علائم بارداری

با سلام و تشکر از شما
من از یک هفته پیش ضعف شدیدی احساس می کنم به طوری که بعضی از روزها سیر نمی شوم و احساس می کنم به طور پیوسته گرسنه ام. گاهی اوقات هم احساس سر گیجه و تهوع دارم اما نه خیلی زیاد. تا حالا توی عمرم این طوری احساس ضعف و گرسنگی نکرده بودم. نوک سینه هام هم کمی حساس شده اما تغییرات دیگری در آن احساس نمی کنم. با توجه به اینکه تا زمان قاعدگیم یک هفته باقی است آیا امکان اینکه باردار شده باشم وجود دارد؟ یا راهی هست که قبل از یک هفته دیگر متوجه شوم که باردار هستم یانه؟ چون قرص اسیدفولیک نخوردم می خواهم سریع بفهمم که اگه حامله ام مصرف قرص را زود شروع کنم(البته تحت نظر پزشک) و آسیبی به جنین نرسد. ممنون

سلام
دوست عزیز قبل از هر چیز توصیه می کنم چنانچه روش پیشگیری را کنار گذاشته و قصد بارداری دارید، در اولین فرصت و بدون در نظر گرفتن اینکه در این ماه باردار هستید یا خیر، اسید فولیک را شروع کنید.
( چه بسا مادران 3 تا 6 ماه پیش از بارداری مصرف آنرا شروع می کنند)، به علاوه چنانچه آزمایشات و ویزیت پیش از بارداری را انجام نداده اید، سریعاً اقدام کنید.
در مورد تشخیص بارداری هم در این موقع از سیکل، متاسفانه چاره ای جز صبر کردن تا گذشت زمان نداریم و در این زمان بی بی چک و آزمایش BHCG هم کمکی نمی کنند.
در مورد ضعف و گرسنگی و تهوع هم ممکنه هر علتی را دارا باشند که تنها یکی از آنها بارداری ست که البته به طور معمول حتی اگر بارداری هم مطرح باشد، شروع این علائم بعد از گذشت تنها 1 هفته از تخمک گذار ی بسیار بعید است.
اگر خوش خبر شدی عزیزم حتماً خبرم کنید.
به امید فردایی شاد به خدا می سپارمتان
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

دوست عزيزم اين علايم بعيد است مربوط به بارداري باشد به خاطر زمانش.اگر اخيرا رژيم سنگيني گرفتيد ممكن است علايم مربوط به آن باشد .مصرف اسيد فوليك براي هر خانمي مفيد است و چون محلول در آب است اضافه از نياز بدن خوردن آن مشكلي برايتان پيش نمياورد و اضافه ي آن با ادرار از بدن دفع ميشود.اين قرص ها بايد از 3ماه پيش از بارداري مصرف شود پيشنهاد ميكنم مصرف آن را شروع كنيد :o

خیلی متشکر از همه شما.

از امروز مصرف اسید فولیک را شروع کردم :)

یه سوال دیگه هم داشتم. مایعی که قبل از انزال مردان ترشح می شود هم حاوی اسپرم است و می تواند موجب بارداری شود؟
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 34 مهمان