خونریزی در دوران حاملگی؟؟؟

با عرض سلام
حدود ده روز از زمان پریود من گذشته است در ماه قبل روز 10 مهر من پریود شده بودم و با توجه به اینکه دوره پریودم کاملا منظم می باشد و آخرین تست بتا که در تاریخ 13 آبان گرفتم 2600 بود
دو روز است که دچار خونریزی شده ام آیا ممکن است با توجه به تاخیر پریود و همچنین عدد بتا من هنوز حامله نباشم؟؟؟ یا اینکه حامله هستم و مشکل دیگری ممکن است پیش آمده باشد؟؟؟ در ضمن کمر درد و دل درد شدید هم دارم
البته در چند روز اخیر مبتلا به آنفلونزای فصلی هم شده ام که فقط چند روز اول را استامینفون و آموکسی سیلین با نظر پزشک مصرف کردم آیا تاثیری در خونریزی دارد؟؟؟
با تشکر

سلام
:!:با توجه به تعویق پریود و از اون مهم تر :رنج بتا و در ادامه خونریزی و درد، توصیه می کنم سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
منو از اقداماتتون بی خبر نگذارید.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و تشکر فراون
دوست عزیز خواسته بودید شما را در جریان روند درمان خود قرار دهم. تیتر آخرین بتا من 19000 بود و پزشک معالجم با توجه به بتا و اینکه درد و خونریزی کمتر شده است حاملگی طبیعی را پیش بینی کرده است و یک سونو دیگر تجویز کرده است.
اکنون چند تا سوال دارم
1- می خواستم بدانم که آیا استفاده از لوازم آرایشی و یا رنگ کردن موی سر و استفاده از لاک در دوران بارداری روی جنین تاثیری دارد یا نه؟؟؟
2- آیا در دوران بارداری می توان به مسافرت رفت؟؟؟ اگر می شود تا چند ماهگی؟؟؟
3- به پیشنهاد پزشک معالجم از قرص Multi Prenatal استفاده می کنم. با توجه به اینکه من قبلا ناراحتی معده داشتم آیا این قرص تاثیری روی معده دارد یا نه؟؟؟؟؟؟

سلام دوباره
1- به دلیل مواد شیمیایی که در رنگ مو می باشد، منع مصرف دارد؛ به خصوص در 3 ماهه ی اول
2- چنانچه مادر مشکلی در بارداری نداشته باشد، مسافرت هیچ منعی ندارد.
فقط در نظر داشته باشید در طول مسیر از بی تحرک ماندن طولانی مدت پرهیز شود. رعایت نکات بهداشتی رو هم فراموش نکنید. پیش از آن، پزشک خود را نیز در جریان بگذارید.
3- در موارد احتیاط و منع مصرف این دارو از ناراحتی معده ، ذکر نشده.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

geshin نوشته شده:با سلام و تشکر
ممنون میشم اگه در مورد لوازم آرایشی هم به توضیح مختصر بفرمایید که آبا ممکن است مشکلی ایجاد بکند یا نه؟؟؟
سلام
من از اول حاملگی خونریزی داشتم . دکتر برام سونو واژینال نوشت.انجام دادم
ساک حاملگی دیده شد وجنین درون ساک نبود. سن حاملگی حدودا 5 هفته.
دکتر گفت همه چیز خوبه برای 10 روز دیگه دوباره سونو نوشت .........من زیر دلم درد میگرفت دائمی نبود گه گاهی اینطوری میشد .........مشکل من الان این که امروز رفتم سونو معمولی گفت ساک حاملگی دیده نشد.......خودم نمیدونم باردارم یا نه .......واز این مطمئنم سقط نشد چون دهانه رحمم بسته است دکتر گفته.......حالا من چیکار کنم باید دوباره سونو واژینال انجام بدم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ در ضمن بتا من 1600 است .........لطفا منو راهنمایی کنین ..منتظر جوابتون هستم........

سلام دوباره
در مورد لاک ناخن نیز ذکر می شه که :
" لاک های ناخن مواد شیمیایی قوی ای ندارند و به علاوه این مواد نمی توانند از بستر ناخن جذب شوند و ارتباطی هم بین نقایص مادرزادی و لاک ناخن گزارش نشده است."
اگر رنگ مو منع مصرف دارد؛ اولاً به علت مواد شیمیایی درون آن ، ثانیاً به علت جذب سریع از طریق پوست سر می باشد. اما گزارشی که دال بر منع مطلق استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری باشد، هنوز داده نشده، به علاوه میزان جذبی که از طریق پوست صورت انجام می گیرد، اصلاً با میزان جذب از طریق پوست سر قابل مقایسه نیست.
اما در مورد رژ لب: مساله ای که اینجا مطرح است ، خورده شدن رژ لب می باشد و نه جذب پوستی !
برخی از مطالبی که در این مقوله درج شده اند به این شرح هستند:(چنانچه با آنها برخورد نداشتید، مطالعه کنید)
" سرب یک ماده شیمیایی است که باعث بروز سرطان می شود. وجود سرب در لوازم آرایشی از مسایلی است که در سلامت مصرف کننده آثار سوء دارد. از محصولاتی که امکان وجود سرب در آن هست، رژ لبهاست... همچنین تجربه نشان داده اغلب کارخانه های تولید کننده لوازم آرایشی برای ماندگاری بیشتر محصولات خود، از سرب استفاده می کنند. بنابراین امکان وجود سرب در لوازم آرایشی تأکید می شود روزها و ماهها باقی می ماند، بیشتر است.
* تهدیدات سربی
سرب ماده‌ای سمی است که مهم‌ترین اثرش را بر سامانه اعصاب می‌گذارد. آلودگی سرب در دراز مدت، سبب کاهش یادگیری، دشواری در زبان آموزی و ایجاد اختلالات رفتاری در افراد می‌شود. مصرف مقادیر سمی سرب، همچنین باعث کاهش بهره هوشی(IQ) شده و پرخاشگری را در افراد افزایش می‌دهد. زنان باردار و کودکان نیز از آسیب پذیرترین گروه‌ها در برابر آلودگی با سرب به‌‌شمارمی آیند، چراکه این ماده به راحتی از جفت عبورکرده، وارد مغز جنین می‌شود و از رشد و تکامل طبیعی آن جلوگیری می‌کند.از این رو، گروه‌های طرفدار سلامت لوازم آرایشی، خواستار بازبینی فرمول محصولات آرایشی آزمایش شده و حذف سرب از ترکیبات اولیه رژ لب‌ها، توسط شرکت‌های تولید کننده شده‌اند. آنها همچنین خواستار وضع قوانین سخت گیرانه‌تر سازمان غذا و دارو(FDA) در حمایت از مصرف کنندگان خانگی لوازم آرایشی هستند. "
اینها صرفاً مطالبی ست که در این زمینه بیان شده اما در عین حال یادآوری می کنم که در کنا ر تمام این بحث و گفتگوها، نظر خیلی از متخصصین بر عدم ممنوعیت استفاده از کلیه لوازم آرایش می باشد و تنها استفاده از رنگ مو را منع می کنند...)
توصیه من اینه که از اونجایی که در مورد رژ لب های حاوی سرب، بحث و گفنگو بسیار زیاده، اگر سعی بشه که استفاده از اونها تا حد امکان محدود باشه اطمینان خاطر مادر قطعاً بیشتر خواهد بود.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
در مورد وضعیتی که ذکر می کنید،تشخیص قطعی تنها باید توسط پزشک بالینی شما انجام بگیره.
چنانچه چند سونوی متوالی ، ساک حاملگی فاقد جنین را گزارش کنند، حاملگی پوچ به اثبات می رسد.
در مورد سونوی مجدد: پس از مراجعه به پزشک بالینی ، چنانچه لازم بدونند براتون درخواست می کنند.
ضمن توکل به خدا، سعی کنید آروم باشید و من رو نیز از اقداماتتون مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد.من برای روز چهارشنبه سونوی واژینال دارم.........من از 2روز قبل خونریزی ودرد خوب شده وخونریزی من تبدیل به خون ابه شده ........... نمیدونم برم سونو یا نه ؟؟؟؟اگه این دفعه برم سونو ساک حاملگی دیده نشه یعنی دفع شده ...........چطور امکان دفع هست وقتی دهانه رحم بسته است .........تورو خدا کمکم کنین من دارم دیونه میشم شوهرم خیلی بچه دوست داره ......امکان این که سری قبل تو سونوی معمولی نشان نداده چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟/// منتظر جوابتون هستم.................اگه ممکن سوال قبل منو مطالعه بفرماین بیشتر در جریان قرار میگرین :roll:

سلام عزیزم
وضعیتی که شما درآن قرار دارید، شرایط نادری نیست؛ پس قبل از هر چیز سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید.
با توجه به اینکه یک سونو ساک حاملگی خالی دیده شده و در یک سونوی دیگر، هیچ اثری از بارداری مشاهده نشده؛ قطع و یقین باید سونویی دیگری جهت تائید یکی از این دو وضعیت داشته باشیم.
* سونوی ترانس واژینال برای این قبیل بررسی ها ارجح است. *
در کنار اون، اطلاع از روند کاهش یا افزایش رنج بتا از اهمیت بالایی برای تشخیص برخوردار است. در واقع داشتن یک رنج از بتا نمی تونه خیلی کمک کننده باشه.
اگر سونوی جدیدی که انجام دادید، سونوی دوم رو تائید نکرد، شرایط کاملاً تغییر خواهد کرد.
ولی اگرمجدداً، صحت سونوی دوم برای ما اثبات شد، احتمال داره حالات زیر مطرح بشه:
1-چنانچه روند کاهشی در بتا داشته باشیم، احتمال سقط مطرح می شود.( در نظر داشته باشید که دفع ساک حاملگی ، الزاماً با مشاهده ی بقایای واضح نباید صورت بگیره، چه بسا سقط های کاملی رو داشتیم که مادر متوجه اون نشده )
2-چنانچه همچنان در سونو هیچ ساکی دیده نشود و رنج بتا رو به افزایش باشد، بررسی های بعدی جهت رد کردن عوامل دیگری نظیر کولیوکارسینوم ها و ... ضرورت پیدا می کنه.
3-احتمال نادر دیگری هم هست که پسودوساک نامیده می شه یعنی ساک حاملگی کاذب ( که ذکر می شه ممکنه بر اثر ایجاد شایط هورمونی خاصی در بدن، اجتماعی از ترشحات و لخته خون ، نمای یک ساک حاملگی را به خود بگیرد، که احتمال داره به شکل خونریزی دفع آن ها صورت بگیرد.)
مجدداً تاکید می کنم کلیه مطالب ذکر شده، صرفاً بیان احتمالات تئوری ست و در حالت بالینی، ممکنه تمام شرایط به گونه ای دیگه باشه، و تشخیص این وضعیت، فقط به گفته ی پزشک بالینی شما صورت می گیره.
دوست عزیز! احساس مبهمی رو که در مورد وضعیتتون دارید، درک می کنم، ولی بدونید در کنار تمام اقداماتی که انجام می دید، بهترین لطفی که می تونید به خودتون بکنید اینه که اولاً همه چیز رو به خدایی بسپرید که به خیر و صلاح آگاه تر از ماست، و بعد از اون در تمام شرایط آرامش رو در خانوادتون برقرار کنید.
از خدای مهربون آرزوی بهترین ها رو براتون دارم.
من رو اقداماتتون مطلع کنید...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام با تشکر از راهنمایی شما ...........من امروز سونوی واژینال انجام دادمدرسونوی چیز دیده نشد به گفته پزشک ساک دفع شده ........ورحم من کاملا خالی هست و الان هیچ گون لک وخونریزی ندارم ............میخواستم بیدونم کی برای بارداری دوم اقدام کنم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون از راهنمای شما ..............با سپاس فراوان

دوست عزیزم سلام
از این که مجبور به القای سقط با روش های درمانی نشدید، براتون خوشحالم.
1) زیر نظر پزشکتون از پایین آمدن رنج بتا هم مطمئن شوید. و در صورت ادامه ی خونریزی و یا هر علامت دیگری، پزشکتون رو مطلع کنید.
2) 16-22 روز بعد از سقط اوج ترشح LH را داریم که پس از آن پروژسترونی که بعد از سقط دچار افت شده بود، نیز افزایش می یابد.
نتیجه این می شه که : ممکنه تخمک گذاری دوهفته بعد از سقط از سرگرفته شود.
3) حداقل فاصله زمانی برای بارداری بعد از سقط ، 3 ماه است.
بنابراین برای جلوگیری از بارداری ، باید روش موثری بلافاصله پس از سقط شروع شود.
4) در این فاصله به شدت مراقب سلامتی و تغذیه خودتون باشید. فراموش نکنید که بارداری بعدی شما مانند تمام بارداری ها نیازمند جسم و روحی سلامت و شادست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان