رفتار دانش‌آموزی

#1
کودکان شما زمانی که تازه وارد مدرسه یا مهدکودک می شوند ممکن است نتوانند با آن محیط خود را وفق دهند. در اینجا نکاتی برای بهبود رفتار آن ها در این محیط ها ارائه شده است.

رفتار دانش‌آموزی

نکاتی برای بهبود رفتار کلاسی
کودکانی که تازه‌وارد برنامه‌های پیش‌دبستانی یا مهدکودک می‌شوند، در یک محیط کاملاً جدید قرار می‍گیرند، و ممکن است در این محیط‌ها، برای پیدا کردن موقعیت خود دچار مشکلات زیادی شوند. اگر والدین و معلم‌ها انتظارات واضحی در رابطه با رفتار کودک داشته باشند، این اغلب به کودک کمک خواهد کرد که سریع‌تر به زندگی روزانه مدرسه عادت کند. شما می‍توانید به شکلی مؤثر موفقیت بچه‌ها را نظارت کنید و با استفاده از یک سیستم رفتاری، به رفتار خوب دانش‌آموزی کودکتان پاداش دهید. سیستم رفتاری یا سیستم پاداش، باعث می‌شود که اهداف ، پیشرفت، و موفقیت‌ها به وضوح و به راحتی قابل پیگیری باشد. به علاوه، دادن پاداش به کودکان به دلیل رسیدن به اهداف، یک تقویت مثبت است: و یک روش اثبات‌شده برای بهبود رفتارهای دیگر کودکان دانش‌آموز است.

رفتار دانش‌آموزی خوب از آغاز
ایجاد زودهنگام یک مبنا، به کودکان کمک خواهد کرد که در آینده، دانش‌آموزان موفقی شوند. برنامه‌ی درسی برای مهدکودکی‌ها هر سال سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود، به همین دلیل است که تقویت عادات مطالعه، رفتار کلاسی دانش‌آموزان، و علاقه به انجام تکالیف مدرسه، برای موفقیت بچه‌ها در زمینه‌ی تحصیلی دارای اهمیت است.
رفتار دانش‌آموزی: این کار تنها گوش دادن به حرف‌هایی معلم نیست. پرداختن به درس‌ها ، شرکت کردن در بحث‌های کلاسی، و درس خواندن همگی بخشی از رفتار دانش‌آموزی عالی هستند و باید هم در خانه، و هم در کلاس برای تقویت آن‌ها تلاش شود.
احترام به آموزش: اگر بچه‌ها به معلم‍شان احترام بگذارند، احتمال شرکت آن‌ها در مطلبی که در حال ارائه است بیشتر خواهد بود. والدین باید درباره‌ی معلم‌ها، به عنوان چهره‌های معتبری که توانایی ارائه‌ی اطلاعات جالب و مفید را دارند با کودکانشان صحبت کنند. اگر بچه‌ها متوجه شوند که معلم‍شان اطلاعات جالبی دارد، ممکن است جلب توجه کودکان برای معلم آسان‌تر شود.

رفتار دانش‌آموزی

پاداش و تنبیه: شکل‌دهی و ایجاد رفتار مورد انتظار دانش‌آموزی، چالشی است که تمام والدین با آن رو به رو هستند، اما روش امتحان شده و مطمئنِ پاداش دادن به رفتار خوب و تنبیه رفتار بد در صورتی می‍تواند موثر واقع شود که والدین در انجام آن ثابت‌قدم بوده و با معلم‌ها در ارتباط باشند. انتخاب یک سیستم پاداش برای کودک و ادامه دادن آن، باعث می‌شود که گروه والدین-معلم-کودک راحت‌تر بتوانند اهداف خود را دنبال کرده و به آن‌ها دست پیدا کنند، و در نتیجه باعث موفقیت دانش‌آموزان می‌شود. یک سیستم پاداش برای کودکان، به عنوان بخشی از سیستم رفتار دانش‌آموزی، می‍تواند به ایجاد انتظارات مناسب و به اجرا در آوردن قوانین کمک کند.

جالب ساختن یادگیری برای دانش‌آموزان، به معنای پاداش‌های بلندمدت
رفتار دانش‌آموزی

کمک به پیش‌دبستانی‌ها و مهدکودکی‌ها برای یادگیری رفتار دانش‌آموزی صحیح، در نهایت به جلب علاقه‌ی آن‌ها به اشکال مختلف خلاصه می‌شود- خواه علاقه به مطالب درسی، بحث‌های کلاسی، یا به پاداش‌هایی باشد که مطمئن هستند برای رفتار صحیح دریافت می‌کنند . صرف‌نظر از اینکه کدام رویکرد یا سیستم پاداش را برای بچه‌ها استفاده می‌کنید تا آن‌ها را نسبت به تحصیل علاقه‌مند و مشتاق کنید، به یاد داشته باشید که دانش‌آموزان کم سن و سال معمولاً گستره‌ی توجه بسیار کوتاهی دارند. نمی‌توان از بچه‌های کوچک انتظار داشت که اعداد یا حروف الفبا را یک ساعت بی‌وقفه مطالعه کنند، اما با ایجاد رفتارهای صحیح، حتی در فواصل کوتاه، دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که چگونه درس بخوانند و در محیط کلاسی رفتار کنند، و این دو، درس‌هایی هستند که برای پیشرفت آن‌ها در سیستم آموزشی بسیار ارزشمند خواهند بود.منبع : http://wiki.5040.ir/fa/content/article/2726.html


ارسال پست

بازگشت به “مشکلات رفتاری فرزندان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان