اثر واکسنیا سیون کودکان برای زن ح

با سلام و تشکرصمیمانه از راهنماییهای بی دریغتان
من اکنون در هفته 23 بارداری می باشم دیروز در مجلسی خانمی فرزندش را واکسن یک سالگی زده بود و من نمی دانستم و از این نگرانم که شاید خطری برای جنین داشته باشد می خواستم از شما این سئوال را داشته باشم واکسیناسیون بچه ها برای زن حامله خطرناک است درضمن من حرکت جنین رامتوجه نمی شوم و حاملگی اولم هم هست خیلی نگرانم من تا کی باید صبر کنم ؟
ممنون از اینکه زودتر جوابم رابدهید .

سلام
رویاجان!
معمولاً گفته می شه که از هفته ی 20 به بعد، معاینه کننده می تواند حرکات جنین را زیر دستش احساس کند، با کمی دیر و زود هم مادران متوجه این حرکات می شوند البته در ابتدا ممکنه فقط به صورت احساس کردن نبض، این تجربه را بیان کنند. خلاصه اینکه در این اوائل مهارت پیدا کردن در تشخیص حرکات جنین ممکنه سخت باشه بنابراین در اولین مراجعه ی بالینی که داشتید از درمانگرتون بخواهید تا هم حرکات جنین را بررسی کنند و هم به شما هم در حس کردن آنها کمک کنند.
واکسن 1 سالگی (سرخک،سرخجه و اوریون )است و البته تزریق واکسن سرخجه از 6 ماه قبل از بارداری برای مادر خطرناک است. اما به نظر نمی رسد که برخورد با کودکی که این واکسن رو زده مشکل ایجاد کنه. علی الخصوص که چنانچه ابتلای کوچکی هم کودکان بعد از تزریق واکسن پیدا کند، 1یا 2 هفته بعد از تزریق می باشد که گاهی دانه های سرخ می ریزند و یا تب می کنند. آیا کودکی که گفتید، در این شرایط بود و یا تازه تزریق کرده بود؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان