دیر بالا رفتن تیتر بتا

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

پرناد
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

دیر بالا رفتن تیتر بتا

پستتوسط پرناد » چهار شنبه 12 آذر 1393, 3:43 pm

باسلام . تاریخ اخرین پریودم 22/7/93 بوده. این ماه اصلا ترشحات تخمک گذاری نداشتم . با تاخیر روز 33 و 39پریودم بی بی چک گذاشتم منفی بود. شوهرم گفت یک هفته دیگه صبر کن . بعد برو ازمایش بده روز 47 پریود ازمایش مثبت شد بالای 200 . یعنی بعد از 15 روز تاخیر . دوروز بعد رفتم سونو چیزی دیده نشد در صورتی 49 روز گذشته بود از مایش تیتر دادم 417 بود . دوروز بعدش شده بود 600. یعنی دوبرابر نشده بود .
میخواستم بدونم اصلا امکان داره با این همه تاخیر این قدر بتا هم دیر بالا بره .؟ اصلا چرا این طوری شده . / چه مسایلی باعث میشه ازمایش مثبت نشون بده ولی فرد باردار نباشه ؟ بعد از دو تا سقط و این هم سومیش دیگه کلافه شدم ای کاش نشده بودم . سری های پیش تو هفته 6 رشد جنین متوقف میشد . . این سری هم که عجیب و غریب . احتمال حاملگی خارج رحمی چقد است . از ترس دارم می میرم ؟ :( ای کاش اصلا حامله نمی شدم
. تورو خدا زود جواب منو بدید

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
تماس:

Re: دیر بالا رفتن تیتر بتا

پستتوسط KarshenaseMamaee » پنج شنبه 13 آذر 1393, 7:03 am

سلام
دوست عزیزم
در مورد خارج از رجم: هرگاه بتا بالای 1500 باشد اما ساک درون رحم دیده نشود شک به خارج از رحم قطعی می شود . در مورد شما هم چون بتا زیر این رنج است ابتدا باید با اختلاف 2 هفته از سونوی قبل ، سونو تکرار شود و در این سونو باید جنین داخل ساک دیده شود. در مورد بتا : هر 48 ساعت 1/5 برابر و هر 72 ساعت باید 2 برابر شود.
كارشناس مامايي فيروز

پرناد
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط پرناد » پنج شنبه 13 آذر 1393, 7:30 am

با سلام . مرسی از پاسختان . اخه دکترم گفت اگر بتا دو برابر نشده بود . امیدی به این بارداری نیست و باید به چیزهای دیگه فکر کرد. برای من که حتی 1.5 برابر هم نشده است . به نظر شما نیاز به تکرار تیتر بتا هست ؟ یا نه منتظر سونو باشم /؟
سوال من این است که باوجود گذشت 52روز از اخرین پریودم چرا باید این قدر تیتیر بتا دیر بالا بره اصلا طبیعیه ؟ مرسی از جوابتون

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » دو شنبه 17 آذر 1393, 5:26 am

سلام
درسته مواردی که دیده می شود با موارد مورد انتظار مطابق نیست امااز نظر علمی به دلیل احتمال(حتی کم) دیر تر اتفاق افتادن لقاح، باید با سونوگرافی و آزمایش مجدد مطمئن شد.
با اختلاف 1 هفته حداقل از سونوی قبل، سونوی واژینال در مرکزی دقیق رو توصیه می کنم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

پرناد
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط پرناد » پنج شنبه 20 آذر 1393, 7:37 am

با سلام یک هفته بعد از سونوی اولی دوباره سونو شدم و چیزی دیده نشد . دوباره ازمایش تیتر دادم اینبار 820 شده بود . . درد لگن در قسمت سمت چپم داشتم . موقع سونو هم درد داشتم که دکترم مطمین شد که خارج از رحمی است و داروی متوتروکسات را برام تجویز کرد .
سوال من این است که 1- چند روز بعد از تزریق جنین از بین میرود ؟
2- من اصلا خونریزی هم ندارم . چه وقت خونریزی شروع میشود . ؟ از زمان تزریق تا حالا دردهای مبهم شکمی دارم که با فعالیت این درها بیشتر میشود .
در ضمن من rh منفی هستم چه موقع باید روگام بزنم؟
در سونو فیبرومهای کوچک به تعداد زیاد مشاهده شد . که دکتر گفت با انجام لا پاراسکوپی هم به درمان جواب نمیدن و کلا منو ناامید کرد و گفت رحمت هم دفورمه و بزرگ شده است ایا میشود به خاطر این بارداری خارج رحمی بوده باشد که رحمم این شکلی شده ؟
من برای بارداری بعدی حتی ای وی اف را پیشنهاد کردم ولی گفت امیدی نیست .
چرا من نمیتونم بارداری سالمی داشته باشم؟
بعداز دوتا سقط .این یکی هم که خارج رحمی . در ضمن من pco هستم . ایا اینها میتونه به هم ربط داشته باشه . از لحاظ روحی و جسمی هم من و هم همسرم داغونیم . و برای بارداری بعدی بسیار واهمه داریم مخصوصا با این حرفهای دکترم .

از اینکه به سوالاتم جواب می دهید سپاسگذارم .

نمایه کاربر
nasim-irani
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط nasim-irani » پنج شنبه 20 آذر 1393, 7:51 am

پرناد نوشته شده:با سلام یک هفته بعد از سونوی اولی دوباره سونو شدم و چیزی دیده نشد . دوباره ازمایش تیتر دادم اینبار 820 شده بود . . درد لگن در قسمت سمت چپم داشتم . موقع سونو هم درد داشتم که دکترم مطمین شد که خارج از رحمی است و داروی متوتروکسات را برام تجویز کرد .
سوال من این است که 1- چند روز بعد از تزریق جنین از بین میرود ؟
2- من اصلا خونریزی هم ندارم . چه وقت خونریزی شروع میشود . ؟ از زمان تزریق تا حالا دردهای مبهم شکمی دارم که با فعالیت این درها بیشتر میشود .
در ضمن من rh منفی هستم چه موقع باید روگام بزنم؟
در سونو فیبرومهای کوچک به تعداد زیاد مشاهده شد . که دکتر گفت با انجام لا پاراسکوپی هم به درمان جواب نمیدن و کلا منو ناامید کرد و گفت رحمت هم دفورمه و بزرگ شده است ایا میشود به خاطر این بارداری خارج رحمی بوده باشد که رحمم این شکلی شده ؟
من برای بارداری بعدی حتی ای وی اف را پیشنهاد کردم ولی گفت امیدی نیست .
چرا من نمیتونم بارداری سالمی داشته باشم؟
بعداز دوتا سقط .این یکی هم که خارج رحمی . در ضمن من pco هستم . ایا اینها میتونه به هم ربط داشته باشه . از لحاظ روحی و جسمی هم من و هم همسرم داغونیم . و برای بارداری بعدی بسیار واهمه داریم مخصوصا با این حرفهای دکترم .

از اینکه به سوالاتم جواب می دهید سپاسگذارم .

غصه نخور عزیزم. به خدا توکل کن. ایشالا که جواب همه منتظرا رو میده

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان