من جمعه 26 فروردين پريود شدم،امروز پنجمين روز است و تا ديروز لکه بيني خيلي خفيف داشتم اما ديگه قطع شده...من جلوگيري داشتم، در روزهاي تخمکگذاري نزديکي نداشتم،چطوري آخه ممکنه حامله باشم؟ کي بيبي چک مشخص ميکنه؟

مینای عزیز! در صورت برخورد با خونریزی غیر طبیعی رحمی اولین اقدام از نظر علمی: رد بارداری ست.
به همین جهت توصیه به انجام آزمایش بارداری دارم که دقت بالاتری از بی بی چک دارد.(البته صحیح این است که تصمیم گیری برای این خونریزی غیر طبیعی بالینی صورت گیرد)
كارشناس مامايي فيروز

ممکنه بهم ریختگی هورمونی باشه؟آخه این اولین پریود بعد سقط هست
میشه به من بگین حدوداً کی باید نزدیکی انجام میشده که این خونریزی رو ناشی از لانه گزینی درنظر بگیریم؟
من تمام این مدت با کاندوم جلوگیری داشتم و حتی یک لحظه و یکبارر و حتی یک ثانیه هم بدون استفاده از کاندوم نبوده...چطور ممکنه آخه؟حتی بعدش کاندوم رو هم چک کردم
نظر شما اینه که من آزمایش خون بدم؟تیتر بتا؟
خیلی نگران شدم...لطفاً همه سؤالاتم رو جواب بدین...خیلی استرس دارم

سلام
دوست عزیزم اگر به روش پیشگیری تون مطمئنید احتمال کمتر یدارد(اما به هر حال از لحاظ علمی، چک بارداری اولین اقدام است) اما بازهم از طرفی قاعدگی های بعد از یک سقط انتظار نداریم کاملاً نرمال باشند.
در مورد لانه گزینی : اگر خونریزیی مربوط به لانه گزینی بوده باشد یعین که 9-11 روز پیش از آن تخمک گذاری بوده که منجر به لقاح شده است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیزم اگر به روش پیشگیری تون مطمئنید احتمال کمتر یدارد(اما به هر حال از لحاظ علمی، چک بارداری اولین اقدام است) اما بازهم از طرفی قاعدگی های بعد از یک سقط انتظار نداریم کاملاً نرمال باشند.
در مورد لانه گزینی : اگر خونریزیی مربوط به لانه گزینی بوده باشد یعین که 9-11 روز پیش از آن تخمک گذاری بوده که منجر به لقاح شده است.
كارشناس مامايي فيروز

Re: خونريزي بعد از کورتاژ

سلام وقت بخیر
من حدود ۴۵ روز پیش کورتاژ داشتم.یعنی ۱۵ دیماه بعد یکماه یعنی ۱۵ بهمن پریود شدم و ۴ اسفندخونریزی داشتم وسونو داخلی دادم و بعد رفتم برای بر طرف کردن بقایا جا مونده و... یک روز در حد لکه خونریزی داشتم. از شبش مجدد خونریزی دارم.روی نوار چیزی رویت نمیشه به محض رفتن دستشویی یک الی دو قطره خون میاد ورنگ سرخابی تیره داره مثل خونریزی پریود قرمزه قرمز نیست.دکتر قرص مفنامیک اسید و سفالکسین۵۰۰ و آهن و توصیه به خوردن آب فراوان کرده.الان استرس و نگرانی دارم آیا خونریزی طبیعیه و کی تموم میشه. دکترم گفته تا دو روز دیگه صبر کن و سونو واژینال بده البته میگن طبیعیه اما من استرس دارم آخه ۲۱ روزه مدام از نوار استفاده میکنم خسته شدم. کی به حالت عادی بر میگرده.
از لحاظ مراقبت و نزدیکی همه رو رعایت میکنم فقط نگران تموم نشدن خونریزی ام و دیگه طاقت کورتاژ و عمل و بستری و بیمارستان ندارم
لطفا راهنماییم کنید.ممنون از شما

سلام دوست عزیز
معمولا ۴-۶هفته پس از سقط خونریزی پریود شروع میشود در صورتیکه بعد از کورتاژ سونو انجام داده اید و اثری از بقایا ی بارداری در سونو دیده نشده به احتمال قوی پریود شده اید و جهت کاهش خونریزی میتوانید از مفنامیک اسیداستفاده نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من از وقتی که ازدواج کردم مشکلات زیادی تو زندگیم شروع شد بعضی وقتا آنقدر داخل خانه کار میکردم حوصله بلند شدن و راه رفتن تو خونه رو نداشتم چون شوهرم شبا ساعتای 9 میرسید خونه من اکثرا خواب بودم این تایم تا جایی ک به مشکلات زیادی برخورد کردمو ب جایی رسید که میخواستیم جدا شیم ولی توی اینترنت با گروهی آشنا شدم که کار فیزیوتراپی در منزل را انجام میدادن با خودم گفتم بزار امتحان کنم تا بتونم وقت بیشتری رو برای شوهرم داشته باشم اون شرکت کارطب سوزنی در منزل هم انجام میدادن بعد از حدود یه هفته و پول خرج کردن ب نتیجه رسیدم وحال دلمون خوبه نظر شما چیه شمام ب این مشکلات خوردین؟چه جوری حلش کردین؟حل مفید بودن دارین تو زندگیتون؟   

ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان