سقط

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام من 31 سالمه و 2 ماهه اقدام به بارداری کردم که این ماه تست بتا مثبت شد در هفته

4 بودم که لک دیدم و فرداش خونریزیه شدید که رفتم سونو گفت هیچی دیده نمیشه و به احتمال

زیاد دفع شده.

با وجود اینکه من قبل از اینکه لک ببینم جلوگیری نکردم امکانش هست که به خاطر جلوگیری

نکردن باشه یا خیر ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

می خوام بدونم در زمان بارداری باید جلوگیری داشته باشیم؟؟

در ضمن بارداریه اولم بوده

سلام دوست عزیز
از آشنایی با شما خوشبختم.
ببینید دوست عزیز نه تنها پیشگیری نکردن باعث سقط نمی شه بلکه اصلاً پیشگیری کردن در بارداری اصلاً معنایی نداره چراکه سیستم تولید مثلی بدن، هنگامی که فرد باردار شده، به جای فعالیت های قبلی خود یعنی بلوغ تخمک، آزاد شدن آن و ... از این بعد به فراهم کردن بستر مناسب جهت رشد جنین و محصولات همراه آن می پردازد.
به زبان ساده تر هنگامی که تخمک آزاد شده لقاح یافته و بارداری صورت می گیرد، دیگر امکان بارداری ثانویه ای وجود ندارد. یعنی سیستم بدن به صورت خودکار این کار را انجام می دهد و در نتیجه دیگر نیازی به پیشگیری نیست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیز در نظر داشته باشید که به محضی که اولین اسپرم خود را به تخمک آزاد شده، رساند ، حصاری دور این تخمک لقاح یافته را گرفته و در نتیجه از ورود اسپرم های بعدی جلوگیری می شود.
نکته ی دوم این که : چنانچه اسپرمی قابلیت تحرک لازم را برای رساندن خود به لوله های رحمی داشته باشد، به سرعت به تخمک حاضر در لوله می رسد و در نتیجه بارداری رخ می دهد؛ چنانچه هم اسپرم ها ، این قابلیت را نداشته باشند که اصلاً باروری صورت نمی گیرد.
پس نیازی به حفظ وضعیت خوابیده و یا عدم رفتن به دستشویی نیست.
پیامدهای مختلف بارداری، از جمله وقوع حاملگی خارج از رحم و ...هم هیچ ارتباطی با این مسائل ندارد.
در مورد حاملگی خارج از رحم:
"به طور كلي لفظ بارداري خارج رحمي به تشكيل جنين در نقطه‌اي غير از رحم مادر، از جمله لوله‌هاي رحمي، تخمدان، گردن رحم و يا حتي حفره شكم اطلاق مي‌شود. در بارداري خارج از رحمي، عوامل متعددي از جمله استفاده از IUD، عفونت‌هاي شكمي يا لگني و یا داشتن سابقه ی آن ، داشتن سابقه جراحي شكم یا لوله های رحمی و ایجاد چسبندگي‌ به دنبال آن، سابقه حاملگي در لوله‌هاي رحم، وجود ناهنجاري در رحم و سابقه‌ آندومتريت‌ (التهاب‌ آندومتريوم، بافت‌ پوشاننده‌ سطح‌ داخلي‌ رحم) دخيل می باشند.
با به كار بردن روشي غير از IUD براي جلوگيري از بارداري و درمان فوري هر گونه عفونت لگن و رحم مي‌توان خطر بارداري خارج رحمي را تا حدودي كاهش داد.
*يك مورد از هر 100 حاملگي، خارج از رحم می باشد(البته ذکر می شود که بروز آپانديسيت و عفونت‌هاي لگن به دليل ايجاد چسبندگي لوله رحم، بارداري در لوله رحمي را شايع‌تر كرده است.)
وتا جايي كه ديده شده است در 50 تا 85 درصد از بيماران حاملگي‌هاي بعدي طبيعي هستند.
در ضمن مصرف مكمل آهن براي كليه زنان مبتلا به بارداري خارج رحمي، حداقل تا 2 ماه الزامي است."
دوست عزیز چنانچه خواهان اطلاعات کامل تری نیز بودید، به مرجع اطلاعات بالا یعنی
( www.bardary.blogfa.com) مراجعه کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام من بعد از اون سقطی که در ماه پیش داشتم در حال حاضر بعد از گذشت 45 روز هنوز پریود نشدم...چند روز پیش چند لک خیلی کم داشتم که اونم کاملآ قطع شد حالت
خفیف تهوع دارم و زیر دلم بعضی اوقات تیر میکشه امروز بی بی چک گذاشتم و مثبت
شد...کم کاری تیروئید دارم و بطور طبیعی جلوگیری می کردم ...
میتونه علت دیگه ای داشته باشه مثبت شدن بی بی چک؟؟؟
خواهش میکنم منو از نگرانی دربیارین...ممنون از شما

در ضمن سقط من در هفته 5 بطور طبیعی دفع شد و علت خاصی نداشت..

سونو واژینال هم انجام شد همه چیز خوب بوده...فقط کمی عفونت داشتم که دکترم

بهم آموکسی سیلین 500 داد...الانم نمیدونم عفونت دارم یا نه...

زودتر جوابمو بدین لطفآ..

سلام
بهاره جان آروم باشید و سعی کنید خودتون رو توجیه کنید که جای هیچ نگرانی نیست، تنها کاری که به عهده ی شماست این هست که :
-با توجه به همراه شدن تاخیر قاعدگی وعلائمی که ذکر می کنید و همچنین مثبت شدن بی بی چک، مراجعه ی بالینی داشته باشید تا با انجام آزمایش BHCG از باردار بودن یا نبودن مطمئن شوید.( عدم اطمینان بی بی چک بیشتر به جهت مشخص نکردن بارداری هاست(منفی کاذب) و کمتر می شود که مثبت کاذب نشان دهد- البته این مورد هم ذکر می شود-)
در نتیجه درست است که بی بی چک از نظر جواب قطعی مطمئن نیست اما در صورت مثبت شدن حتماً نیازمند انجام آزمایش است.
-آیا برای درمان کم کاری تیروئید، لووتیروکسین استفاده می کنید؟( البته در بارداری باید افزایش دوز داشته باشید)
-برای پیگیری درمان یا عدم درمان عفونت هم باید پزشکتون زودتر تشخیص دهند.
بنابراین زودتر برای مراجعه ی بالینی اقدام کنید و من رو هم مطلع کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنونم از جوابتون ...بله من روزی نصف لووتیروکسین میخورم...

و قبل از سقطم از دکتر غدد سوال کردم گفتن مشکلی برایه بارداری ندارم

من 3 شنبه وقت دکتر دارم ولی تا اونموقع هزار فکر و خیال میاد تو ذهنم..

یکی میگه شاید بقایایه اون سقط اولی باشه...بازم مرسی از جوابتون

حتمآ بهتون اطلاع میدم..

با سلام خدمت شما من رفتم سونو و با کمال ناباوری حامله بودم و الان 2 ماهم تمام

شده در 3 ماهگی هستم صدایه قلبشم شنیدم برام دعا کنین که اتفاقی برام

نیوفته...مرسی

سلام عزیزم خیلی خوشحالم از سونوی رضایت بخشتون. از اینکه صدای قلب شنیده شده و .. :)
اما مگر طبق گفته ی خودتون تا امروز 5 اسفند 55روز از سقط شما نمی گذره؟
چطوره که 60 روز تمام است که باردار هستید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس مامائئ
من در خارج کشور زندگی می کنم. من جنینم را در تاریخ 17-11-88 در حالی که نه هفته اش بود از دست دادم یعنی یکی دو روز لکه بینی خفیف داشتم و در این بین چون تازه حدود 5 ماه به این کشور اومده بودم مادنبال پزشک می گشتم که یک شب با خونریزی شدید مواجه شدم و جنینم رو از دست دادم . بعد از اینکه نتیجه آز اینکه نتیجه آزمایش رو گرفتم دکتر گفت که از عفونت بوده و دقیقا روی برگه آزمایش من نوشته:
MICROSCOPIC APPEARANCE:
sections show decidua with focal areas of necrosis and cute inflation.
INTERPRETATION
Decidua, consistent with a recent pregnancy
می خواستم نظر شما رو در این باره بدونم و رسم که این همون حاملگی پوچه؟ و برای حامگی بعدی باید زیر نظر پزشک باشم یا اینکه مشکل خاصی نیست؟ و این decidua که می گه چیه؟
ممنون می شم که منو از ناراحتی در بیارید. منتظرم که بیام ایران تا باز با یه پزشک مشورت کنم ولی چون مکنه چند ماهه دیگه باشه می خواستم نظرشما رو هم بدونم.
در پناه لطف ایزد متعال سربلند باشید.
یاحق

سلام به شما دوست عزیزم
پس از وقوع هر بارداری، یکی از لایه های رحم خود را برای در بر گرفتن جنین و ... آماده می کند که به آن لایه ی تغییر یافته، دسیدوا می گویند. که عزیزم، هیچ چیز عجیب و غریبی نیست.
در مورد حاملگی پوچ: اگر سونویی در طول بارداری، انجام نشده باشد، در صورتی که محصولات سقط شده، توسط پاتولوژی بررسی شود از جواب آن، تشخیص این که بارداری، از چه نوعی بوده،گذاشته می شود.
امااز آنجایی که در 9 هفته بارداری بودید،احتمالاً لا اقل یک سونو انجام دادید، اگر جنین شما حتی در یک سونوگرافی دیده شده باشد، دیگر لفظ حاملگی پوچ به کار نمی رود چراکه حاملگی پوچ فقط ساک جاملگی خالی ست و بس.
یعنی اگر جنین دیده شده و سپس از دست رفته،به آن لفظ سقط اطلاق می شود.
النای عزیز! امیدوارم که همدلی من رو از راه دور بپذیرید و در کنار اون این واقعیت را باور داشته باشید که داشتن یکبار تجربه ی سقط شیوع بسیاری دارد و جای نگرانی نیست از طرفی یکبار سقط نیازی به بررسی علت ندارد و تنها سقط راجعه است که نیازمند جستجوی عامل ایجاکننده ی سقط می باشد.
برای بارداری بعدی هم اولاً تا گذشت 3 سیکل طبیعی از زمان سقط، روش پیشگیری مطمئنی داشته باشید چراکه نباید در کمتر از این زمان، مجدداً باردار شوید. که امیدوارم در این مدت درمان عفونت شما هم انجام شده باشد.
بعد از آن هم آزمایشات پیش از بارداری را تحت نظر درمانگر بالینی تون به طور کامل انجام دهید و در صورتی که همه چیز نرمال بود با توکل به خدا برای بارداری بعدی اقدام کنید.
در طول بارداری هم مراقب علائم شروع عفونت باشید نظیر ترشحات عفونی و ...
با آرزوی سلامتی و کامیابی برای شما دوست عزیز
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 40 مهمان