سلام
مینا جان! در این سونو بقایای باردار ی هنوز به ضخامت 11 میلی پابرجاست و چیزی که بیشتر نگران کننده است این است و نه اندازه رحم. البته اندازه رحم طبیعی همانطور که می دانید 70*25*20 است . ولی نسبت به سونوی قبلی افزایش نداشته است.
کورپوس لوتئوم هم کیستی ست که در تخمدان در ابتدای برخی بارداری ها به وجود می آید و با پیشرفت بارداری خود به خود از بین می رود و به همین نسبت انتظار داریم با قطع حاملگی پابرجا نماند.
به هرحال دوست عزیز مهم ترین مساله باقی ماندن بقایا ست که مدت زمان زیادی طول کشیده است و این اصلاً به نفع سلامت شما نیست و رنج عفونت و .. در این موارد بسیار بالاست توصیه می کنم سریعاً به بهترین پزک حاذقی که می شناسید مراجعه کنید و برای بهرتین گزینه را از ایشان مشورت گرفته و در اولین فرصت اجرا کنید.

كارشناس مامايي فيروز

سلام
سال نو مبارک، امیدوارم سالی سرشار از خوبی و موفقیت برای شما باشد
من مجدداً ساکشن کردم (در 27 اسفند) و بلاخره در سونوگرافی که در 28 اسفند انجام دادم هیچ نشانه ای از بقایا موجود نبود، البته سونوگرافی معمولی انجام دادم و TV نکردم، سه روز لکه بینی داشتم و بعد دیگه هیچ چیزی وجود نداشت و همه چیز تا الان عادی بود، در سونوگرافی فولیکولی به اندازه 16 میلیمتر هم دیده شده بود، میخواستم ببینم حدوداً کی پریود میشم؟یکم نگرانم نکنه چسبندگی پیدا کرده باشم و پریود نشم، تا کی میتونم صبر کنم؟
ممنون از توجهتون

سلام
مینا جان! شما هم سال خوبی داشته باشید و امیدوارم این سال سال گرفتن هدیه کوچکتون از خدا باشه...
نمی شود دقیقاً معین کرد اما اغلب افراد ممکن است 2 هفته پس از اتمام سقط تخمک گذاری کرده و 4-6 هفته بعد از اتمام سقط؛ پریود شوند.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون برای پاسختون
راستش کمی استرس و نگرانی در من بوجود اومده: من آخرین بار سونوی شکمی دادم که گفت هیچ بقایا و اثری از حاملگی نیست ولی من نگرانم نکنه با سونو مشخص نشده باشه،همچین چیزی امکان داره؟ با توجه به اینکه من از دو روز بعد از سونوگرافی تا الان که حدود 15 روز میشه دیگه هیچ لکه بینی، خونریزی یا مورد مشکوکی ندارم، به نظرتون سونوگرافی واژینال لازمه برای اطمینان؟یا به نتیجه سونوگرافی شکمی اطمینان کنم؟

درضمن من هم اکنون با کاندوم جلوگیری میکنم، خیلی میترسم ازینکه دوباره حامله شم، درشرایط الانِ من که هنوز پریود نشدم میتونم از قرص هم استفاده کنم؟شما روش امن تر و بهتری برای جلوگیری سراغ ندارین که همراه با کاندوم استفاده کنم؟ خیلی نگران دوباره حامله شدن هستم مخصوصن که بسیاری از دوستام با وجود استفاده از کاندوم،حامله شدن.برای همین میخوام حداقل دو روش رو با هم استفاده کنم که از استرسهام کم بشه
منتظر پاسختون هستم و بسیار متشکرم از وقتی که میگذارید

راستش مول بودن کاملاً رد شد و نتایج کورتاژ وضعیت نرمال و طبیعی را گزارش کرده بود
منظورتون از قرصهای جلوگیری، Ld هست؟ هنوز پریود نشدم چطور میتونم استفاده کنم؟

نحوه مصرف شروع از روز اول قاعدگی و ادامه تا 21 روزاست و 7 روز استراحت و شروع مجدد البته زیر نظر درمانگر !چون هنوز قاعده نشدهاید با انچام آزمایش باید شروع کنید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و تشکر فراوان بابت توجه و پاسخ دادنتان
اگر خاطرتان باشد من مجدداً در 27 اسفند ساکشن کردم و 28 اسفند که سونو انجام دادم بقایا دفع شده بود و همه چیز نرمال گزارش شد و همانطور که گفتم هیچ خونریزی و لکه بینی نداشتم...پنجشنبه هفته پیش و شنبه این هفته هربار یک لکه خیلی خیلی کمرنگ دیدم...باتوجه به اینکه قبل از سقط من همیشه از یک هفته قبل پریود لکه بینی داشتم آیا ممکن است اینها مربوط به پریود باشه؟ من نگرانم نکنه باز حامله شده باشم،البته با کاندوم جلوگیری داشتم
تا کی برای پریود میتونم صبر کنم؟ و آیا این لکه بینی طبیعیه؟

پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
كارشناس مامايي فيروز

سلام
از سایت خوب و پاسخدهی سریعتون باز هم تشکر میکنم
من دو روزه لکه بینی دارم که بصورت قهوه ای رنگ است،دیشب هم بعد از نزدیکی مقدار کمی خون آمد که رنگی مابین قهوه ای و قرمز داشت (قرمز یا قهوه ای بودنش قابل تشخیص نبود).به نظرتون اینها طبیعیه؟همونطور که در پستهای پیشین هم گفتم من همیشه قبل از پریود، لکه بینی داشتم اما رنگ قهوه ایش برام عجیب و نگران کننده شده.
منتظرم
ممنون

سلام
من بلاخره جمعه پريود شدم، مثل پريودهاي قبليم درد داشتم زياد که تا عصر هم ادامه پيدا کرد و مجبور شدم ژلوفن بخورم، من قبلن پريودام هميشه دو روز بود ولي مقدارش زياد بود، مثلا روز اول سه تا نواربهداشتي عوض ميکردم و روز دوم يکي يا دو تا، از روز سوم هم قطع ميشد و بصورت لکه بيني بود اما ايندفعه روز اول فقط يک نوار عوض کردم و روز دوم هم از عصر ديگه قطع شد، درحقيقت مقدارش کم بود...يکم نگران شدم نکنه حامله باشم، آخه دفعه پيش هم که حامله بودم خونريزي کمي داشتم که لانه گزيني محسوب شد. البته من اين ماه همش جلوگيري داشتم و اگه 14 روز قبل پريودم تخمک گذاري انجام شده باشه، من در 14+_2 روز هم نزديکي نداشتم حتي بيشتر...به نظرتون بيبي چک کي نشون ميده تا خيالم راحت بشه؟و کلا به نظرتون مقدار کم پريودم طبيعيه؟
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان