بهبود عملکرد فرزندتان در مدرسه

#1
عملکرد کودکان شما در مدرسه اهمیت زیادی دارد. برای بهبود این عملکرد باید به آن ها کمک کنید.تمام والدین از فرزندانشان می‌خواهند که عملکرد خوبی در مدرسه داشته باشند. بسیاری از ما معتقدیم که نمرات خوب راه رسیدن به آینده‌ای موفق است. هنگامی‌که فرزندتان کوچک است برایش دشوار است که متوجه شود چرا گرفتن نمرات خوب، به جز پاداشی که ممکن است به دلیل گرفتن این نمرات به او بدهید مهم است. با این حال می‌توانید با تشویق کودکانتان به انجام وظایفی که به او کمک می‌کند دانش‌آموز بهتر و متمرکزتری شود، کاری کنید که همیشه نمرات خوب بگیرد. به یاد داشته باشید دریافت نمره‌های خوب مسئولیتی است که هم شما و هم فرزندتان باید برای آن تلاش کنید.

توصیه‌های تربیتی برای تشویق فرزندانتان به بهبود رفتار کلاسی و دریافت نمرات خوب
مقدمات کار را فراهم آورید. زمانی معین برای فرزندتان فراهم کنید که کارهای مدرسه را انجام دهد ( مثلاً به او بگویید که بعد از خوردن عصرانه، وقت انجام تکالیف است). قوانین و مقررات خاصی برای آنچه که در زمان انجام تکلیف از او انتظار دارید ایجاد کنید.

عملکرد کودک در مدرسه

تکلیف او را دوباره بررسی کنید. این کار را طوری انجام ندهید که گویی در حال تضعیف فرزندتان هستید. فقط اطمینان حاصل کنید که کارش را به درستی انجام می‌دهد. از همه مهم‌تر، اطمینان حاصل کنید که تکلیف را فهمیده و درک می‌کند.

برای کمک به او آماده‌باشید. برای توضیحی تکالیفی که فرزندتان متوجه نمی‌شود آماده‌باشید. این کار ممکن است مستلزم این باشد که آنچه را که او در حال یادگیری آن است بخوانید و اطلاعات پیشین خود را دوره کنید. در هر حال کمک کردن به فرزندتان در فهم چیزی که به تنهایی نمی‌تواند درک کند، باارزش است.

عملکرد کودک در مدرسه

انتظارات خود را به روشنی بیان کنید. اطمینان حاصل کنید که کودکتان متوجه شده باشد که چه نمره‌هایی پاداش دارند و چه نمره‌هایی قابل‌قبول نیستند. این کار، یک روشی مناسب برای او فراهم می‌کند که بتواند در مورد نحوه‌ی عملکرد خود در مدرسه قضاوت کند و اینکه لازم است چه کارهایی را انجام دهد تا انتظارات شما را برآورده سازد. با این وجود اهداف غیرقابل‌دسترسی و دشوار برای او تعیین نکنید. فشار بیش از حد، ممکن است استعداد فرزندتان را به شدت محدود کند.

با معلم همکاری کنید. جلسه‌ای ترتیب دهید و یک روش را بین خودتان و معلم، به عنوان بهترین روش برای بهبود عملکرد مدرسه‌ای فرزندتان تعیین کنید.

عوامل بیرونی را در نظر داشته باشید. بدانید که فرزندتان با فعالیت جسمی و خوردن غذای سالم احتمال بیشتری دارد که نمرات بهتر بگیرد. دادن آن زمان گردش و تفریح خارج از خانه به او ، که فرزندتان کاملاً استحقاق آن را دارد، باعث خواهد شد که دانش‌آموز متمرکزتر و مشتاق‌تری داشته باشید.

عملکرد کودک در مدرسه

کاری نکنید که فرزندتان در مورد داشتن عملکرد مدرسه‌ای خوب در تنگنا قرار بگیرد و احساس اضطراب کند. با انجام مراحل ذکرشده فرزندتان درک خواهد کرد که چه انتظاری از او دارید، اما او همچنین می‌داند که اشکالی ندارد که چیزی را نفهمد ، زیرا به او گفته‌اید در صورتی که به کمک اضافی نیاز داشته باشد همیشه حاضر به کمک خواهید بود.
منبع : http://wiki.5040.ir/fa/content/article/2697.html


ارسال پست

بازگشت به “مشکلات رفتاری فرزندان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان