بقایا یا عفونت؟

سلام من یک ماه پیش سقط داشتم و سونو گفت ۲۷ میلی بقایا هست . ۵ روز پیش سایتوتک مصرف کردم طبق تجویز تا دفع بشه. الان عذر میخام ولی تیکه های خیلی کوچیک سفید رنگ دفع میشه ازم . اینا نشونه عفونته یا چی؟ بقایای دفع از جنین ب شکل لخته عادی هست ؟؟

Re: بقایا یا عفونت؟

سلام دوست عزیز
احتمالا بقایا همراه با ترشحات قارچی واژن که به رنگ سفید هستند دفع میشود. بله معمولا بقایا همراه با لخته دفع میشوند. اگر یک ماه پیش سقط داشته اید حتما هرچه زودتر سونو کنترل انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام،اول تیرماه سقط حاصل از بارداری پوچ داشتم اما ناقص، دکتر گفت ۲۲ میلی متر مونده خودش دفع میشه الان که یک ماه ونیم میگذره بازهم بعضی اوقات لکه یا لخته خون میبینم و رفع نشد دکتر گفت سنو واژینال بده،داخل سنو نوشته تصویر توده هتروژن به ابعاد۱۵×۲۳×۲۰ میلی متری در فوندوس کاویته رحم مشاهده میشودکه دارای واسکلاریته است ومطرح کننده رزیدوی بارداری گرید ۲می باشد،تخمدان چپ دارای کیست اکوفری۳۸ میلی متر فاقد سپتاوندول جداری می باشد.تخمدان راست به ابعاد۱۰×۲۲میلی مترفاقد ضایعه پاتولوژیک میباشد.مایع آزاد مختصر در کولدوساک خلفی رویت گردید،به چه معنی می باشد واینکه چه باید انجام دهم؟

سلام دوست عزیز
زمانی که بقایا دارای واسکولاریته هستند یعنی چسبندگی دارند و حتما باید با کورتاژ خارج شوند در اولین فرصت جهت درمان به بیمارستان مراجعه نمایید در صورت عدم درمان امکان خونریزی های نامنظم رحمی، عفونت رحم و حتی مشکلات انعقادی و... وجود دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام، یکم تیرماه سقط ناقص دلشتم ، بعد از یک ونیم ماه سونوی واژینال انجام دادم گفتن ۲۰ میلی متر بقایاداری که چندروزی کمی لخته خارج شد و خونریزم خیلی کم شد الان پرید شدم و خونریزی شدیدتر از پریدی های قبل سقطم دارم آیا بقایای باقیمانده با پریدی خارج میشه؟

سلام دوست عزیز
وجود بقایای بارداری باعث خونریزیهای شدید میشود و در صورتیکه با این پریود دفع نشود باید از طریق کورتاز اقدام به خروج نمایید. بنابراین بعد از اتمام پریود حتما سونو انجام دهید تا مطمئن شوید بقایا دفع شده یا نه؟ در صورت عدم دفع احتمال عفونت و خونریزیهای نامنظم در آینده بیشتر میشود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 49 مهمان