کمکم کنید

سلام کارشناس عزیز
با عرض معذرت من قبلا ثبت نام کردم اما نام کاربریم خیلی تابلو بود و برام مشکل ساز شد هرکار کردم نتونستم تغییرش بدم کنترل پنل و تنظیمات رو هم زیرو کردم ولی نشد
من همونم که گفتم ((یک سال پیش یک سقط چهار هفته ای داستم امسال دوباره اقدام کردم که آزمایش خون و سونو گرافی بارداری رو بهم نشون دادند روز اول آخرین پریودم 06/02/93بود که در روز 19/03/93سونوی واژینال 4هفته و سه روز رو نشون داد در حالیکه باید 6هفته و سه روز میبودم و تقریبا از یکی دو روز قبل تر از آن دچار لکه بینی خیلی کم شدم به این صورت که وقتی دستمال میکشیدم دستمال لک میشد که دکتر برام استراحت و 9عدد آمپول پروژسترون تجویز کرد روزی یکی اما هم در حین زدن آمپولها و هم بعد از آن تقریبا هرروز یا یک روز درمیان لک میدیدم حتی دو روز بعد از اتمام آمپولها چند قطره ای خون هم روی لباس زیرم می افتاد که دوباره دیروزبه دکتر مراجعه کردم و اینبار 10عدد آمپول پروژسترون تجویز کردند که روزی دوعدد بزنم و گفتند با توجه به سن جنین که سونو قبلیم نشون داده 5روز دیگه برم وسونو بدم که معلوم شه جنین قلب داره یا نه))
5روز دیگه هم رسید و من در تاریخ 05/04/93رفتم سونو گرافی که اینبار 6 هفته رو نشون داد در صورتیکه باید باتوجه به سونوی قبلی شش هفته و پنج روز رو نشون میداد دکتر سونوگراف اولش گفت همه چی خوبه اما بعد که تاریخ سونوی قبلی و اولین روز پریودی رو بهش گفتم گفت نمیدونم چرا اینطوریه شکلش قیافش همه چیش خوبه ولی احتمالا بارداری پوچ باشه پیشنهاد میکنم 7تا ده روز دیگه سونو تکرار بشه و توی جواب هم همینو نوشت وقتی پیش دکترم رفتم گفت که این بارداری پوچه برو دیگه آمپولم استفاده نکن بینم چی میشه یک هفته دیگه دوباره بیا پیشم اینم بگم که برخلاف روزای قبل حالا که دیگه منتظر افتادنش هستم اصلا حتی یه ذره لکه هم نمیبینم و اصلا هم احساس بارداری ندارم
تو رو خدا کمک کنید یعنی چی؟حالا که پوچه چطوری باید سقط بشه؟خیلی ناراحتم تو رو خدا کمک کنید

Re: کمکم کنید

کارشناس عزیز ممنونم که زود جوابمو دادید فکر کنم ساک حاملگی چهار هفته و سه روز بود چیزی دز مورد جنین ننوشته بود یادمه نوشته بود باتوجه به سن جنین نرماله الان سر کارهستم و جواب سونو همرام نیست وگرنه کامل واستون مینوشتم دو روز پیشم که 6هفته بود دکتر به خدا از بس آمپول زدم بدنم کبود شده حدود 20تا پروژسترون تو اون مدت زدم میترسم حالا که گفتن پوچه همین آمپولا باعث سفت شدنش شده باشن و مجبور به کورتاژبشم اگه نیاز باشه فردا جواب آزمایشا رو با خودم میارم و براتون مینویسم چون خونه دسترسی به اینترنت ندارم

سلام کار شناس عزیز
جواب اولین سونو در تاریخ 18/02/93 که بارداری منو نشون نداد
ابعاد رحم برابر 40*46*71میباشد
ضخامت موزوکال درحدود 7mmمیباشد
در حال حاضر علائمی به نفع حاملگی دیده نشد کنترل سریال تیتراژb-hcg دیده نشد.
echo patternنواحی مختلف میومتر یکنواخت دیده میشود و آندومتراکوی مناسب با میومتر نشان میدهد.تمام قسمتهای میومتر به صورت هموژن دیده میشود ودر قسمتهای مختلف میومتر و آندومتر علائمی از توده فضاگیر مشاهده نمیگردد.
تخمدانها دارای اندازه -حدود نرمال بوده و اکوی قسمتهای مختلف آن طبیعی است و یافته پاتولژیک در آنها دیده نمیشود
در آندکسها abnormalityقابل رویت نیست در کولدوساک خلفی مایع آزاد دیده نمیشود.pelvic mass مشاهده نمیگردد
مثانه جدار نرمال دارد و اکوی پاتولژیک در آن قابل رویت نیست.

جواب سونوی واژینال روز بعد یعنی 19/03/93
در بررسی سونو گرافی ترانس واژینال که با پروب 7mhzصورت گرفته است
در قسمت مرکزی فوندوس رحم یک ناحیه echo free با جدار منظم و echo dens rim دیده میشود که به منزله gestational sacمیباشد ودر محل مناسب قراردارد و yolk sacدیده میشود که با توجه به اندازه g.sac و سن حاملگی طبیعی میباشد.
هنوز زمان دیدن embryo و همچنین heart beat فرا نرسیده است.
در این زمان abnormality در رحم و g.sak دیده نمیشود و در اطراف آن abnormality قابل رویت نیست.
قطر متوسط g.sacدر حدود 6mmمیباشد و سن حاملگی برابر با چهار هفته و سه روز است.
edc با یک هفته اختلاف حدود 23/11/93می باشد.

کارشناس عزیز به علت لکه بینی در این زمان دکترم برام 9عدد آمپول پروژسترون تجویز کردن روزی یکی بزنم
اما بعد از تمام شدن آمپولها و حتی همزمان با آنها لکه بینی رو باز هم داشتم و دوباره تقریبا بعد از 12روز دیگه به دکترم مراجعه کردم و این موضوع رو بهش گفتم و ایشون اینبار هم 10عدد آمپول پروژسترون تجویز کردن روزی 2تا و بعد از 5روز برم سونوگرافی برای تشکیل شدن قلب جنین

که در تاریخ 05/04/93سونو گرافیم به این مضمون بود
در مرکز فوندوس رحم یک gestational sac با جدار منظم و echo dens rim مناسب دیده میشود که در محل مناسب قرار دارد ولی yolk sac هنوز دیده نمیشود که با توجه به اندازه g.sac و سن حاملگی abnormal میباشد و برای برسی بیشتر از نظر ایجاد y.sac تاخیری و در نتیجه بروز یا عدم بروز blighted ovum انجام سونو گرافی برای هفت تا ده روز دیگر توصیه میشود.
g.age=6w <<<<< g.sac=10.5mm
edc=93/11/29

دکترم گفتند که حاملگی پوچه دیگه برم خونه و یکه هفته دیگه دوباره بهشون مراجعه کنم

خانم کار شناس عزیز من خیلی میترسم شب و روزم گریه است دکترم هم که اصلا با آدم حرف نمیزنه هر بار که میرم کمتر از 30ثانیه باهام صحبت میکنه و دیگه جواب نمیده و با بقیه مریضا که چندتایی میفرستن داخل پیشش مشغول میشه تو رو خدا کمکم کنید بگید چه بلایی داره سرم میاد من خیلی میترسم حالا که بارداریم پوچه به خاطر این همه آمپول سفت شده باشه و مجبور به کورتاژ بشم.

سلام
دوست عزیزم اینطور که من از شرح حال تون متوجه شدم ، حداقل الان 7 هفته رو دارید که لااقل باید جنین دیده می شده عزیزم و احتمال پوچ زیاد است.
و از طرفی در هر روز قطر ساک باید 1/1 میلی متر رشد کند اما در 17 روز فاصله ی سونوهاتون فقط 4 میلی متر رشد کرده.
بسپارید به خدا دوست عزیزم . انشالله که براتون بهترین ها رقم بخورد
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز بارداری من پوچ دراومد نمیدونم چرا اینطورشد؟ هفته گذشته خونریزی گرفتم و خود به خود دفع شد.خیلی ناراحتم آخه بارداری قبلیمم توی چهار هفته و سه روز افتاد خیلی میترسم نکنه همه بارداریهام اینطوری بشه هرروز با خودم میگم توکل به خدا شاید خواست خودش اینطور بوده شاید اینطور به صلاح من بوده اما تا یکی از اقوام چیزی بهم میگه حتی ابراز همدردی میکنه گریه ام میگیره و تا ساعتها بعد گریه میکنم راستش ما توی اون ماهی که این بارداری اتفاق افتاد اصلا قصد باردار شدن نداشتیم و داشتیم خودمونو واسه ماه بعد آماده میکردیم و نزدیکی هم انجام ندادیم فقط و فقط یکبار بود که اونم اصلا دخولی صورت نگرفت فقط به صورت سطحی و خیلی کوتاه بود اصلا باورم نمیشد که باردار بشم حتی وقتی جواب آزمایش خون رو گرفتم باور نکردم تا سونو دادم خانم کارشناس ممکنه به این دلیل بوده باشه؟من توی زندگیم شکر خدا هیچوقت هیچگونه بیماری نداشتم شوهرم هم همینطور یعنی اولین بارمه پام به محیط دکتر باز میشه شاید بدترین بیماریم سرما خوردگی بوده که اونم دکتر نرفتم خانم کارشناس تو رو خدا کمکم کنید من بچه دار میشم؟

سلام عزيزم. شك نكن كه اينا همش حكمت خداست. منم دو بار سقط داشتم و هر بار كه شكايت ميكردم هميشه شوهرم ميگفت اينا خواست خداست اگر يه بچه ناقص بهت مي داد بهتر بود؟ من كه علت رو جويا شدم در مورد خودم يكي از دكترا ميگفت قطعا به خاطر عفونته. نميدونم هيچ وقت معاينه شدي از نظر عفونت؟ حتما چك كن. البته يه دليل ديگه ميتونه اختلالات كروموزومي باشه. ولي اميدت به خدا باشه. من خودم يه دوست داشتم كه 6 تا سقط داشت ولي الان يه دختر و يه پسر داره اصلا نتونست دليل سقطاشو بفهمه. پس فقط اميدت به خدا باشه. و براي دفعه بعدي از هر نظر چك آپ كامل بشو. حتي كوچكترين بيماري ها.

ممنون عزیزم نمیدونم عفونت دارم یا نه آخه شاید باورتون نشه ولی من هیچوقت مشکلی نداشتم که به خاطرش دکتر برم اما قبل از این بارداری یه سری آزمایش خون دکترم برام نوشت که گفت مشکلی نداری
راستش شوهر منم همین حرفو میزنه یعنی تنها امیدم اول خدا بعدشوهرمه که خیلی بهم کمک میکنه و دلداریم میده توکل به خدا

سلام تو رو خدا کمکم کنید
دیروز رفتم سنو اینو گفته میشه بگین یعنی چی؟
رحم مدیلاین ودارای اکوی نسجی و پارانشیم نرمال است
آندومتر در فاز پرولیفراتیو و دولایه آن 5mmضخامت دارد
تصویر ساک خالی کوچک 5mmدر ابتدای کانال سرویکال دیده شده
ابعادرحم34*29*76
هر دو تخمدان با اکوی نسجی نرمال حاوی فولیکول های 2-4mmtفولیکولdominantدیده شده
ابعادتخمدان راست19*38ونخمدان چپ19*29
مایع آزاد در کل دو ساک خلفی دیده نشد

بازم سلام. برداشتي كه من دارم احتمالا بقاياي حاملگي هنوز مونده. احتمالا بري دكتر و برات كورتاژ بنويسه كه دقيقا براي من هم همين اتفاق افتاد. ولي از داروهاي خونگي مثل چايي زعفرون غليظ غليظ يا ميتخم دم كرده يا ... استفاده كن حتما دفع ميشه. از طرفي تحرك خيلي داشته باش و بذار بعداز يه دوره پريود دوباره برو براي سونوگرافي. من قبل از پريودم خيلي كم مونده بود كه بعد از پريود ديگه هيچي نموند. البته از يه سري قرص به نام مترژن هم استفاده ميشه كه ريز و قهوه اي هستن كه البته با نظر دكترت استفاده كن. ان شاالله كه مشكلت حل ميشه

نگار93 نوشته شده:سلام کارشناس عزیز بارداری من پوچ دراومد نمیدونم چرا اینطورشد؟ هفته گذشته خونریزی گرفتم و خود به خود دفع شد.خیلی ناراحتم آخه بارداری قبلیمم توی چهار هفته و سه روز افتاد خیلی میترسم نکنه همه بارداریهام اینطوری بشه هرروز با خودم میگم توکل به خدا شاید خواست خودش اینطور بوده شاید اینطور به صلاح من بوده اما تا یکی از اقوام چیزی بهم میگه حتی ابراز همدردی میکنه گریه ام میگیره و تا ساعتها بعد گریه میکنم راستش ما توی اون ماهی که این بارداری اتفاق افتاد اصلا قصد باردار شدن نداشتیم و داشتیم خودمونو واسه ماه بعد آماده میکردیم و نزدیکی هم انجام ندادیم فقط و فقط یکبار بود که اونم اصلا دخولی صورت نگرفت فقط به صورت سطحی و خیلی کوتاه بود اصلا باورم نمیشد که باردار بشم حتی وقتی جواب آزمایش خون رو گرفتم باور نکردم تا سونو دادم خانم کارشناس ممکنه به این دلیل بوده باشه؟من توی زندگیم شکر خدا هیچوقت هیچگونه بیماری نداشتم شوهرم هم همینطور یعنی اولین بارمه پام به محیط دکتر باز میشه شاید بدترین بیماریم سرما خوردگی بوده که اونم دکتر نرفتم خانم کارشناس تو رو خدا کمکم کنید من بچه دار میشم؟
وای نگار جان!
اینقدر خودتون رو ناراحت نکنید . بارداری که خودش دفع شده و نیازی به کورتاژ و ... نداشته و ...نباید شما رو ناراحت کنه و یا اصلآً این فکر رو که در بارداری های بعدی مشکلی داشته باشید به ذهن شما راه دهد.
این بارداری پوچ بسیار شایع است و یک بار تجربه ی آن اینقدر بی اهمیت است که نیاز به پیگیری علت و .. هم ندارد و به مادر گفته می شود 3 ماه بعد دوباره اقدام کند.
كارشناس مامايي فيروز

محمدرضا92 نوشته شده:سلام تو رو خدا کمکم کنید
دیروز رفتم سنو اینو گفته میشه بگین یعنی چی؟
رحم مدیلاین ودارای اکوی نسجی و پارانشیم نرمال است
آندومتر در فاز پرولیفراتیو و دولایه آن 5mmضخامت دارد
تصویر ساک خالی کوچک 5mmدر ابتدای کانال سرویکال دیده شده
ابعادرحم34*29*76
هر دو تخمدان با اکوی نسجی نرمال حاوی فولیکول های 2-4mmtفولیکولdominantدیده شده
ابعادتخمدان راست19*38ونخمدان چپ19*29
مایع آزاد در کل دو ساک خلفی دیده نشد
تقضا دارم سوالتون رو فقط یک بار مطرح کنید.
متشکرم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان