تفسیر جواب سونو

[
IMG_20200326_123403.jpg
سلام ممنون میشم کمکم کنین.
من در هفته 4یا 5 بارداری سایتوتک استفاده کردم و یک روز خونریزی خفیف و تا یکماه هم لکه داشتم. چیز خاصی ندیدم خارج بشه جز یه چیز سفید رنگ خیییلی کوچک ب اندازه یک سانت شبیه جنین تخم مرغ.
یک هفته بعد سونو دادم گفت اندازه ساک نرماله اما ساک خالیه و جنین و کیسه زرده دیده نشده.

یک ماه گذشت و من مجدد رفتم سونوی شکمی انجام دادم. گفتن هفته 8 بارداری هستم و سایز ساک 32بود. کیسه زرده و امبریو هم دیده شد. اما جنین و ضربان قلب رویت نشد. و سقط خود به خودی تشخیص دادن.

میخاستم بدونم ایا با وجود مرگ جنین باز هم کیسه زرده تشکیل میشه؟
ایا جنین من همون اول دفع شده؟ اگر بله، مگر میشه فقط جنین سقط بشه و تمام محصولات بارداری سالم بمونن و متلاشی نشن یا اسیبی نبینن؟
ممکنه جنین داخل رحمم تو 4 هفتگی مرده باشه اما دفع نشده باشه؟
امیدی هست جنینم هنوز زنده باشه و دیده بشه؟
میخام بدونم الان تو چه وضعیتی هستم؟؟
لطفا کمکم کنین. دکترم زورش میاد دو کلمه حرف بزنه و نه اخلاق داره و نه انصاف و من موندم و کلی نگرانی و ابهام!

Re: تفسیر جواب سونو

سلام دوست عزیز
یکی از اولین نشانه های بارداری در سونوگرافی ساک حاملگی است.پس از مشاهده ساک نشانه مثبت دیگر بارداری ،مشاهده کیسه زرده است .به همین دلیل در سونو اول این نشانه ها دیده شد اما فتال پل که در نهایت تبدیل به جنین میشود وبعد از ساک و کیسه زرده در سونو قابل مشاهده است به دلیل مصرف سایتوتک به رشد کافی نرسیده و از بین رفته است و به همین دلیل در سونوفعلی ساک و کیسه زرده فاقد جنین میباشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید خدمت خانم دکتر عزیز
خانم دکتر من اقدام بارداری کردم با تخمدان pcoامپول هاچ سی جی و لتروزل و قرص دگزامتازون مصرف کردم تخمدانها حاوی فلکول متعدد ۱۴ و۱۵ بود در ۱۴ قاعدگی ودکتر گفتن فقط اقدام کن ی شب در میان شیاف پرژسترونم دو روز زدم الان با وجود ۵۰ روز از اخرین قاعدگی البته من فقط با دارو هم قاعده میشم ولی هنوز ن پری شدم ن تستام مثبت البته بعد چتد ساعت ی هاله میندازن ولی چند وقته هر چ میزنم همیجورن آمپول پرژسترونم زدم ۸ روز گذشته ولی بازم پری نشدم الان باید چکار کنم ایا امکانش هست کیست شده باشن فلیکولا وچرا با مصرف دارو بازم پری نشدم زیر دلم هم درد میکنه گاهی وقتا میشه راهنماییم کنین چکار کنم ممنون میشم امکان خطا در تست خانگی هست

parsasadat نوشته شده:
شنبه 9 فروردین 1399, 5:59 pm
سلام خسته نباشید خدمت خانم دکتر عزیز
خانم دکتر من اقدام بارداری کردم با تخمدان pcoامپول هاچ سی جی و لتروزل و قرص دگزامتازون مصرف کردم تخمدانها حاوی فلکول متعدد ۱۴ و۱۵ بود در ۱۴ قاعدگی ودکتر گفتن فقط اقدام کن ی شب در میان شیاف پرژسترونم دو روز زدم الان با وجود ۵۰ روز از اخرین قاعدگی البته من فقط با دارو هم قاعده میشم ولی هنوز ن پری شدم ن تستام مثبت البته بعد چتد ساعت ی هاله میندازن ولی چند وقته هر چ میزنم همیجورن آمپول پرژسترونم زدم ۸ روز گذشته ولی بازم پری نشدم الان باید چکار کنم ایا امکانش هست کیست شده باشن فلیکولا وچرا با مصرف دارو بازم پری نشدم زیر دلم هم درد میکنه گاهی وقتا میشه راهنماییم کنین چکار کنم ممنون میشم امکان خطا در تست خانگی هست

سلام دوست عزیز
موارد مثبت کاذب و منفی کاذب در بی بی چک‌ها زیاد دیده می‌شود بهتر بود ابتدا یک آزمایش بتا انجام می دادید در صورت باردار نبودن آمپول پروژسترون می زدید. ولی بعد از تزریق آمپول پروژسترون میتوانید تا دو هفته منتظر بمانید در صورتیکه پریود نشدید برای اقدامات بعدی به درمانگرتان مراجعه نمایید.با همه این اوصاف من هنوز هم توصیه میکنم یک آزمایش بتا انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان