کودک را مجبور به خوردن غذایی خاص نکنید.

#1
یه مطلب درباره اینکه نباید برای بچه ها اجبار غذایی ایجاد کرد!

کودکان، پیام‌های منفی زیادی درباره غذا خوردن سالم دریافت می‌کنند و نسبت به آن‌ها موضع منفی می‌گیرند. وقتی که به کودکان می‌گوییم باید قبل از خوردن دسر، حتما کلم بروکسل درون ظرف غذا را بخورند، در حال انتقال دادن نوعی پیام منفی به آن‌ها هستیم. در واقع، در چنین موقعیت‌هایی، ما به کودکان پیام می‌دهیم که سبزی‌هایی مثل کلم بروکسل باید تحمل شوند و مساله دیگر لذت بردن از آن‌ها نیست.
بنابراین اگر می‌خواهید که کودکان در مقابل سبزی‌ها موضع‌گیری منفی نداشته باشند، باید تمامی دانستنی‌ها درباره همه گروه‌های غذایی را در اختیار آنان قرار دهید. این کار به کودکان کمک می‌کند تا بدانند که همه گروه‌های غذایی مثل نوعی سوخت برای بدن هستند و همه مواد مغذی در بهبود رشد، سلامتی و قوای جسمی و ذهنی‌شان نفش مهمی دارند.
یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of Nutrition Education and Behavior نشان می‌دهد که کودکان، شیرینی‌های خانگی حاوی سبزی‌ها را با خوشحالی می‌خورند، حتی اگر بدانند که از سبزی در تهیه این شیرینی‌ها استفاده شده است. محققان در این مطالعه، از شیرینی‌های خانگی مختلف که حاوی کلم بروکلی، زنجبیل، نخود و... بود استفاده کردند و متوجه شدند که کودکان نسبت به این محصولات سالم اصلا واکنش منفی نشان نمی‌دهند.
امیدوارم مفید بوده باشه این مطلب براتون دوستای عزیزم :wink:
منبع:

http://www.salamatism.com


ارسال پست

بازگشت به “تغذیه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان