**** گلهای آرامبش بخش **** ویژگیهای

#1
گلهاى آرامش بخش

(ويژگيهاى زن نمونه در فرهنگ اسلام )

حتما تا به حال نام مسكن را شنيده ايد، مسكن ؛يعنى آرام بخش . طبيعى است كه هر ناآرامى با مسكن مخصوص به خود آرام مى يابد؛ و البته كه تمامى ناآرامى ها مربوط به جسم نيست ، بلكه چه بسيار از آنها كه ريشه در روان و نفس آدمى نيست ، بلكه چه بسيار از آنها كه ريشه در روان و نفس ‍ آدمى دارند.

شايد بتوان ناآرامى همراه با درد دندان را با خوردن يك آرام بخش تسكين بخشيد، اما هيچگاه چاره اضطراب روان و بيقرارى روح ، خوردن ، كپسول و قرص نيست .


كارشناس روانشناسي فيروز

#2
سلام
از اشنایی با شما خوشحالم، واقعا دلم گرفته ما خانم ها باید برای همه مشکلات چاره سازی کنیم ولی اقایون چی؟همه چی براشون شوخیه و البته همه نه ولی از شانس ما ............من که دیگه خسته شدم ، همش به فکر خودشونن و من باید بگم چشم،داد بشنوم، اضطراب بگیرم چون مرد در خانواده ایشون با داد و بیداد حرف خودشو پیش میبرده و من الان فقط سکوت میکنم ولی نمیدونم تا کی میتونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مسکن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(

#3
سلام محیای عزیز

منم خوشحالم از آشنایی با شما و ممنونم از شرکت شما در بحث

مطمئنا برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد .

انشالله یک به یک به راه حل مشکل شما می پردازیم.

اما در اینجا بحث ما اینه که چطور همسران آرامشگری برای یکدیگر باشیم.

خانم های عزیز بیایید با همکاری هم ببینیم باید چطور باشیم که بتوانیم در زندگی مثل گلی زیبا آرامش را با خود به ارمغان بیاوریم و همه با دیدن ما .................

منتظرتون هستم

تقدیم به همه شما گل های آرامبخش زندگی
كارشناس روانشناسي فيروز

#4
سلام
به نظر من همسر آرامشگر ابتدا باید خودش به ارامش رسیده باشه و یا توانایی اینو داشته باشه با اینکه نا ارومه مسایل رو در خودش حل کنه و بعد مثل گلی زیبا ارامش رو در زندگیش به ارمغان بیاره، سخته ولی با تمرین میشه، یک خانم نمونه باید حل مسئله رو بخوبی یاد بگیره و با تدبر مسائل رو بر طرف کنه تا این امواج گاهی سهمگین اقیانوس آبی و ارام زندگیش رو طوفانی نکنه :wink:

#5
زن يكى از زيباترين مظاهر لطف و رحمت الهى است كه با خلقتش آسايش ‍ و آرامش به عالم هستى اهداء گشته است .


زن با بهترين نقش و اساسى ترين جايگاه پا در عرصه گيتى نهاد تا متانت و طماءنينه كه سرمايه و هستى مردان است را مفهوم بخشيده و مرد را ناخودآگاه تا بسوى بالاترين ارزشها و كمالات همراهى نمايد


و
با اين افتخار بهشت را به بهترين بودن خويش زينت داده و افتخار آنرا داشته باشد كه به كلمات مباهات آميز نبى الله الاعظم و ائمه معصومين (عليهم السلام ) آمده تا بفرمايند: بهشت زير پاى مادران است و قدر و منزلت زن و مادر را از بهشت هم بالاتر ببرند.

#6
1- در ابتدا خودتان بخواهید و تصمیم بگیرد؛ در همه ی موارد، روابط خانوادگی، کاری، وفاداری ، عقاید و ....یک زن واقعی نباید در تصمیم گیری، وابسته به پدر و مادر، دوستان و یا کس دیگر باشد. او آنقدر توانایی و اطمینان دارد که بتواند خود به نتایج دست یابد، اما بهتر است به نظرات و ایده های اطرافیان نیز گوش فرا دهید و از نکات مثبت آن در تصمیم گیرها بهره مند شوید.
2- اولویت های خود را بشناسید؛ یاد بگیرید تا تشخیص دهید چه چیزی در زندگی شما اهمیت بیشتری دارد و در اولویت نخست قرار دارد. یک زن واقعی می داند که باید وقت خود را بیشتر به روی موارد حیاتی زندگی خود متمرکز کند، او همیشه می داند که آن معیارها و مواردی که برای خیلی از مردم مهم است، شاید از دید او در اولویت نباشد و برعکس .
3- اطمینان کنید و اطمینان ببینید! یک زن واقعی می داند که براستی قادر نیست همه ی اوضاع را در کنترل خود داشته باشید، پس بهتر است آرام و خونسرد، اجازه دهد تا مسیر زندگی طی شود، او همواره از علاقه قلبی همسرش به خود مطمئن است و به خاطر همین روراستی و اطمینان وی، درمقابل نیز تمام مردم او را فردی مطمئن در تمام مراحل زندگی می خوانند.

#7
- مراقب خود باشید؛ از جسم ، روح و ذهن خود مراقبت کنید .یک زن واقعی باید همواره ورزشی منظم و مستمر داشته باشد، کتاب های مقدس بخواند، عبادت کند و به تقویت ذهن و روح خود بپردازد، وی دقیقا" حد و مرز هر چیزی را تشخیص می دهد و واقف است که چگونه با رعایت حد مناسب هر کدام از فعالیتهای فوق، دیگران را نیز در نتیجه و آثار مثبت آنها، سهیم کند.
5- عشق بورزید و در مقابل، مهربانی و عاطفه را هدیه بگیرید؛ از اینکه نیازهای عاطفی خود را عنوان کنید ، خجالت نکشید. چرا که شما با برطرف شدن نیازهای عاطفی خود، براحتی عشق و مهربانی را به نفر مقابل خود هدیه می دهید و لحظات لذت بخشی را برای یکدیگر به ارمغان بیاورید.
6- خلاقیت خود را تخلیه کنید. هر کسی خلاقیت و ذوق نسبی خود را داراست. یک زن واقعی از نیروی خود جهت داشتن لحظات خوش و مثمر ثمر بودن آن، استفاده می کند ، مانند ، خیاطی ، آشپزی ، نقاشی ، نویسندگی ، ... او از اینکه کسانی را که دوست دارد ، آشنایان و حتی غریبه ها را در نتایج این هنرها سهیم کند ، واهمه ای ندارد.

#8
سلام.به نطرمن وقتی که زن آرامش داشته باشه اینو توی همه ی زندگیش نشون میده مثلامن وقتی که باعصبانیت وبی حوصلگی غذامیپزم شوهرم لب به غذانمیزنه.یاوقتی که حالم بدباشه توی لباس پوشیدنم مشخصه.اگرمابه یک آرامش درونی برسیم هیچی نمیتونه ماروبهم بریزه.حتی عواملی که ماتوی رخدادنشون تاثیری نداریم. : :P

Re: **** گلهای آرامبش بخش **** ویژگیهای زن نمونه

#9
سلام دوستای عزیز
زن بودن خیلی سخته باید از خیلی چیزا بگذری یا چشم بپوشی اما چاره ای نیست و باید ساخت چون خدا خلقت مارو اینجوری خواسته
اگر صبور باشیم و در مقابل بدخلقی های شهرمون چیزی نگیم کسی که پشیمون میشه شوهرمونه
من اینو امتحان کردم انقدر تکرار کردم که الان شاید هرچند ماه یک بار حرفمون بشه
یعنی یه جورایی ترکش دادم با صبرم با حوصلم با آرامشم
شوهرم اوایل یه مرد بدعنق بداخلاق و بد دهن بود حتی دست بزن داشت
اما من کاری کردم که 90 درصد کارهای زشتشو کنار گذاشته و تقریبا شده مرد ایده آلم
فقط باید بدونیم مردا وقتی عصبانی میشن خودشون نیستن نباید حرفاشونو به دل بگیریم باید صبور باشیم تا خودش متوجه اشتباهش بشه
هیچوقت نمیشه به مرد گفت این کارو بکن او کارو نکن باید کاری کنیم خودش متوجه بشه
امیدوارم به لطف خدا همتون خوشبخت باشید و زندگی خوبی داشته باشید چون خوشبختی حق همه ماست بشرطی که بخوایم
ارسال پست

بازگشت به “اخلاق و وظایف همسر داری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان