Re: با قی مانده بقایای جنین

mahak7170 نوشته شده:سلام.من 31 تیر ماه در هفته ی ششم بارداری سقط داشتم.روزای اول خونریزی شدید ی داشتم و جنین بعد از 3 روز دفع شد.بعد دفع سونوی بقایا انجام دادم که خون و لخته را نشان داد.به تجویز پزشکم تا 5 روز هر دوازده ساعت متروژن مصرف کردم و وقتی مصرف قرصو قطع کردم خونریزی خفیفی داشتم والان بعد یک هفته هنوز خونریزیم ادامه دارد هر چند کمتر شده ولی باز نگرانم میکند.لطفا راهنماییم کنید.با سپاس
داروهای تجویز شده درست است. امااگر خونریزی بیش از 10 روز طول کشید مراجعه مجدد لازم است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر عزیز خواستم ازتون تشکر کنم به خاطر راهنمایی هاتون من بالاخره بعد دو ماه درگیری دیروز بعد مراجعه ب سونو متوجه شدم رحمم تمیز شده شکر خدا
ولی ی کیست کوچک تو تخمدان چپم دیده شد با چه قرصی کیست دفع میشه ؟

f.aslanpanah نوشته شده:سلام خانم دکتر عزیز خواستم ازتون تشکر کنم به خاطر راهنمایی هاتون من بالاخره بعد دو ماه درگیری دیروز بعد مراجعه ب سونو متوجه شدم رحمم تمیز شده شکر خدا
ولی ی کیست کوچک تو تخمدان چپم دیده شد با چه قرصی کیست دفع میشه ؟
سلام
سایز کیست چه اندازه بود؟
(برای درمان کیست عادی، یک ماه درمان انتظاری هم گاهی جواب می دهد(یعنی بدون دارو، فرد که 1 سیکل را می گذراند؛ خود به خود کیست تحلیل می رود) اگر در ماه اول این اتفاق نیافتاد برای ماه بعد OCP نظیر LD تجویز می شود
كارشناس مامايي فيروز

mahak7170 نوشته شده:سلام.من بیست روز پیش سقط داشتم.خون ریزیم قطع شده ولی ترشحات قهوه ای رنگ دارم.ضمن اینکه بعد سقط 20 عدد قرص سفالکسین هر 6 ساعت مصرف کرده ام.دلیل ترشحاتم چی می تونه باشه؟ با سپاس
اگر با سونو از نبود بقایا و با معاینه از نبود عفونت داخلی، مطمئن هستیم آنرا به لکه بینی پس از سقط (که برخی از خانم ها حتی پس از زایمان دچارش هستند نسبت می دهیم)
كارشناس مامايي فيروز

سلام. از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم. در جواب پستم از من خواستید که از نبود بقایا و عفونت مطمئن شوم. همان طور که در اولین پستم نوشته بودم سونوی بقایا فقط خون و لخته نشان داد که برای رفع، از متروژن استفاده کردم. ولی هنوز تست عفونت ندادم. و مشکل این که سه روز پیش پریود شدم. .و خونی که ازم خارج میشد تا سه روز قهوه ای رنگ بود. ایا این بی نظمی در زمان قاعدگی و رنگ تیره ی خونریزیم طبیعیه؟ با توجه به این که شروع زمان پریودم با قطع خونریزی بعد سقطم حدودا دو هفته فاصله داشته ودر این دو هفته ، حدودا یک هفته خونریزی خفیف ویک هفته ترشحات قهوه ای رنگ داشتم. لطفا راهنماییم کنید. آیا انجام تست عفونت در ایام قاعدگی امکان پذیر است؟ آیا برای قطع خونریزیم باید اقدام کنم؟

به طور کل اولین قاعدگی های بعد از زایمان یا سقط ممکن است روند بی نظم و یا الکوی خونریزی کاملاً متفاوتی داشته باشد.بعد از اتمام قاعدگی معاینه رو داشته باشید تا اگر عفونتی هست درمان شود و به این وسیله چنانجه لکه بینی مرتبط باشد بهبود پیدا کند و اگر هم عفونت نبود و لکه بینی طول کشید از دارو کمک گرفته شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان