پيشم باشه كه هنوز بتام صفر نشده؟ تو رو خدايجوابي بدين مردم از دلشوره

سلام
بله ممکن است . تیتر بتا پس از اتمام سقط ندادید؟
لکه بینی اگر تبدیل به خونریزی قاعدگی نشود بله احتمال هست که بارداری مطرح باشد البته تکرار می کنم فقط احتمالش هست...
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از اینکه جوابم رو دادید. بعد از سقط تیتر بتا دادم. (19 آذر) 1.3 بود و در برگه نوشته بود زیر بیست منفی است. من تا امروز پریود نشدم. اما ترشحات زرد رنگ دارم. که مدام فکر می کنم پریود شدم اما خبری نیست. گاهی زیر دلم درد می کنه. اگر باردار باشم با توجه به اینکه هنوز یک ماه بیشتر از سقطم نگذشته خطرناک نخواهد بود. در ضمن من الان دکتر و آزمایشگاه در دسترسم نیست که آزمایش خون بدم. اگر پریود نشدم کی می تونم دوباره بی بی چک بگذارم و مطمئن بشم. راستش هورمونام حسابی بهم ریخته، من هرگز جوش نمی زدم و الان صورتم پر جوشه.
ممکنه کامل سقط نکرده باشم؟ احتمال بارداری خارج رحم چی ممکنه این باشه وای تو این شرایط همه چیز به ذهنم می یاد و دستم به جایی بند نیست و تنها به شما دلم گرمه.

بله یعنی سقط کاملاً اتمام یافته است.
گفته می شود اغلب 4-6 هفته پس زا اتمام سقط برای پروید بعدی وقت هست. الگوی قاعدگی پس از سقط هم بر هم می خورد مثلاً گاهی بی آنکه باردرای مجددی مططرح باشد پرسود بع از سقط کوتاه و کم خونریزی و خلاصه متفاوت از سیکلهای قبل دارند.
اصلاً هم نگرانی به خودتون راه ندهید.فعلاً چیز نگران کننده ای نداریم بی بی چک بعد از تاخیر قاعدگی جواب مطمئنی خواهد داشت. اما شما هنوز تاخیری ندارید .
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون از اینکه جوابم رو دادین خیلی آروم تر شدم. با توجه به اینکه پایان سقطم 18 آذر بوده پس باید دست کم ده روز دیگه دوباره چک کنم. از دیروز تخمدان چپم مدام درد می کنه زمان سقطم هم همین ضعیت رو داشتم ممکنه باز در حال سقز باشم. لازمه کاری کنم؟ استراحت یا مصرف دارو ؟ بتای 1.3 اونم یک ماهه پیش ممکنه روی این بی بی چک اثر کرده باشه یا کمتر از حد لازمه؟ ببخشید زیاد سوال می کنم . دست خودم نیست انگار دنبال معجزه ام

سلام
از انجا که هم بتا به سطح نرمال رسیده و هم سونوی تخلیه ی کامل رو داشتید، نباید به ادامه ی سقط فکر کنیم در نتیجه اقدام خاصی لازم نیست. احتمال دارد این درد خفیف یکطرفه مربوط به تخمک گذاری شما باشد.البته احتمال دارد.
دوست عزیزم! بی بی چک کلاً برای چنین حالتی، مورد ممطئنی نیست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان