نتیجه آزمایشات بعد از سقط

سلام کم کاری تیرویید با آنتی تی پی اوی بالا دارم که لووتیروکسین استفاده میکنم. همچنین تخمدان پلی کیستیک که با یک دوره کلومیفن باردار شدم که متاسفانه رشد جنین در هفته 5 متوقف شده بود و سقط شد، بعد از سقط یکسری آزمایش دادم که خیلی نگرانم و تا نوبت دکترم بشه همش استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید
CMV IgG=28.1 که زده بزرگتر از 14 مثبته
CMV IgM<5که زده کوچکتر از 22 مثبته
HSV1_2IgG>30 که زده بزرگتر از 1.1 مثبته
HSV1_2IgM<0.5 که زده بزرگتر از 1.1 مثبته
Apcr=160sec که زده بیشتر از 120 منفی

WBC:
neutrophils=7.1 که نرمالش 2 تا 6.8 هست
lymphocyte=18.8% که نرمالش 20 تا 51.1 هست

Re: نتیجه آزمایشات بعد از سقط

سلام
در مورد WBC و اينكه آيا درصد نوتروفيل و لمفوسيت در اين حد كم اختلاف با رنج نرمالي كه دارد؛‌ مشكل زا ست يا خير : متخصص بايد نظر بدهند. اما در مورد ويروسها فقط CMV آنهم IGg اش مثبت بوده كه نشان از تماس قبلي دارد و نه مبتلا بودن فعلي.
igm‌ اش هم منفي ست يعني الان مبتلا نيستيد.
من گمان مي كنم كمي در خواندن رنج نرمالها خطا كرده ايد عزيزم مثلاً آنتي بادي ها اگر بالاي مثلاً 1.1 باشند مثبت است نه پايين آن.در اين عبارات تامل ديگري بفرمائيد و سپس اگر نگراني بود در خدمت هستم:
که زده کوچکتر از 22 مثبته
که زده بزرگتر از 1.1 مثبته
که زده بزرگتر از 1.1 مثبته
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس من ۵ ماه پیش سقط داشتم الان دوباره میخوام اقدام کنم و یه سری آزمایش رو انجام دادم، جواب آزمایش رو که گرفتم مسئول آزمایشگاه گفتن باید تست cmv igm دوباره تکرار بشه، میشه بی زحمت توضیح بدید که این تست برای چی هست و دلیل تکرارش چی می‌تونه باشه؟ برای بارداری خیلی خطرناکه؟ و اینکه درمانش چقد طول میکشه؟ خیلی نگرانم

خیر سرخجه متفاوت است
یعنی هزینه دادید و جواب را ندادند. اصلا مجوز چنین کاری را ندارند.
حداقل اینکه شاید فرض را بر این بگریم که خطایی رخ داده و رنج igm را صحیح به دست نیاورده اند (که در این صورت ، برای تکرار آزمایش نباید هزینه جدا دریافت شود)
كارشناس مامايي فيروز

خانم کارشناس cmv igg رو تو قسمت رنج آزمایشگاهی زده reactive مساوی یا بزرگتر از ۱.۱ ، indeterminate از 0.9 تا 1.1 و non reactive کوچکتر از ۰.۹ که مال من شده ۲۰.۱
رنج آزمایشگاهی Cmv igm هم دقیقا مثل cmv igg هست که مال من شده 0.983
فقط بالای cmv igm یه ستاره گذاشته این یعنی نرمال نیست؟ خیلی نگرانم نوبت دکترم هم چهارشنبه س، تورو خدا کمکم کنید
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان