سقط دوباره؟؟؟؟؟؟؟؟

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده 26 ساله هستم و از اول بلوغم به دلیل بالا بودن هورمون پرولاکتین (تا حدودng/ml 90) پریودهای کاملا نامنظمی داشتم(از 30روز تا 60روز متفاوت)
آخرین پریودم 12 خرداد بود و10 روز طول کشید همزمان با پریود متوجه خروج لخته هایی کوچک شبیه بافت شدم اما چون قبل از پریود بیبی چک منفی بود اعتنایی نکردم (چون پریود قبلیش 1 اردیبهشت بود و 10 روز تاخیر داشت بیبی چک گذاشتم البته 10 روز تاخیر در من عموما طبیعی بوده است) 10 روز بعد از اتمام پریودم در20 خرداد با شروع تخمک گذاری اقدام به بارداری کردم حدود 20 تیر نتیجه بیبی چک مثبت شد 23 تیر آزمایش خون دادم مثبت شد اما میزان هورمونم بسیار کم بود که مسئول آزمایشگاه گفت زود آزمایش دادم از روز 25 تیر لکه بینی شروع شد دکتر رفتم سونوگرافی گفت ابدا حامله نیستم الان 3 روز گذشته خونریزیم زیاد شده خونریزیم به صورت مقدار زیادی خون تیره رنگه
ایا جواب مثبت آزمایش در اثر سقط در ماه قبل بوده یا اینکه این ماه باردارشدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خونریزی الان من پریود هست یا سقط دوباره ی جنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ضمنا دکترسونوگرافی گفت حاملگی خارج رحم هم ندارم و همه چیز در رحم کاملا نرمال و سالم هست و ابعاد رحم هم 73*48*42 هست
خیلی میترسم کمکم کنید

Re: سقط دوباره؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
حتی اگر سقط هم بوده الان در سونو خداروشکر تخلیه است نگران نباشید.
فقط برای این که مطمئن باشیم از بارداری فعلاً خبری نیست این ماه نبوده و... تکرار آزمایش از نظر به صفر رسیدن یا افزایش بتا ضروری ست
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر
من دو ماه پیش با قرص سایتوتک برام سقط انجام دادن تو هفته 6 بارداری بودم. بعد اون دو بار سونو انجام دادم آخرین سونوم دو هفته پیش بود گفتن ی مقدار کمی هنوز مونده تا سه روز بعد اون سونو من خونریزی کمی داشتم ک زود قطع شد.اصلا دلم نمیخواد کورتاژکنم تو این شهرستانیم ک زندگی میکنم دکتر خوب نمیشناسم خواهشا راهنماییم کنید الان 5 روز دارم مترژن میخورم ولی خونریزی یا لکه بینی ندارم دلیلش چی میتونه باشه ؟ آیا با اون خونریزی بقایا دفع شده ک مترژن تاثیری نمیزاره؟آیا امکان اره اگه بقایا مونده با پریود بعد دفع شه ؟
لطفا کمکم کنید ممنون از وقتی ک میزارید

سلام
تشخيص با درمانگر باليني شماست اما بله خيلي اوقات اگر خيلي كم باشد آنرا به قاعدگي بعد موكول مي كنند. مترژن هر 8 ساعت مي خوريد؟ مقدار بقاياي سونو چه اندازه بود؟
در ضمن اين امكان هم هست كه با خونريزي كه پيدا كرديد هم دفع شده باشد.
كارشناس مامايي فيروز

وقت بخیر بله خانم دکتر مترژن رو هر 8 ساعت خوردم 20 عدد خوردم و تموم شد یک روز بعد از اتمام قرص ها پریود شدم الان روز دوم پریودم هست خونریزی در حد لکه بینی هست . با چشم قابل تشخیص هست اگه دفع بشه ؟اندازه ی بقایا به این صورت نوشته شده :
the endometrial is 4.3 mm and there is a 9.8*7*4.3 mm hyperechoic area at the fundal endometrium in favor of retained tissue

ممنونم از جوابتون بله چشم حتما میرم که خیالم راحت شه .
فقط یه سوال خانم دکتر برای سقط جنین من از 4 قرص به صورت واژینال و 2 عدد به صورت زیر زبانی استفاده کردند.اگه بعد از سونو بازم دفع نشده بود میشه برای دفع بقایا باز هم از قرص سایتوتک ولی با میزان کمتری استفاده کرد؟

Reقرص ضد بارداری یاسمین

سلام خانم دکتر
من اولین باره که میخوام از قرص های ضد بارداری استفاده میکنم قرص یاسمین از داروخانه خریدم .
از روز دوم پریودم شروع به خوردن کردم الان به خاطر مسافرتم نمیخوام پریود شم اشکال نداره مصرفش رو قطع نکنم تا برگشتم از سفر؟ چند روز بعدش پری میشم؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام
اگر همان 21 عدد خودش مصرف شود مسلماً به نفع نظم سیکاهاتون است ، اما چنانچه ضرورت می بینید مشکلی ندارد. استفاده کنید. از 1 روز پس از قطع قرص احتمال شروع قاعدگی می رود تا 7 روز. اما اغلب زیر 4 روز است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان