بقایا بعدکورتاژ

سلام.من دوماه پیش بخاطر مشکلات جنین وسندروم دوان تو۱۸هفته باقرص مزو سقط کردم و همون روزکورتاژو۱ماه خونریزی و لک داشتم و بعد دوهفته قطع شد بعدش پریودشدم و الان ۱هفته ازپریودز میگذره لک قهوه ای دارم سونو واژینال رفتم گفت ۲.۵سانت بقابا اما ی چی نوشته توسونو نگران شدم تونت سرچ کردم از سلول سرطانی واینا میگفت توروخدا راهنمایی کنید.دکترقرص متیل داد وال دی دادگفت دفع نشدمجدد کورتاژ
نوشته هیپرواسکولاریته شدید در این ناحیه از میومتر دیده می شود (بیماری تروفوبلاستیک R/O ?)

Re: بقایا بعدکورتاژ

سلام دوست عزیز
جای نگرانی نیست، هنوز تشخیص قطعی داده نشده و فقط امکان وجود این مشکل در سونو مطرح شده است. بنابراین در ابتدا باید وجود این مشکل تشخیص داده شود. جهت تشخیص بهتر است آزمایش تیتر بتا انجام دهید در صورتیکه میزان هورمون بتا پایدار یا بالارونده باشد درجهت درمان اقدام نمایید. درمان هم با توجه به اینکه در چه مرحله ای از بیماری باشید متفاوت خواهد بود
كارشناس مامايي فيروز

سلام وارادت سه ماه از سقط میگزره اولین اقدامم بود.برای حاملگی ک باامپول و تحت نظر سقط کردم. این ماه پریودیم همراه با لخته بود ک سونو دادم ..تو سونو اومده. رحم داری ابعاد ۴۷*۳۷*۵۴با اکوی میومترهموژن رویت شد.یک فیبروم ساب سروزال به دیامتر ۲۲میلی متردر دیواره راست رحم، یک توده هایپواکو به ابعاد ۴*۹ میلی متر در بخش فوندال آندومتر دیده شد ک در برسی کالر داپلر فاقد فلوی غیر طبیعی و مطرح کننده اسکار غیر فعال بقایا قبلی است. تخمدان راست ابعاد ۲۲*۳۱و تخمدان چپ۱۹*۳۰با اکوی پارانشیمال نرمال...راهنماییم میکنی. ۳۵ سالمه ومیخوام اقدام کنم برای بارداری. دکتر برام ۱۰ تا قرص متیل ارگونوین تجویز کرد ک استفاده کردم.. ممنون از راهنمای تون

همکاری در فروش و خرید سویق فروشگاه اینترنتی رزسا

اگر قصد دارید که محصولات ارگانیک و کاملا طبیعی را از فروشگاه های اینترنتی موجود در سراسر وب داشته باشید به شما پیشنهاد میکنیم که می توانید برای خرید سویق از فروشگاه اینترنتی رزسا سفارش خود را انجام دهید و با ارسال رایگان خرید این کالا را تجربه کنید.

باران راد نوشته شده:
سه‌شنبه 23 فروردین 1401, 11:49 pm
این ماه به نظرتون میتونم اقدام کنم‌برای بارداری مشکلی نیست؟برای این مقدار بقایا احتمال کورتاژ هست؟ ممنون از راهنمایی تون
سلام دوست عزیز
جهت بارداری بهتر است در ابتدا سیکل فاعدگی مرتب شود. معمولا بقایای زیر یک سانتی متر نیازی به کورتاژ ندارند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان