باسلام
ممنون از راهنمایتون. ولی یک چیزی که می خوام بگم اینه که من در این نه هفته بارداری پیش یک دکتر رفتم و اون دکتر هم هیچ آزمایش سونویی به من نداد و فقط با آزمایش های مثل آزمایش ادرار تأیید کرد که من حامله ام یعنی من اصلا نمی دونم که جنین تشکیل شده بود یا نه؟ چون از کار این دکتر راضی نبودم بنابراین در همان زمان به دنبال دکتر می گشتم و بعد از تحقیق زیاد دکتری رو انتخاب کردم که قرار بود فردای همان شبی که من سقط کردم ایشان را ملاقات نمایم ولی هرگز این اتفاق نیافتاد.
حالا سوال من اینکه از این جواب آزمایش نمیشه فهمید که حاملگی داشته ام یا اینکه حامگی پوچ داشتم؟ و دیگر اینکه آیا اینکه حاملگی بوده یا نبوده فرقی در مراقبتهای بعدی برای بارداری می کند یا نه؟ چون واقعا نگرانم و هرروز به این موضوع فکر می کنم.

درضمن چیزی که یادم رفت بگم این بود که بعد از سقط دکترپنج عدد قرص زیناتZINAAT 500 داد که برای همون عفونت که نمی دونم کافی بود یانه؟ و آیا باید باز هم قرص مصرف کنم یا نه؟ و اینکه چطور عفونت در زمان حاملگی رخ می ده؟ و بعد از سقط که حدود دوهفته گذشته بود باز به پزشک مراجعه کردم و سونوی شکمی انجام داد که گفت همه چیز خوبه؟ حالا در ادامه باید چه کارهای انجام دهم؟
ببخشید که سوالها طولانی شد :oops:

سلام
النای عزیز
اگر سونویی در طول بارداری، انجام نشده باشد و محصولات سقط شده نیز، توسط پاتولوژی بررسی نشود، راه تشخیص دیگری نیست.البته در سقط های خودبه خود و زودرس و بدون درد و سایر علائم، شک به حاملگی پوچ بیشتر است.
مساله ای که هست برای اقدامات بارداری بعدی شما تفاوت چندانی نمی کند. چرا که برای بار اول هیچکدام نیازمند بررسی نیستند.
به هر حال النای عزیز خدا رو شکر که شما الان سلامت هستید و مشکلی ندارید. مهم اینه که به گذشته و اتفاقات اون دیگه فکر نکنید و چشمتون به آینده و یه نی نی خوشگل باشه. فقط حتماً حواستون باشه تا قبل از اقدام به بارداری تحت نظر یک پزشک مجرب باشید.
سونویی که انجام دادید اقدام مفید و به جایی بوده و خیلی خوبه که نرمال بوده، آزمایشات پیش از بارداری رو هم انجام دادید؟
(نظیر بررسی از نظر کم خونی، هورمون ها از نظر تیروئید و ... غربالگری ایدز و هپاتیت و ...؟) اسیدفولیک هم می خورید؟
در حاملگی هم مانند هر زمان دیگری احتمال ابتلا به عفونت هست. فقط باید پیش از بارداری مادر از نظر ردّ عفونت، معاینه شود و در طول بارداری هم حواس مادر مراقب ترشحات عفونی و سایر علائم عفونت باشه. در مورد درمان آن نیز تا وقتی درمانگر شما توصیه کردند باید دارو مصرف شود و نه بیشتر.
الناجان با آرزوی کامیابی و روزهای شیرین به خدا می سپارمتون.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره
عزیزم از خدای مهربان خواستارم که در هر شرایطی هستید، بهترین شرایط برای شما و نی نی رقم بخوره...
راستی عزیزم در کم کاری تیروئید در ضمن بارداری، بسته به تشخیص پزشک ممکنه دوز لووتیروکسین افزایش داده شود یعنی طبیعت بارداری این افزایش را می طلبد به شما چه توصیه ای شده؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من تا حالا 3 بار در هفته 7 سقط کردم دکتر وتسم عکس رنگی رحم نوشته با آزمایش ژنتیک . خیلی میترسم باید چی کار کنم . ممکنه اصلا بچه دار نشم ؟ :?:

دوست عزیزم قبل از هر چیز نگرانی را از خودتان دور کنید !
اگر خدا بخواهد شما هم بزودی مامان خواهید شد !
در حال حاضر تقریبا تمام علل نازایی قابل درمان هستند پس جایی برای نگرانی وجود ندارد و نیاز به تشخیص دقیق است آزمایشات خواسته شده خوب و مورد نیاز هستند با پیگیری انها ان شائالله شما نیز صاحب فرزند خواهید شد !
كارشناس مامايي فيروز

سلام من دو ماه پیش یه سقط داشتم که بعدش دکتر به من قرص آهن و ویتامین ای داد که با خوردن اونها یبوست شدم و داخل مدفوعم خون دیده شده با اینحال که دیگه قرص نمیخورم ولی باز هم بعضی روزها بعد اجابت مزاج درد دارم ویه کمی هم خون میاد میتونه به علت سقط باشه یا نه؟

سلام
تینای عزیز! موردی که می فرمائید نیازمند معاینه ی بالینی ست.ممکن است به دنبال یک یبوست جدی (حال به هر دلیل:داروهای پس از سقط یا ...)به وجود آمده باشد و در نتیجه آسیب ایجاد شده به هنگام اجابت مزاج کمی خونریزی ایجاد کند اما برای افتراق آن از مدفوع خونی و یا خون در مدفوع که علل مختلفی(نظر التهاب کولون و ...) دارند باید پیگیری بالینی بفرمائید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 4 ماه پیش یه سقط داشتم و از انروز به بعد 5 کیلو اضافه کرده ام قبلا براحتی لاغر میشدم اما حالا خیلی تلاش میکنم ولی لاغر نمیشم با توجه به اینکه 2 ماه دیگر میخوام برای بارداری اقدام کنم ایا لازمه که یه رژیم فوری بگیرم?

سلام من عکس رنگی رو گرفتم . به من گفتن یه مقدار کم چسبندگی داشتم که با گرفتن عکس رفع شده . توی سونو گرافی هم همه چیز نرمال بود فقط تعداد فولیکول ها 5 تا بود . آزمایش ژنتیک هم دادم هنوز جوابش اماده نشده . احتمال داره سقط جنین ها به خاطر تعداد کم فولیکول ها و یا اون یه مقدار چسبندگی باشه ؟ :?

سلام
دوست عزیز تشخیص با متخصص شماست که از روند علت یابی سقظ شما آگاه است و به این شکل نمی توانیم حتی احتمال بدهیم. اما چسبند گی ها بیشترین مشکلی که ایجاد می کنند تاتوانی و یا تاخیر در باروری ست. تعداد فولیکولهای تخمدان اگر منظورتان است اصلاً در هر سیکل فقط باید یک فولیکول رشد کرده و آزاد شود و نه بیشتر.
كارشناس مامايي فيروز

اخه به من گفتن باید تعداد فولیکول ها 18 تا باشه . من خیلی نگرانم .
تحمل این موضوع برام سخت شده . دکترم میگه جلوگیری نداشته باشم . اما تازه 2 ماه و نیم از سومین سقطم گذشته . نمیدونم چی کار کنم . میترسم دوباره سقط کنم . این موضوع از نظر روحی خیلی روم اثر گذاشته . :cry:
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان