چسبندگي رحم

با سلام و خسته نباشيد
اگر خاطرتون باشه من در بهمن ماه 89 سقط کردم و چون دفع بقايا طول کشيد مجبور به ساکشن،‌کورتاژ و بعد از اون دو بار ديگه ساکشن شدم و بلاخره در 28 اسفند سونو تأييد کرد رحم سالمه و مشکلي وجود نداره. در تاريخ هاي 26 فروردين و 23 ارديبهشت پريود شدم که فروردين ماه خونريزيم خيلي کم بود اما اين ماه جبران شد ولي قهوه اي رنگ و تيره بود و هر دو دفعه درد زيادي در روز پريود داشتم.
من ماه پيش از قرص ال دي استفاده کردم براي تنظيم پريودم، به نظرتون ادامه بدم خوردنشو؟مشکلي نداره؟
ديگه اينکه حجم کم خونريزيم و دردناک بودنش من رو نگران ايجاد چسبندگي رحم کرده، غير از سونوگرافي رنگي راه ديگه اي براي تشخيص چسبندگي وجود داره؟ به نظرتون الان بايد براي رد يا تأييد چسبندگي اقدام کنم يا صبر کنم ببينم ماه هاي ديگه چي ميشه؟ احتمال ايجاد چسبندگي چقدره؟(بعلت کورتاژ و ساکشني که انجام دادم و البته عفونت خفيف-بدون تب(فقط درد و زياد و کم شدن خونريزي)- هم داشتم)
ممنون
روزهايتان همه بهاري

سلام
دوست عزیزم! چند نکته:
اولاً لااقل تا پایان سه دوره قاعدگی نرمال بعد از سقط روش پیشگیری تون رو ادامه دهید. اگر ld بوده می توانید همان را ادامه دهید در غیر اینصورت فراموش نکنید شروع مجدد ld منوط به اطمینان داشتن از عدم بارداری ست.
ثانیاً قاعدگی های بعد از سقط به طور نرمال الگویی متفاوت از پیش از سقط ممکن است داشته باشند و این طبیعی ست. و علی الحساب برای شک به چسبندگی زود است و باید صبر کنید اگر اقدام ناموفق طولانی داشتید پیگیری کنید. که تنها را اثبات چسبندگی نیز همان عکس رنگی از رحم است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان