اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بارداری

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
تماس:

Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بارداری

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 21 آذر 1397, 11:53 am

سلام
خیر اون کوچک ها نه
مثلا فولیکولی که 21میلی بوده و پیش از 15ام آزاد شده بوده و در سونو دیگر رویت نشده
كارشناس مامايي فيروز

۲۸۱۸۲۸۱۸
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط ۲۸۱۸۲۸۱۸ » پنج شنبه 16 اسفند 1397, 6:53 am

سلام خسته نباشید ,من با خوردن قرص لتروزل ,و امپول هاچ ام جی ,روز دوازدهم پریودیم سونو دادم ,و فولیکول قالب,۲۳ هست ,در تخمدان سمت راست مشاهده شده ,اما چپم سایز بالاتر از ۵ هست ,اندومتریوزم هم ۹ میباشد ,امکان بارداری چقدر است ?

zrastegar74617
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

باوجودکیست هم میتوان باردار شد؟

پستتوسط zrastegar74617 » پنج شنبه 16 اسفند 1397, 1:29 pm

سلام وقتتون بخیر ممنون ازاینکه وقتتونو دراختیارما میزارین.من24سالمه برای بارداری اقدام کردم اما موفق نشدم رفتم برام ازمایش نوشت ک کم کاری تیروییدداشتم و9.13بودوپرولاکتینمم بالا بود دکترم قرص دادبرای یماه و تکرارازمایش زدن برام بعد ی ماه رفتم از دادم شده بود0.1ک دکترم گف خوبه وقرصمو ازین ببد یروز کامل بخورم ی روزنصف تاوقتی باردارشم بازم ازدادم ک همون بود گفت ازین ببد فقط نصف بخور.پرولاکتینمم پایین اومد گفتن هردوهفته نصف قرص.باوجودکم کاری نه وزنم بالا رف ن پریودم نامنظم بودنهایتش دوروز عقب میفتاد این سری پریودم ی هفته جلوافتاد و22روزخونریزی داشتم ک رفتم برام قرص استرومارینوپروژسترونوامپول استرادیول دادوسونونوشت همون شب امپولوزدم تا5روز استرومارین استفاده کردم ازروز6استرومارین باپروژسترون ب مدت ده روز.تو سونو هم نوشته بود درزمینه تخمدان راست تصویرکیست حاوی اینترنال اکو وسپتای ظریف داخلی به ابعاد 28*47م.م مشاهده شد.مختصر مایع ازاد درفضای کلدوساک خلفی مشاهده شد....دکترم دو ورق مارولین داد.اول اینکه اینی ک توسونونوشته یعنی چی؟دوم اینکه مارولین ضررنداره؟اترش تا چندمدت تو بدن باقی میمونه؟داروگیاهیم میتونم استفاده کنم؟واینکه برا بارداری چیکارکنم زودتر نتیجه بگیرم هفت ساله ازدواج کردم.ممنون میشم راهنماییم کنین

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » شنبه 18 اسفند 1397, 8:33 am

۲۸۱۸۲۸۱۸ نوشته شده:سلام خسته نباشید ,من با خوردن قرص لتروزل ,و امپول هاچ ام جی ,روز دوازدهم پریودیم سونو دادم ,و فولیکول قالب,۲۳ هست ,در تخمدان سمت راست مشاهده شده ,اما چپم سایز بالاتر از ۵ هست ,اندومتریوزم هم ۹ میباشد ,امکان بارداری چقدر است ?

سلام
همین که فولیکول بالغ دارید پس شانس بارداری بالاست ان شاءالله
یکی هم کافیست
كارشناس مامايي فيروز

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

Re: باوجودکیست هم میتوان باردار شد؟

پستتوسط KarshenaseMamaee » شنبه 18 اسفند 1397, 8:38 am

zrastegar74617 نوشته شده:سلام وقتتون بخیر ممنون ازاینکه وقتتونو دراختیارما میزارین.من24سالمه برای بارداری اقدام کردم اما موفق نشدم رفتم برام ازمایش نوشت ک کم کاری تیروییدداشتم و9.13بودوپرولاکتینمم بالا بود دکترم قرص دادبرای یماه و تکرارازمایش زدن برام بعد ی ماه رفتم از دادم شده بود0.1ک دکترم گف خوبه وقرصمو ازین ببد یروز کامل بخورم ی روزنصف تاوقتی باردارشم بازم ازدادم ک همون بود گفت ازین ببد فقط نصف بخور.پرولاکتینمم پایین اومد گفتن هردوهفته نصف قرص.باوجودکم کاری نه وزنم بالا رف ن پریودم نامنظم بودنهایتش دوروز عقب میفتاد این سری پریودم ی هفته جلوافتاد و22روزخونریزی داشتم ک رفتم برام قرص استرومارینوپروژسترونوامپول استرادیول دادوسونونوشت همون شب امپولوزدم تا5روز استرومارین استفاده کردم ازروز6استرومارین باپروژسترون ب مدت ده روز.تو سونو هم نوشته بود درزمینه تخمدان راست تصویرکیست حاوی اینترنال اکو وسپتای ظریف داخلی به ابعاد 28*47م.م مشاهده شد.مختصر مایع ازاد درفضای کلدوساک خلفی مشاهده شد....دکترم دو ورق مارولین داد.اول اینکه اینی ک توسونونوشته یعنی چی؟دوم اینکه مارولین ضررنداره؟اترش تا چندمدت تو بدن باقی میمونه؟داروگیاهیم میتونم استفاده کنم؟واینکه برا بارداری چیکارکنم زودتر نتیجه بگیرم هفت ساله ازدواج کردم.ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام عزیزم کیست تون باید بررسی شود
سونوی داپلر و آزمایش مارکر ها
در مورد داروها:به نظرم به متخصص حاذق دیگری هم مراجعه کنید
و نظرشان رو راجع به مصرف داروهایی که داشتید و باید داشته‌باشید بگیرید
كارشناس مامايي فيروز

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان