اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بار

سلام دوستان وخانم کارشناس لطفا در مورد فولیکول و رابطه ی ان در بارداری برامون توضیح بدین اندازه ی فولیکول باید چقدر باشه تا باردار شد وایا با فولیکول در اندازه ی پایین میتوان باردار شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستانی که باردار شدید اندازه ی فولیکولتون چند بود؟

وخدایی که در این نزدیکی است ........

سلام صفیه جون تا جایی که من اطلاع دارم فولیمول باید حداقل به اندازه 18 باشه که ازاد بشه ولی من خیلی هارو دیدم مه در زوز 13 پریود با فولیکول 12 هم باردار شدن برای مثال همین دوست خوبمون دریا حون با فولیکول 12 و مینا جون با فولیکول ریز باردار شدن
من تازه فهمیدم که این فولیکولها اگه بالغ هم باشه اگه خدا نحواد نمی شه
موفق باشی عزیزم :wink: :wink:
یا امام حسین کمکم کن

سلام عزیزم معمولا فولیکول بین 23تا 25 میلیمتر ازاد میشه .ولی ممکنه افرادی با فولیکولهای وچکتری در روز12 که معمولا پیشنهاد پزشک جهت تعیین سایز فولیکوله هم باردار شن واین بستگی به تعداد روزهای پریودت داره گلم. اگه تا بحال برای تعیین روز تخمکگذاری اقدامی انجام ندادی میتونی روزشو با سونو ویا کیت مشخصش کنی .
الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

الیس جون فولیکول وقتی اندازش به 18میرسه هاش سی جی رو تزریق میکنن تا 36ساعت بعد ازاد شه دکتر من که هروقت فولیم 18 بود روز بعدرو برا تزریق تعیین کردا 36 ساعت بعد ازاد شه .
واونایی که با فولیکول کوچکتری باردار شدن به احتمال زیاد تخمکگذاریشون دیر تر اتفاق افتاده واین بیشتر تو افرادی که نامنظمی پری دارن دیده میشه.
الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

ممنونم سمیه جونم اره تا خدا نخواد هیچ اتفاقی نمیفته سمیه این فولیکول رشدش چه جوریه ؟ واسه همه یکسانه؟

سلام صفیه جون به نظر من خودت درگیر نکن فقط توکل کن به خدا چون تا اون نخواد نمیشه.من خودم فولیکولم روز 12 پری 12بود دکتر نه امپول داد نه چیز دیگه تازه نا امیدم کرد میگفت امکان نداره باردار شی ولی به خدا میگم من از امام حسین خواستم و نذر کردم خودم و شوهرمم باور داشتیم حتما میده روزی که فهمیدم باردارم از خوشحالی نماز شکر خوندم قرار این هفت ام نذر مو بدم با اهل بیت معامله کنی هیچ وقت ضرر نمیکنی
انشا ا.. به زودی زود خبر بارداری تو ببینم

Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در ب

safiyie نوشته شده:سلام دوستان وخانم کارشناس لطفا در مورد فولیکول و رابطه ی ان در بارداری برامون توضیح بدین اندازه ی فولیکول باید چقدر باشه تا باردار شد وایا با فولیکول در اندازه ی پایین میتوان باردار شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستانی که باردار شدید اندازه ی فولیکولتون چند بود؟
سايز فوليكول براي آزاد شدن: 23 تا2 5 ميلي منر
رشد فوليكول روزانه:‌2-3 ميلي متر
كارشناس مامايي فيروز

سیکلهای شما بین 30 تا 32 روزه بوده (البته پریود آذر ماهتون رو ذکر نکردید)
در چنین سیکلهایی احتمال تخمک گذاری به روزهای 16تا21 بیشتر مربوط است.
اماطبق سونوی فولیکول: الان حداقل 25 می باشد و اقدامتون باید از13سیکل شروع می شده است. یک شب درمیان تا 20 ام.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس ممنون از جوابتون من اذر ماه پریود نشدم دکترم میگفت اگه هرشبم اقدام داشته باشی بهتره به نظرتون کدومش بهتره؟ 1شب درمیان یا هر شب؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :roll:

در ضمن من متفورمین و کلومیفن و اسید فولیک مصرف کردم متفورمینو از اول اقدامم کلومیفنم 3دورست احتمال بارداریم چنده؟؟؟؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان